V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Lada1962 odpad!

Neskutečně dlouhé a stupidní, scény s Rocketem možná můžou na někoho fungovat, ale kvůli mé náladě posledních dní, se tak nestalo, a tak jediný okamžik, kdy jsem musel zatlačovat slzy byl ten, když jsem si uvědomil, kolik peněz jsem vyhodil za lístek ()

frycda

Tenhle film si zaslouží přísnější oko i komentář. Určitě se stotožňuji s tím, že se film moc povedl. Po prvním shlédnutí jsem byl nadšený ale i přes to malinko zmatený. Po druhém zhlédnutí mi došlo, že ve filmu není vlastně žádný epicky propracovaný boj. To co tvoří podstatu záchrany vesmíru tam najednou vlastně nebylo. Všechno se točí jen kolem záchrany jedné postavy a zabránění jednomu vědci aby dál experimentoval. Což by samo o sobě nebylo špatné. Pak sem si ale uvědomil, že veškeré pocity nadšení, které jsou z filmu vyvolány jsou díky zvířátkům, dětičkám a přisprostlému humoru. Tak, že důmyslně a detailně propracované souboje jsou nahrazené emotivníma obrazama. Nakonec mě to nutí přemýšlet co bude dál..... znamená to, že další Marvelovky budou na podobném principu a začnou nás dojmat jen pomocí roztomilosti? ()

sportx

Někteří žvatlalové v komentářích budou nespokojeni pravděpodobně i sami se sebou :-) Rocket je prostě supr borec i přestože je půl filmu v komatu - jeho přiběh scházel do mozaiky všech strážců a je dobře, že jsme ho poznali. Lépe to být podané nemohlo. Endgame s postavami zbytečně zamával a zredukoval je na polovinu, některé důležité dokonce vymazal. Stalo se stalo a James Gunn z toho vybrakoval co se dalo. Musim to vstřebat a potom si to pustím ještě jednou. ()

thiasruc

James Gunn to opět dokázal. Rozloučení s franšízou Strážců Galaxie snad nemohlo dopadnout lépe. Jak již avizoval trailer, hlavní dějová linka se točí kolem Rocketa. Divák se seznámí s jeho životním příběhem, což jen umocňuje vztah a emoční sepjetí k této trilogii. Gunnovi se podařilo v režisérském křesle vytvořit ambivalentní příběh, v němž se na jedné straně divákovi dostává početných humorných scén, které jsou vykontrastovány s dojemným příběhem o lásce, síle přátelství a minulosti. Akční scény působí zatraceně dobře, humor většinou sedne a hlavní dějová linka na sebe nenechá dlouho čekat. Velkým plusem, jak už to tak u GOTG série bývá, je opět hudba. Velké minus vidím v postavě Adama Warlocka, jehož představení jsme viděli v potitulkovce dvojky strážců. Na scéně moc není, a když už tam je, je tam celkem zbytečně. Inu, škoda promarněného potenciálu. Přes tyto drobné nedostatky se však podařilo vytvořit po dlouhé době MCU projekt, který opravdu stojí za to, který pobaví a dojme a který v divákovi zanechá emoci. CGI zde působí velmi dobře na rozdíl od některých předchozích snímků (třetí Ant-Man nebo čtvrtý Thor). Jedná se tak o naprosto parádní rozloučení s touto franšízou. 9/10 ()

Arpol

Podľa mňa veľmi solidné zakončenie trilógie príbehu strážcov. Zaujímavý záporák, pekný návrat v čase v podobe ukážky originu Rocketa, o ktorom sme veľa nevedeli, a charakteristický humor... Toto je proste ono. Bojím sa však (a nie som sám), že sme práve možno videli poslednú dobrú, nadpriemernú a zapamätateľnú komiksovku od Marvelu. Dúfam v opak.🥲 ()

majorzeman13

" Jedna z nejlepších Marvelovek ". "Dost možná nejlepší díl celé trilogie". Vskutku podařené,parádní zakončení série o strážcích galaxie. Tahle parta my bude chybět ! Prostě EPIC !  PS: Už ted mohu říci ,že to bude nejlepší Marvel snímek tohoto roku..... ()

majakmp3

Udělal jsem chybu, že jsem před návštěvou kina pročetl zdejší recenze - neskutečný hype a  přetlak superlativů způsobil, že má vysoká očekávání zůstala nenaplněna. Závěr filmu je vtipný a povedený, ale značně mě štvala nevyváženost triků - v převážné většině případů byly skvělé a drahé, ale pak se tam objevovaly scény jak z kašírované pohádky  České televize z roku 1980, kdy jsou exteriéry natočeny v interiéru a všemu dominují kulisy ve formě ručně namalovaných stromů - hrůza která křičí, že produkci došly prachy. Taky patosu bylo v tomto díle více, než by se mi zamlouvalo. Volume 3 je, dle mého názoru, nejslabším dílem série, přesto je to slušná sci-fi. Hodnotím  70 % . ()

Fonnel

Je mi strašně líto, že musím souhlasit s Verbalem, ale víc jak dvě hvězdy to nedá. Za první, od SG čekám nekorektní palbu a ne psychologickou rozborku o Rocketovi. Za druhé, přestaňte už kurva dávat do filmů malý fakany, je to laciný, nikoho to nedojme a Gunne, nemůžeš míchat slovo spíčená a rodinný drama. ()

MickV21

Jeden z nejlepších Marvel filmů a komiksových filmů vůbec. Je to úleva po Black Widow a novém Strangeovi. James Gunn je prostě borec a rozloučil se ve velkém. Tolik emočně silných momentů v Marvel filmu jsem ještě neviděl. ()

Metastazina

Pozor, může obsahovat stopové prvky spoilerů. Tohle mi vysloveně udělalo dobře na bubáka! Říká se, že první díl je vždy nejlepší a už ho lze horko těžko překonat, co se kvality týče. U Strážců si troufám říct, že se povedlo držet kvalitu ve stejné rovině, né-li o pubický chlup lepší. Jedinci, kteří mají srdce (ne jako já - sval, který po těle rozhání černý sliz), určitě nějakou tu slzičku pustí. Myslím si, že tady se zabrnkalo na správnou notu v podobě citové ždímačky, která je ale tak dobře proložená akcí a vtipem, že možná i jedno oko zůstane suché. Avšak stejně si myslím, že tam někdo umřít mohl. Nemusel to být nutně Peter, když se vracel pro MP3 přehrávač, ale sakra, někdo tam za mě rozhodně umřít měl. To že pobijí pár nevydřených experimentů mi prostě nestačí. Z čeho mi ale stály bradavky, byl jako vždy úžasný soundtrack a samozřejmě totálně vymazlené fight scény ❤️. Nemám výhrady. ()

555borac555

Takhle kvalitní marvelovka tu už chvilku nebyla. James Gunn opravdu umí pracovat s postavama a střídat dojemné nebo lítostné scény s komediálníma tak, že to jako celek funguje. U minulých dílu strážců mě akční scény bavily, ale v tomhle díle jsou na úplně jiném levelu. Například jednu scénu bych se nebal označit, za jednu z nejlepších akčních scén celého MCU. Výběr osmdesátkových písniček do soundtracku filmu je opět trefný, i když v minulých dílech byl o něco výraznější. Vtipné scény jsou například od nedávného ant-mana opravdu vtipné. K filmu jsem po trailerech přistupoval s menší obezřetnosti. Výsledek, ale příjemně překvapil. Jednoznačně nejlepší díl z trilogie. Je to na parádních 9/10. ()

mp5991

Marvel má už dostatek peněz a zkušeností aby obvykle naplnil očekávání, jen málokdy je ale překročí. Tady se to ovšem povedlo, nebál bych se říct, že tohle je vůbec nejlepší film Marvelu, všechno, kolem čeho zbytek Marvelu jen opatrně přešlapuje nebo to prostě neumí, tady funguje perfektně. Nepřetržitý proud jednou humoru, podruhé dojemných scén, potřetí epické akce, který přes relativně velkou délku ani na vteřinu nenudí a každá scéna funguje přesně tak jak má. Velkou hnací silou jsou postavy, kterých je tu pomalu stejně jak v ostatních Marvel filmech dohromady a všechny významnější stojí za pozornost. Mnohé by i zasloužily víc prostoru, ale to už by asi chtělo delší seriál :D ()

jmennno

Ani nevim, proč jsem na to vlastně šla do kina. Neočekávala jsem sice nějakou bombu, ale že to bude až tak slabý a trapný, to jsem teda fakt nečekala. Je mi líto, těch peněz za lístky. Hrozně to tlačí na pilu. Za každou cenu, to musí být vtipný. Ale dost jsem nečekala, že to bude smutný. Bylo mi Rocketa líto. On byl vlastně jediný důvod, proč jsem na to šla do kina. ()

dominic_joel

...môj zápis č.12: Ale áno, Gunn to vie. Ohľadom Marvelu toho mám na srdci veľa a netuším, “kam” to napísať. Preto aspoň základný zlomok z toho budem smerovať práve sem, pod tretích strážcov, nakoľko je to po dlhom čase konečne slušný film a asi na dlhý čas žiaľ aj posledný.  Ono takto - Marvel priveľmi nemusím. Tie filmy sú všetky v poriadku, všetky sú remeselne dobré. V mnohom zasluhujú palec hore za odvahu, prvenstvá a rekordy. Avšak ja som v srdci asi na trochu hlbšie a emotívnejšie interpretácie. Komiksový nadšenec nie som, avšak viem, s akými látkami tie obrázkové knihy pracujú a aké metafory obsahujú a aké témy riešia. Len to sa zatiaľ podarilo preniesť na plátno (resp. o to bola snaha) len pri Jokerovi (Dark Knight trilogy nepočítam). A žiaľ tie skvelé problematiky rozdvojených osobností, osobných problémov a konfrontácií s osudom sa Marvel rozhodol vyškrtnúť už od začiatku, čo je pre mňa škoda - čo dokazuje aj práve tento film. Je zábavný, ale aj smutný a občas citovo vydiera, avšak v dobrom. Ukazuje, že sa postavy vedia trápiť a báť - a pokojne kvôli tomu prehltnú aj trápnu hlášku a pošetria si ju na inokedy (a vtedy aspoň sadne lepšie, je menej čakaná a o to zábavnejšia). Nevravím, že by som od Marveloviek chcel, aby to boli depresívne sondy do duše - ale keby scenáristi nevymažú všetko relevantné z charakterov, tak vývoj postáv a náš vzťah film by nevysel iba na sympatickom castingu. Či už to bol Tonyho alkoholizmus v druhom Iron Manovi, či už to bolo čokoľvek iné - mohlo to zostať aspoň trochu, lebo inak tie filmy ostanú len pre divákov z tretej cenovej, hoc tam potenciál je. A ja sám, hoc Marvel za toto a mnoho ďalšieho nemusím, viem dať dobrým filmom aj plný počet - a to sú napríklad tretí Kapitán Amerika. Prečo? Lebo téma “občianskej vojny”. Alebo aj práve Strážci galaxie III, nakoľko okrem emócií (a konečne aj režijného štýlu!!! Ono chyba isto je, že skrz marvelovky debutujú režiséri, ktorý predtým robili reklamy na toaleťák, ale verím súčasne aj tomu, že prejsť cez producentov s jasným biznis plánom, je ťažké - nakoľko si to nevedel ustrážiť ani Sam Raimi pri druhom Strangeovi).  Osobne sa veľmi teším aj z toho, že Gunn si vie vybrať látku. Lebo ono netreba zostrojiť epizódneho maxi záporáka, ktorý chce koniec celého sveta. Ono stačí (v pomere k veľkosti multivesmíru - haha) aj takýto komorný príbeh jedného šialenca so svojim terárkom (o veľkostí planéty), ktorý sa chce hrať na boha. A to je sakra super idea - lebo tu nezachraňujeme vesmír, iba riešime osobné problémy z minulosti, ktorá si nás našla a zistíme, že vieme komusi pomôcť. Pri výbere podobnej látky sa potom ani nemusia ignorovať alebo naoko obhajovať nejasnosti a nelogické chujoviny, na ktoré rád poukazuje Medojed (ak do deja hodíte megasilnú vec, ktorá dokáže všetko… tak ťažko sa obhajuje, prečo sa nevyužila predtým či potom).  Ono, Jamesa Gunna by som nerád prechválil - strážci šlapú, pretože je to outsiderov (každého z iného kúta vesmíru, inej rasy, zvykov a skúsensotí) a už len to vie zalátať všetky prázdne miesta a navyše celému príbehu dať šťavu a svojskosť. Či to nebude tým, že Gunn nechal tento dôležitý prvok z komiksu aj vo filme? Hmmm. Nečudoval by som sa, keby vtedy dávno dostal iiný tvorca na starosti túto partiu, tak by ich prepísal na šiestich súrodencov. () (menej) (viac)

skvely

SPOILERY! Tohle je film, který MCU potřebovalo. Marvel poslední dobou vydává dětinské seriály a filmy, které se snaží být hrozně vtipné (tak jako to vyšlo se Strážci), ale bohužel to jsou většinou jen trapné a nepovedené slátaniny. Film ve mně vzbudil spoustu emocí, jak už dojetí či smích. Výborné zpracování posledního dílu trilogie. Konečně se dostáváme do hlubin Rocketa a jeho smutné minulosti. Rocket je středobod této série a taky jedna z nejvíc zničených postav z Marvelu. Jsem ráda, jak celý film (celkově i celá série) nakonec dopadli. Myslím si, že všichni potřebovali najít sami sebe a jít si svou vlastní cestou. James Gunn to prostě umí a těším se na jeho filmy v DC! ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna