My Friend Dahmer

• Austrália My Friend Dahmer (viac)

Príbeh sa zameriava na stredoškolský život Jeffreyho Dahmera (Ross Lynch), ktorý sa neskôr stal jedným z najznámejších sériových vrahov v americkej histórii a bol odsúdený za 17 vrážd. (Marceloo)

simi78

Dokudrama o muži který je na levelu Charlse Mansona, ale tento film se to snaží udělat jinak. Tento film spoléhá na atmosféře a musí na to být člověk naladěný, a i tak je vše jen implikované. Je spíš o tom co ho změnilo v člověka o kterém víme dnes. Nápad dobrý ale provedení je podle mě nedkončené. ()

Lucbric

Nechápu, proč má film tak nízké hodnocení. Ukazuje, jaké aspekty v Dahmerově dospívajícím věku měly vliv na budoucí vývoj událostí v jeho životě, co bylo příčinou jeho chování. Film také ukazuje, jak je důležitá výchova dítěte. Rodiče se Dahmerovi vůbec nevěnovali, několikrát se s nimi snažil komunikovat, ale narazil na nezájem a ignoraci. Dahmer byl velice chytrý člověk, soudní psycholog ho dokonce popsal jako "bystrého a pozorného muže se smyslem pro humor". Film hodnotím kladně. ()

Lucyl89motyl

Pojala bych to jako první díl. Druhy bych pasovala Dahmer z roku 2002). Snaží se zde zachytit špatne dětství a co mohl být asi důvod jeho násilných sklonů. Herec známy spíše z pubertalnich filmu se role zhostil skvěle. Ale film je o ničem. Neukazuje jak brutální nakonec vrah bude. Pokud nevíte vůbec nic před shlednutim, tak dokud vám to na konc v titulkach neřeknou, nevydedukovali by jste to. ()

ciskova

Krvavé stěny, potřísněné nože, pošpiněná prostěradla od všech možných tělních tekutin, uvařené orgány, vykuchaná těla, sexuální zombie… tohle od filmu mapující svět jedno z nejznámějších seriových vrahů rozhodně nečekejte. Film kultivovaně nastinuje Dahmrovo myšlení a to hlavně během jeho bouřlivého dospívání, kdy sahá po alkoholu, vybíjí si emoce na zvířatech a snaží se začlenit do kolektivu. Cením, že se film opírá o fakta. Před Rossem Lynchem smekám, jak dokázal autenticky předvést Dahmrovi brikule v podobě předstíraných epileptických záchvatů atd... ()

nikhaj

Nastastie vo filme bolo velmi malo nasilia a celkovo sa tam nukazuju nechutnosti. Dospievajuci mladik z nefunkcnej rodiny , nevie sa zaradit do spolocnosti kym hlada sameho seba ()

SilicaMorion

Můj největší problém s tímhle filmem tkví v tom, jak špatně je vypracovaná dějová linka. Já jsem vážně chtěla, aby se mi ten snímek líbil, pěkně vizuálně vyladěnej příběh se 70's vibes, to mě obecně bere. A Dahmer je beze sporu hrozně zajímavá postava (a propos skvěle obsazená), pokud ale nepatříte k lidem, kteří o něm něco vědí a film si pustíte právě proto, abyste se o něm něco dozvěděli, budete zklamaní. Věděla jsem, že má pojednávat o době, kdy byl Dahmer teprve na střední, takže jsem do toho nešla očekávajíc vraždy a gore. Ač je ale třeba faktograficky správně, film sám o sobě nedává moc smysl. Bohužel. ()

BillyGoat

Dobře natočený i zahraný film podle skutečné události, ale... Snímek má tak tragické hodnocení proto, že lidé určitě čekají něco úplně jiného, a tak je to spíše pro fanoušky sériových vrahů a speciálně pro znalce případu Jeffreyho Dahmera. Film vznikal podle knihy jeho středoškolského spolužáka - tedy z dob, něž Jeffrey začal zabíjet. Za kvalitu snímku, herce a přesnost událostí čtyři hvězdy z pěti. ()

Pudding

Film podle stejnojmenné knihy My friend Dahmer. Je o Jeffrym Dahmerovi, americkém sériovém vrahu, kanibalovi a nekrofilovi. Děj se odehrává ještě před tím vším vražděním. Jak se choval ve škole, jaký měl vztah s rodiči a jak začínal pomalu zabíjet. Jak si představoval jeho ideální život s jeho obětmi. Bylo to chvílemi nudné ale i zajimavé pokoukáničko. Ale nenaplnil přesně má očekávání, chtěl jsem vidět nějaké to vražděníško ale tak co už. ()