Little Mix: Black Magic

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 2015, 4 min

kingik

Vždycky si mezi filmy odběhnu ohodnotit nějaký hudební klip, abych nevyšel ze cviku a zůstal ve psavé formě. Formu nemám žádnou, stojím za vyliž Alexandra Dumase, ale sere Šádvel. O klipech se píše blbě, zde se do toho nikdo moc nepouští, tak je řada na mně. Sympatický dívčí kvartet z britských ostrovů tentokrát ničím nepřekvapil, bohužel ani neoslnil. Pod vedením podivného režiséra, který si říká Director X, se s nimi ocitneme na typické americké střední škole, kde svorně patří k typickým outsiderkám. Jsou ignorované, nikdo se s nimi nebaví, kluci o ně nemají zájem, protože nejsou atraktivní. Stačí však jedno odpoledne ve školní knihovně a objevený lexikon kouzel z nich udělá katalogové modelky, po kterých rázem celá škola šílí. Klip má pěkně naivní story. Posun k horšímu zaznamenala i samotná dívčí formace, která v minulosti byla schopná vyprodukovat vyzrálejší, respektive feministické songy, než je tenhle "holčičí". Z členek kapely přímo srší entusiasmus, což se převalí posléze i na jejich fans. Na klipu mně vadilo, jak byly postavy v příběhu slabě zahrané i šablonovitě prezentované. Technická kvalita klipu je dobrá, provedení kouzel horší. Banálnější klip tahle sympatická formace ve své klipografii nemá. S takovým songem by mohla svoji kariéru rozjíždět, ale rozhodně ne s ním přijít po skladbách "Salute" nebo Word Up". Holčiny mají kliku, že jsou relativně neokoukané a u nás ne až tak profláklé. Tenhle jejich song s klipovou podobou však jejich potencionálně nové zájemce o jejich hudbu spíše odradí. 40% ()

• Když se děj videoklipu přesune na přednášku, tak na zcela popsané tabuli za přednášejícím je chyba: (a+b)^2 = a^2 + ab + b^2 ale správně je: (a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2. (Nortizop)