Lindemann: Praise Abort

Réžia:

Zoran Bihać

Till Lindemann

Lukoboss

Tillova sólovka, která jasně odráží jeho formu prezentace, kterou přenáší i do Rammstein. Je to zvrácený, úchylný, satirický i vtipný zároveň, tzn. kdo sleduje jejich/jeho tvorbu, nemůže se vůbec ničemu divit. A ano, je to přímočarý - jak hudba, tak text, každopádně o tom to vždycky bylo, je a nejspíš i bude. Masakr jako vždy. ()

Darth Revan

Tillův první sólový videoklip je nářez! Kontroverzní téma potratů pojal německý hudební bůh po svém a naservíroval nám extrémně nekorektní hnus, který lidé netknutí rammsteinskou tvorbou jen tak nezkousnou. Pro nás, germanofilní konzumenty, je však toto vrchol současné hudební tvorby (byť Till tentokrát zpívá anglicky). 5* ()

Eisenmann

Till Lindemann a Peter Tägtgren pod skvělou režijí Zorana Bihace, který už má na svém kontě několik skvělých videoklipů a zná velmi dobře cíleně kontroverzní Lindemannův smysl pro Humor. Videoklip má vtip, správné proporce, umělecké zpracování, napětí a překvapivě dává dobrý smysl, který ovšem neodhalíte při prvním zhlédnutí. Lindemann dokazuje, že také v angličtině dokáže tvořit opravdu výmluvné texty, ale jak víme, nejedná se o Rammstein, nečekejme půvabné básnické formy zastydlého romantismu. Zřejmě nás čeká nová ještě cyničtější verze Lindemannovy tváře a spolupráce s Tägtgrenem tomu všemu velmi svědčí. Nelze jinak než všemi možnými pěti hvězdami. ()

GTS_PUNK

"I like to fuck, but no French letter, without a condom, the sex is better" Návrat Tilla Lindemanna sa dokonca aj bez kompánie Rammstein dá označiť za úspešný počin. S dielom a samotným videoklipom k tejto skladbe sa objavil ako blesk z jasného neba, ale už od začiatku mu to väčšina "žrala". Povestnú provokatívnosť si z Rammstein preniesol aj do svojho "sólo" projektu, čo sa nebojí dokazovať nielen samotnou skladbou, ale aj videoklipom k nemu. Hudobná stránka je určite zaujímavá a poslucháča buď hneď dostane alebo hneď odradí. Klip však so záujmom dopozerajú do konca všetci. Teatrálnosť velebenia témy akou je potrat, sa v tomto prípade spracovaním rovná pekne kontroverznému a z časti nechutnému dielu, ktoré však na počudovanie, nevyvolalo toľko pozornosti, ako by si možno zaslúžilo. Praise Abort je ako single super, video presne také, aké by ste od tohto pána očakávali, ale celkovo vrámci albumu "Skill in Pills" priemerná záležitosť, ktorú predčilo viacero skladieb. Kontroverznosť v tom však bola, a tak ma ako fanúšika Rammstein skladba primerane potešila. ()

kingik

Docela soda. Textově a obrazově. Hudebně ne až tak působivé, písnička se zbytečně násilně tlačí do hitové polohy, kterou ale tolik neatakuje. Till Lindemann se i bez svých kumpánů z Rammstein obejde v pohodě, ale nepředbíhejme. A nenávidět umí festovně. Představte si, já jsem mu to ale nežral. Blbost, aby nenáviděl ženské pokolení, plození dětí, měl poměr s homosexuálem, kterého samozřejmě také nenávidí, byl za zvráceného sadistu, toho už "lovískuje", podle mého skromného odhadu. Till ze sebe pět minut dělá psychicky narušenou a animální kreaturu nízkých pudů, kterou přirovnává k prasatům. Nápady samozřejmě klip má, ale ono pět minut je někdy relativní čas, který se dá strávit lepším hudebním počinem. Mě písnička nezaujala. Tohle je od Rammstein tvorby dost odlišné, i když kořeny Lindemannovy domovské kapely jsou z nahrávky znát. Textově je song pojat nekompromisně. První půlka docela pobaví, neb zpěvákův cynismus má punc originality, po odeznění prvního refrénu už jsem se postupně přestal bavit. Nástup nudy je ve skladbě neodvratný, není to nářez, jaký jsem očekával. Od poloviny mně sadistické interpretovo vyznání přišlo už přehrávané i přehnané. Tento sólový počin je oproti kolektivní hudební tvorbě v kapele poměrně značně syrový. Na dravosti mu ubírá přemrštěná obscénnost, která je doprovázena obrazem a textem, jež se na hudebních stanicích nedá vysílat ani ve dvě ráno. Písničku si tedy lze pustit, jen když budete mít (hodně hustý) vztek. Nemáte tam něco mírumilovného, pro nás romantiky, pane Lindemann? 50% ()

• Vizuál si vzal na bedra osvědčený srbsko-německý režisér Zoran Bihac, který stojí i za většinou velmi kontroverzních klipů Tillovy domovské skupiny Rammstein. Scénář pochází z velké části ze zpěvákovy hlavy. [Zdroj: musicserver.cz] (TheSlezy)
  • Till a Peter se ve videu představují (v několika rolích) členy prasečí rodinky, která zrovna nemiluje svůj život. Vše se v ní totiž točí kolem sexu a tvorby dalších a dalších potomků. Režisér toto téma zvrátil nebývale autenticky, a tak některé záběry mohou být pro slabší povahy až nechutné. Na druhou stranu moc dobře víme, že v případě Lindemanna jde o velmi dobře promyšlenou a přesně cílenou pózu. [Zdroj: musicserver.cz] (TheSlezy)