Parazit

• Česko Parazit (viac)

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. (ASFK)

aannemer

Solidně ujeté, morbidní a černě humorné. Pomalu chápu, že když se chci u filmu z posledních let zasmát, nemá smysl sahat po neasijských případně neseverských filmech. ()

Novko

Parazit je velice Zajímavý. Je hodně zajímavé sledovat jak všechno probíhá a do konce momentu nevíte jak to dopadne. Hodně povede drama a v několik záběrech je to velmi napínavé. Režijní práce je výborně odvedená stejně tak i scénář, který se může rovnat Taratinovým peckám. Od teď má Bong Joo Ho mojí pozornost a budu sledovat jeho filmografii. 9/10. ()

kokofek

Vůbec jsem netušila co Jižní Korea umí! Už jsem se dlouho tak dobře nebavila.Mistrovská režie,skvělé herecké výkony a nepředvídatelný děj což já miluju. ()

mouzi

Je to proste pecka z jineho sveta. Po dlouhe dobe jsem se dostal ke snimku z jine nez hollywoodske nebo evropske produkce. Rejza tady micha nekolik zanru dohromady a umi to servirovat setsakra dobre. Dokazal me i drahou polovicku po celou dobu udrzet jak prikovane, a to veru neni jen tak. Ted tak premyslim, jak to v te Koreji vlastne funguje. Ze by navrch huj a vespod fuj..? ()

john986

Prvni pulka komedie 100%, druha thriller, psycho-peklo 20%. Celkove mne to vubec dohromady nesedlo, po te prvni pulce obrovsky zklamani ()

kockodan

Až příliš mnoho cizopasníků na jednoho hostitele. Když se mezi sebou začnou mlátit, doposud nic netušící hostitel z toho samozřejmě také nevyjde bez újmy. Co mi nevadilo: Dům (hrál skvěle), Sklep (hrál ještě líp, btw celé se to mohlo klidně jmenovat Sklep, a nic bych nenamítal, neboť právě v něm se odehrávala všechna nejvypjatější a nejstěžejnější dramata filmu, a až s jeho nástupem na scénu se příběh teprve rozjel na plné obrátky), Zahrada, Chudinská čtvrť (určitě zasloužená nominace na vedlejší roli, hlavně za scénu povodně), za vlasy přitažený ale přesto stále uvěřitelný příběh, skvělá a kupodivu stále uvěřitelná a do detailů propracovaná exekuce i těch nejvíce ulítlých scén, jako přespání celé rodinky v obýváku pod konferenčním stolkem za přítomnosti chrnících majitelů na sofa vzdálené 30 cm od nich a s nejmladším synem svítícím na ně ze zahrady lampou z pátrací helikoptéry, Herectví korejských herců (což je na pováženou jelikož mě vadí herecké výkony asiatů všeobecně i v anime!!!) Co mi vadilo: Nic. Výsledek za dobrou, immersivní zábavu, kterou bych od Korejců tedy určitě nečekal: 100% P.S. Z tohohle bude taková kultovka, že se za 5 až 10 let "těším" na americký (samozřejmě totálně šiťácký) hollywoodský remake s JLo, Cardi B a Rupaulem v hlavních rolích. ()

taibrek

Film ma bavil. To prostredie a ten nápad. Tie kontrasty medzi bohatými a chudobnými. Jediné čo ma sklamalo je ten záver... Keby ten jeho syn aspoň študoval na nejakej vysokej škole, že to tak mohlo skončiť- kúpou domu, ale tento záver sa mi zdá neuskutočniteľný a nepravdepodobný. Preto dávam 4 hviezdy. ()

doriana.g odpad!

Pustila jsem si to, podívala se a za hodinu zapomněla. Vzpomněla jsem si, až když to dostalo 4 sochále. Cože? Proč? Jo, ahááá, ono to má prý silný sociální přesah. Možné to je. Já si ale bohužel jenom pamatuju, že v zaplavujícím se bytě si ta mladá Korejka vzala cigára ze skrýše a místo aby rychle zdrhla, zapálila si na hajzlu, ze kterého se valily sračky z odpadu. Když se lidi ve filmu chovají jak pi*e jenom proto, aby to bylo jakože umění, nebaví mě to. Navíc, finále se nekonalo - už když se odpotácel, bylo nad slunce jasné, kam. NUDA.... Jo, a fandila jsem majitelům. Byli to hodní lidi. Vy byste tolerovali smradlavého řidiče, kdybyste na něj měli? ()

VLADEK

Nesdílím to převažující nadšení. Nejde o humor nebo zápletku nebo násílí, ale od sklepa jako bych viděl dva různé filmy. A pokud měl být tak důležitý ten motiv s tím silným deštěm (zatopení bytu, nemožnost převléct se do vlastních věcí, návrat rodiny.....) tak měl pan scénárista lépe vyřešit tu odpolední zahradní slavnost (ale v Koreji jsem nebyl, možná tam trávníky vypadají jinak než u nás po takovém dešti...) ()

kolly13

Milá a inteligentní komedie se po půlce změní v thriller, který nečekáte. O to je to zajímavější konec a radikální změna tempa. Humor, přesah, nadstandardní herecké výkony (kupodivu všech herců) a prostředí. ()

rigby

Absolutní nepochopení. Pro mě zcela nudná, nezáživná, zmatená a nezábavná hříčka. Vůbec nechápu to nadšení kolem, protože existují filmy, které mi něco sdělí. Z tohoto jsem měl jen hodně rozpačitý pocit. ()

r007

Musím se přiznat, že film jsem si užívala jen do chvíle toho šíleného masakru. Mistrovská režie, kamera, zachycení detailů, to vše bylo nadprůměrné, Některé scény mi ulpěly v paměti asi napořád. Ještě dlouho po příchodu z kina jsem přemýšlela, nakolik bylo vše smyšlené a jestli se režisér v něčem inspiroval . Konec byl sice překvapivý, ale podle mě tam být vůbec nemusel. Při hodnocení jsem dost váhala. Ale pět hvězd dávám jen filmům , které chci určitě vidět znovu. A tento mezi ně určitě nepatří.Má romantická duše dostala tímto syrovým psychodramatem dost na frak. ()

argo.smile

Nebolo to vrcholné dielo a ani slabota. Vadilo mi tam aj dosť vecí, ktoré by som najradšej vymazal a hneď by bola stopáž kratšia a vznikla by z toho svižnejšia jazda. A len tak zo zaujímavosti si kuknem USA remake v podobe seriálu či sa vynájdu alebo skrachujú. Slabé 4*. ()

oSiSko

Koniec asi natočil Tarantino, je to veľmi zaujímavý a pútavý film, ktorý popisuje stereotypy dnešnej doby, obrovské rozdiely v spoločnosti, bohatého muža s menej inteligentnou, ale krásnou ženou a pod. ()

fafejt001

TOOOOLIK Oskarů za takový podivný film ??? Jo - jak se postupně dostávali do baráku , proč ne , jak byl objeven sklep , proč ne , jak se dostali pod stůl v obýváku , proč ne , ALE ta scéna k závěru s nožem a jinými předměty , tak to nechápu . Proč jooo??? Dalo by se říci , že od sklepních záběru , to šlo nějakým jiným směrem . Je ,ale zřejmé , že to porotcům Oskarů , asi , nějak nevadilo . Přijde mi , že dneska se točí , většinou , filmy , ne pro poučení , k zamyšlení a tak podobně , ale spíše proto , aby nás něčím nasr … l . Často to tak vypadá . Zlatý Forman , Menzel , Krejčík , Spielberg a ostatní podobní režiséroví velikáni . No , je nová doba . Arigato . ()

Astonko

Ázijská kinematografia mnou príliš neimponuje, no po tomto filme a filme Okja mám pocit, že mi v časti "Najobľúbenejší režiséri" o chvíľu pribudne jedno nové meno. To, ako dokáže režisér meniť atmosféru a vlastne aj žáner filmu zo sekundy na sekundu, niekoľkokrát počas jedného filmu bez toho, aby to pôsobilo čo i len trochu na silu a bez toho, aby dej nebol nekompletný či nesúrodý, je viac než obdivuhodné. To všetko podporené ešte aj technickou dokonalosťou a trochou vtipu nemôžem hodnotiť inak ako 5 hviezdičkami 9.8/10 ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)