The King's Avatar - Season 2

(séria)
Promo
Čína, 2020, 5 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Ketsu

Promo

Jeoffrey

Dost dlouho jsem ani netušil, že už vyšla druhá série a po pravdě se mi do ní ani moc nechtělo. Po třídílném speciálu, který byl jen o turnaji v pro gamingu a nepřinesl mi pro hlavní příběh nic moc zajímavého jsem se trochu obával o čem druhá série bude. Nakonec jsem mile překvapený, jak dobře jsem si jí užil. Druhá série je pořád ještě o formování nového profesionálního týmu, o levelování hlavního hrdiny a různých zábavných strategiích, které využívá pro rozvoj svého charakteru a k získání nových členů. Už tu není tolik technických věcí, pojmy jako APM úplně vymizeli a seriál spíš ukazuje, než aby jen říkal. Pořád je to o tom, jak moc je hlavní hrdina silný a schopnější jak ostatní, stále přichází s nečekanými zvraty v soubojích na poslední chvíli a s mnoha momenty, kdy seriál tvrdí, že měl Ye Xiu vše do detailu promyšlené a vše je součástí nějaké jeho složité a bláznivé strategie, která mu má v konečném důsledku přinést nějaký profit, ale tentokrát tomu dokážu většinou bez problémů uvěřit a mnohá překvapení a taktiky jsou opravdu dost zábavné. Hlavní hrdina opravdu využívá všech svých znalostí hry a dělá i věci, které by obyčejný klaďas určitě nedělal, prostě umí být pěkně vypočítavý a lstivý, což se mi ale ve výsledku hodně líbí. Stejně tak je tu spousta docela sympatických charakterů, seriál umí pracovat s jejich vzájemnými vztahy a udržovat slušné napětí. Také mě pořád přesvědčuje o tom, že zdejší postavy mají hraní videohry Glory rádi a každý má nějaký svůj cíl a vizi. Za mě prostě druhá série funguje ve všech svých aspektech nad očekávání dobře a dokázala i trošku rozptýlit mé obavy z toho, jestli mě ta budoucí část, která už bude na pro gaming opravdu hodně zaměřená, bavit, protože tu autoři dokázali vybudovat slušnou atmosféru. Animačně je to nadprůměrné, především souboje mají dobrou dynamiku, a i hudebně jsem byl docela spokojený. 7,3/10 ()

kondor77

Narozdíl od první série jsem měl lepší přehled o ději i jednotlivých postavách (mám lehkou formu prosopagnosie), protože nám není v každém díle představena nová postava. Hlavní hrdina mi byl ještě sympatičtější (ubylo nostalgických a sentimentálních pohledů do prázdna na úkor morální nejednoznačnosti a věrohodnější akce). Spokojenost. ()