The King's Avatar - Season 1

(séria)
Čína, 2017, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Jeoffrey

Po stránce akce rozhodně docela dobrá podívaná a ze začátku mě to i hodně bavilo. Cool hrdina, co ho vyhodí z týmu a on se začne znovu prokousávat od nuly a díky svým zkušenostem to všem strašně nandavá, není jako námět vůbec špatný. O něčem takovém sní každý hráč MMORPG, který si po pár letech hraní založí na nějakém novém serveru smurfa... Také považuji za pozitivní, že tohle není hlavně o světě MMORPG tak, jak to předvádí v dnešní době skoro každé druhé anime, tady je to spíš o hraní her, o samotných hráčích a o progamingu, který v Číně hodně táhne a je to země, kde se dá hraním her slušně vydělat a ještě to z vás může udělat celebritu... Zároveň je to ale i jedním z nedostatků, protože člověk neznalý hraní her si například při desátém zmínění toho, jak velké musí mít hlavní hrdina APM, bude drbat hlavu a přemýšlet nad tím, co má vlastně obdivovat... Největším problémem tohohle díla, který se však začne objevovat až později, je nezajímavá repetitivnost a dějová plochost tohohle anime. Časem je to v podstatě jen o soubojích s dalšími novými soupeři, skupinami soupeřů, rozšiřování hrdinova formujícího se týmu a zmínkách o tom, že je třeba stanovovat rekordy v dalších dungeonech, což už ale nevidíme, protože tomuhle už jsme se věnovali dost v první polovině. Takže i když vidíme další a další cool souboje, neočekávané úniky a strategie, během kterých máme dosáhnout opětovného ujištění, že hlavní hrdina je prostě borec, tak to začne pomalu nudit a člověk přemýšlí, kam se to vlastně posouvá. Navíc náš hrdina je sice ostřílený hráč, ale ty berličky co dostal k tomu, aby byl co nejvíc cool (speciální univerzální zbraň a styl hry "bez zařazení") časem také lehce omrzí (prostě když už po dvacáté slyším že zbraň hlavního hrdiny je tak unikátní a že jeho styl, kde využívá všechny vlastnosti nejrůznějších tříd je tak skvělý, tak to zábavné moc není)... Ale dost už o negativech, po stránce animace je to na čínské anime docela slušná záležitost a také bych nevěřil, že se mi bude líbit čínský zpívaný opening (já vlastně nevěřil, že si na tu čínštinu vůbec zvyknu), takže zde jsem mile překvapen a spokojen. Také samotné finále první série naznačuje, že by ta další (pokud bude) mohla být po stránce dějové třeba i zajímavější, tedy mám i trošku toho očekávání do budoucna. Navíc občas sám hraji různá MMORPG (ale rozhodně nejsem žádný pro) a tak to bylo v mé oblasti zájmů. 6,5/10 ()