Recenzie používateľa Eldrick k tomuto seriálu (11)

Too Old to Die Young (2019)

Mohl z toho být nadupaný 3-hodinový celovečerák, ale díky Refnovu egu je z toho rozplizlá série čitající 10 dílů s tím, že skoro každý má stopáš celovečeráku. Divim se, že Amazon něco takovýho vůbec zaplatil. Asi netušil, co z toho nakonec vyleze. Série má několik vrcholů a minimálně 3 epizody jsou opravdu žrádlo. Refn je klasicky silný vizuálně, ale obsahově je to těžkotonážní sebeonanie jako u ONLY GOD FORGIVES a THE NEON DEMON. ()

Volume 1: The Devil (2019) (E01)

Refn se vrácí zpátky v DRIVE stylu, aby zároveň ještě více utahal už tak nervy mrskající napínání zpomalenými nedialogy a záběry do prázdna. Působí to jak směs DRIVE, NEON DEMON a 3. série TWIN PEAKS, kterou jsem dodnes nezvládl dokoukat právě pro onu až příliš narcistickou do děje nevtahující formu. Tenhle prolog jsem dal na třetí pokus, kdy jsem musel zpětně skočit na začátek, abych pobral, co se stalo/nestalo. Doufejme jen, že s příštími díly se tempo a gradace aspoň o několik se(kund) zrychlí. Jinak Khondji za kamerou a Martinez ze studia válí! ()

Volume 2: The Lovers (2019) (E02)

2. epizoda sleduje šnečím krokem rodinu mexického kartelu. Nejzajímavější jsou na tom klasicky neonovsky laděné záběry z bordelu, kde mi ale vadilo až příliš statické blokování herců. Jinak jsem zíval nudou, kdy už to utrpení skončí. ()

Volume 3: The Hermit (2019) (E03)

Minimálně 4x jsem usnul, než jsem tenhle díl zvládl dokoukat. Vývoj "děje" a "postav" plyne asi jako vývoj pravěku, ale za zmínku stojí opět krásná kompozice obrazu, což je ale zásluha Khondjiho, ne Refna. ()

Volume 4: The Tower (2019) (E04)

Epizoda má úderný otvírák, který přislíbí, že by se mohlo něco začít dít, ale bohužel opak je pravdou. Pokračujeme v načančaném svícení stromečků na parkovišti. Za zmínku stojí snad jen účast herního guru Hideo Kojimy v závěru. ()

Volume 5: The Fool (2019) (E05)

Zatím nejlepší díl série, kde jde o porno a konečně tu máme nějakou akci! Ale bohužel z porna toho samozřejmě moc neuvidíte. Vrcholem téhle epizody je automobilová honička (v kombinaci se songem "Oh Mandy" od Barryho Manillow) se závěrem v poušti. ()

Volume 6: The High Priestess (2019) (E06)

Hodina a půl prázdného vizuálního exhibování ve stylu blikajícího vánočního stromečku, čímž narážím na už trošku moc okatě prvoplánovitý žárovičky, kam se podíváš. Hlavně nasvícení baráku a bazénu mexickýho kartelu. Epizoda dlouhá jak pobyt v UK bez mrdu, a když už se dočkáte aspoň náznaku ližkundy, utrpení skončí. ()

Volume 7: The Magician (2019) (E07)

Konečně tu máme trochu porcování končetin, kdy má ta sytě rudá nějaký hlubší smysl. Také potěší "vyřešení" Baldwinova otravného chrchlání. ()

Volume 8: The Hanged Man (2019) (E08)

Mohl to být skvělý epilog, kdyby to Refn nenatahoval dalšíma 2 úplně zbytečnýma epizodama o hovně. Prolog epizody je parafrází Kubricka, což je jen důkaz, kam až Refnovi za ty roky stouplo ego. Pak tu máme nečekaný zvrat na pláži i s neočekávaným koncem v podobě porcování mačetou, a předchází tomu honitba a masáž prostaty rukojetí biče. Velmi dekadentní díl skládáčky, který měl být závěrem. ()

Volume 9: The Empress (2019) (E09)

Natahovaná kaše o ničem. Spací epizoda s nudící se Jenou Malone. Díl čistě o hrátkách s vizuálem. ()

Volume 10: The World (2019) (E10)

Stejně jako 9., tak i 10. epizoda je totálně o hovně, protože série měla skončit 8. dílem. Bohužel Refn je do sebe zahleděný narcistický hovado, jemuž maminka od malička tvrdila, že je génius, a on to dodnes rád opakuje v každém prvním rozhovoru. ()

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (viac)

Refn uvede svůj seriál v Cannes

Refn uvede svůj seriál v Cannes

16.04.2019

Zatímco stále čekáme na kompletní seznam autorů a děl, které se letos objeví na filmovém festivalu v Cannes, server Deadline nyní přinesl informaci, že dánský režisér Nicolas Winding Refn (Drive,… (viac)