dO_od

// Jena Malone a John Hawkes ftw! K hezkým obrázkům dorazil konečně taky nosný příběh a hned je to úplně jinde. Jasně, pořád se to neuvěřitelně táhne, a fakt to nemá jiný důvod, než aby se vyplnila přetažená hodinu a půl dlouhá stopáž a Refn se mohl cítit speciální, i tak si toho posunu v ději po 4,5 (!) hodinách musí ale člověk cenit. Hvězda navíc tentokrát za hot dialog mezi barmankou a tou mladou blondýnkou. Víc tohohle a míň fucking civění do prázdna jako v druhé epizodě a budu šťastnej člověk. ()

ScarPoul

Naberá to jasnejšie kontúry a nesie sa to v tej typickej pomalej atmosfére, ktorá tomu náležite sedí. Dostávame sa tu aj do morálneho konfliktu medzi postavami a ich činmi. Čo poteší najviac je ale znalosť nových postáv, ktoré sú nám krásne odporezentované cez dlhé zábery. ()

DJ_bart

"Bylo mi řečeno, že nejtěžší část na této cestě, je nejen mít pochybnosti. Pocit viny. Ale hlavně cítit se uvězněný v těchto emocích. A když se tam dostaneme, pocítíte to břemeno. Chci, aby jste se vrátil zpět k mantře, kterou jsem vás naučila. Čas je jako řeka. Teče v obouch směrech. Proto je nezbytné přijmout její tok, a změnit svůj život." ____________ V této epizodě Refn & Brubaker představují nové karikatury svého neřestného panoptika – spirituální guru terapeutičku Dianu, a amorálního řezníka Vigga, který přežil svou vlastní smrt, a po nocích se živí jako delikvent beroucí si spravedlnost do vlastních rukou. Sice se příběh, tentokrát intenzivní Martinova pátračka, odehrává výhradně za denního světla, tudíž jsou diváci ochuzeni o neonové orgie, ale to nevadí, páč Refnova precizní režie je natolik úchvatná, že nenapálit tomu palbu je fakt hřích. Minimum dialogů, maximum investigativní omáčky! Při druhém zhlédnutí jsem si tuhle kriminalní nirvánu navíc užil víc než minule.... ()

Eldrick

Minimálně 4x jsem usnul, než jsem tenhle díl zvládl dokoukat. Vývoj "děje" a "postav" plyne asi jako vývoj pravěku, ale za zmínku stojí opět krásná kompozice obrazu, což je ale zásluha Khondjiho, ne Refna. ()