Recenzie používateľa Terminer k tomuto seriálu (9)

Too Old to Die Young (2019)

Nejlepší seriál za poslední dobu! A Refn dokázal, že má v záloze pořád zajímavé příběhy. Jenom mě mrzí, že se podle posledního vyjádření Amazonu nedočkáme pokračování. Co se dá dělat. ()

Volume 1: The Devil (2019) (E01)

Refn se vrací, a naštěstí nám ze svých počinů připomíná spíše Drive než jeho poslední dvě šílenosti. To je samo o sobě dobrá zpráva, ale v Too Old to Die Young vám k tomu přibude takový nepříjemný vnitřní pocit, kterým se vlastně ptáte, co bude dál. A já věřím, že si pro nás Refn připravil opravdu hutnou porci zla, a že nezůstane jenom na pomyslném povrchu, ale půjde pod něj. Toť vše k atmosféře. Samozřejmě uhrančivý vizuál, a i když dialogy občas skřípou, tak musím říct, že jsem byl s tímto hodinu a půl dlouhým otvírákem naprosto spokojen. ()

Volume 2: The Lovers (2019) (E02)

Oproti první noirové části horší, každopádně pořád poměrně dobře zvládnuté. ()

Volume 3: The Hermit (2019) (E03)

Návrat k duchu první části, akorát noční neony střídají domáčtější interiéry a vypjaté dialogy zase civilní rozhovory. Nemůžu říct, že by to nebylo dobré, ale pořád je to takové ticho před bouří. Takže doufám, že ta bouře bude stát za to. ()

Volume 4: The Tower (2019) (E04)

Atmosféra houstne, násilí přibývá a přichází také nosný příběh. Jestli se bude takhle pokračovat, tak budu opravdu spokojený. ()

Volume 5: The Fool (2019) (E05)

A je to tady! Po dílech čekání a většího či menšího stupňování napětí došlo na nejnormálnější epizodu, jejíž příběh je v podstatě celkem obyčejný, ale se všemi těmi přidanými prvky (vtipné vložky, umělecká stylizace) a hodnotami (fakt, že se jedná o TV seriál) se jedná o (zatím) opravdu nejlépe zvládnutou část. Co se týče pokračování, doufám že se něm napětí bude nadále stupňovat, ale myslím, že v odpornosti už to dál nezajde (viz. zatáček tohoto dílu). ()

Volume 7: The Magician (2019) (E07)

V minulém díle Refn trochu zvedl úroveň mexické polovině, ale té americké ji zvednout výše snad už není ani možné. Těším se na pravděpodobné inferno. ()

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (viac)

Refn uvede svůj seriál v Cannes

Refn uvede svůj seriál v Cannes

16.04.2019

Zatímco stále čekáme na kompletní seznam autorů a děl, které se letos objeví na filmovém festivalu v Cannes, server Deadline nyní přinesl informaci, že dánský režisér Nicolas Winding Refn (Drive,… (viac)