Bůh války

(festivalový názov)
  • Čína Čan šen čchi ťi kuang (viac)

V 16. století japonští piráti napadají a drancují čínské pobřeží a Mingům se je nedaří zastavit. Až když do bojů zasáhne nový generál Čchi (Vincent Zhao Wenzhuo), podaří se mu piráty několikrát porazit. Pirátští vůdcové však stále unikají a chystají se zaútočit na několik čínských měst. V jednom z nich žijí i rodiny Čchiho vojáků. To je postaví před těžké rozhodnutí - chránit své rodiny, nebo bránit svou zem a zničit piráty jednou provždy. (LangiJ)

raininface

Vydržel jsem se na tu pakárnu dívat skoro hodinu. Nejdřív jsem se všem těm ksichtícím Chu-jům a Šu-linům řehtal, potom jsem chvíli klimbal a nakonec usnul spánkem spravedlivého filmového fanouška. ()

jadas

Děj je jednodušší, místy docela hloupý, stejně tak chování některých postav i některé scény. Předností je ztvárnění dobového prostředí, bojových strategií, soubojových scén. Kultura samurajů v lecčem sice nepřesná, ale celkem sympatická. I přes faktické chyby je to moc pěkná ukázka tehdejší válečné doby. Kdo má rád historii Číny, Japonska a kulturu samurajů, doporučuji. Koho kultura a dějiny Asie (a konstrukce japonské katany) neberou a chce děj a příběh, ať film klidně vynechá. ()

Hazding

Natočené to je pekne. Nie že nie. Kostýmy sú fajn. Bojové scény nevyzerajú najhoršie. V čom je teda problém? No, asi už v tom základnom fakte, že celý film je neskrývaná propaganda osobnosti Čchi Ťi Kuanga. Vlastne nie, tento film tú osobnosť nepropaguje, on ho ukája ústami. Prepáčte, ale fakt neviem, prečo o ňom japonskí dôstojníci hovoria s toľkým obdivom, a hlavne prečo dávajú niekoľko vetovú expozíciu o tom prečo je génius a prečo úžasný. Preboha, veď oni ho simpujú pomaly viac než priemerná anime holka anime mc charakter. Za mňa to veľmi zabíja tú osobnosť Čchiho, lebo jeho postava je inak sympatická a charizmatická. A vidím, prečo bol taký úspešný keď vidím jak bojuje a jak plánuje. Ďalej musím vypichnúť hudbu. I am sorry, ale občas mi to tónmi aj atmosférou ktorú sa snaží budovať pripomína historické filmy z minulého storočia. Pôsobí to trocha... afektovane a predramatizovane. Ďalej by som rád hovoril o logických chybách. Prečo generál útočí na pevnosť celé mesiace každý deň ten samý čas, keď sa to VŽDY končí fiaskom? Prečo vodca pirátskej skupiny zavelí na ústup po tom čo je pár vedľa neho stojacích druhov zastrelených, keď má bitku vyhranú? Vo filme aj na wikine bolo povedané, že Čchi nepríjmal do svojich radov ľudí z veľkých miest a s bledou pleťou(keďže to znamenalo že neboli vonku a že teda asi nepoznali fyzickú námahu). Prečo potom ako hneď druhého naverboval vypaseného úradníka? Okej, beriem že zato že si to žiadali tí baníci, ale aj tak, je to vtipné. Neskôr v Tchaj-čou sú Čchiho reakcie trocha pomalé, keď sa jeho armáda ocitne v obkľúčení. Už potom prvom obkľúčení mal zaveliť na ústup uličkami. Miesto toho tam nechal masakrovať svojich chlapov dve minúty. Pri finálnej bitke náš hrdina a jeho armáda síce sú unavení, museli predsa naháňať Japoncov, beriem. Ale čas nato sa prezliecť do nových zanedbaných šiat a zanedbaného brnenia, navyše tvoreného iba trupným pancierom(ale ok, beriem že s menšou výzbroj boli rýchlejší). Prečo? Napriek tomu je Boh vojny celkom fajn filmom. 50% ()

Čínská kinematografie v Praze a K. Varech

Čínská kinematografie v Praze a K. Varech

11.09.2018

Festival čínských filmů z provincie Zhejiang se koná od 18. do 21. 9. v Praze a v Karlových Varech. Na festivalu bude uvedeno 6 celovečerních filmů, v Praze se na ně diváci mohou vydat do kina Evald,… (viac)