V.I.P. vraždy

• Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (viac)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (10)

V.I.P. vraždy (2016)

Já jsem si myslel, že to má být kriminálka a zatím je to komedie. Nejsměšnější je bohužel Beran. Také vůbec nechápu, proč sedí v kanceláři Míra Vladyka. ()

Nad priepasťou (2016) (S01E01)

Tak se dívám znovu. Ve světle současné tvorby se mi pilot seriálu i líbil. Ale postavit humor na tom, že kriminalista bydlí u maminky a ta mu říká v práci, že mrtvola počká, je směšné. Stejně tak jako závěrečné samorozuzlení případu a směšná akce. ()

Mimo reality (2016) (S01E02)

Jako parodie s řadou žertovných postav dobrý díl. Dost mimo realitu je především pan vyšetřovatel. Pokazí, nač sáhne, věty z jeho úst zní přinejmenším úsměvně a dost pošlapává sporé pozůstatky dobré pověsti policie, byť se dnes na spoutaném člověku předvedl jako Old Shatterhand. ()

Muž, ktorý sa vyparil (2016) (S01E03)

Tragické herecké výkony byly ještě zdůrazněny hloupými naivními dialogy. Možná to bylo naopak, čili herci sami nemohli věřit, co že to mají hrát, takže hloupý scénář způsobil jejich bídný projev. Bohužel, hlavní postavy jsou také ty nejhorší. Jediný, kdo dnes trochu zvedal prapor herectví, byl Roman Štabrňák. K případu snad ani netřeba slov, pajdavý spálený příslušník cizineckých legií se speciálním výcvikem hovoří za vše. ()

Skvelé vyhliadky (2016) (S01E04)

Scénáristky mají smysl pro nesmysl. Když už vymyslí celkem zajímavý případ, tak jej "zabijí" totálními hloupostmi. Dnes mě rozesmála trapná "Lara Kroft", zpackaná směšná akce s Albánci, rádoby vypjatá scéna rozuzlení případu a náhody, vedoucí k odhalení pachatele. Prostě dobrá parodie na kriminálku. ()

Labutia pieseň (2016) (S01E05)

Beran v pohodě smaží počítačové hry, nechá se obstarávat maminkou, porušuje pravidla, Klaudie řeší případy a psycholog Berana. Tento díl byl takovou pohodovou zabijačkou, která neurazila. ()

Vytriedený odpad (2016) (S01E08)

Jako kriminálka stále slabé, především kvůli parodii na tvrdé policisty v podání Berana. To už je lepší bláznivá postava Jiřího Hány, jež je směšně upřímná. Ale jako na odlehčenou letní komedii se dá na tento díl vcelku v pohodě dívat. ()

Bez hlavy (2016) (S01E10)

Nejhorší na epizodě byl opět "tvrďák" Beran, navíc mu dnes konkurovala ještě tvrdší Dana Morávková. Jinak je i tento díl pěkně obsazený ve vedlejších rolích a případ odlehčeně a naivně pohodový. ()

Namířeno na hvězdy (2018) (S02E01)

Tvůrci pokračují ve stejném stylu, jako v první sérii. Tento díl nebyl ani napínavý, ani vtipný, ani akční, ani zajímavý. Postavy chodí a mluví a paní spisovatelka řeší u psychoterapeuta kouření. A najednou byl konec. Dost bídný konec. I na sobotní programovou bídu málo. ()

Bez špetky romantiky (2018) (S02E05)

Vražda spisovatelky a vyšetřování s pomocí jiné spisovatelky. Hodně povídání, málo akce. Jako zvuková kulisa to není špatné, na pohled to není marné, ale jako kriminálka jalové. ()