V.I.P. vraždy

• Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (viac)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

Hunt

Shlédl jsem pouze jeden díl - po pravdě jsem čekal, že to bude horší. Když se podívám na běžnou tv produkci, tak vcelku slabší průměr. Je to naivní, s realitou to nemá moc společného, mladý kriminalista z oddělení vražd nevěrohodný, dvojice se spisovatelkou přihlouplá, .... ale což, já na to koukat asi nebudu a natáčení se horší věci. ()

Skuby47 odpad!

Nebudu hrubá, bylo to hrozné. Inspirace Castlem je do očí bijící, američtí tvůrci by je měli zažalovat. Udivuje mě nekritická propagace tohoto seriálu v televizi, protože je v zájmu Primy, aby se dívalo co nejmíň diváků. Herecké výkony otřesné, konečně při mizerných dialozích se ani nic jiného nedalo čekat. Detektivka – ani náhodou. Příběh postrádal napětí, vyšetřování se nekonalo, nebylo třeba, vyřešilo se to samo. Nasazení v neděli v hlavním vysílacím čase bylo trestuhodné. Bože, jak hluboko jsme klesli! ()

ForGump

Seriály na Primě jsou ohromně zpropadené a všechny jsou si strašlivě podobné. Scenáristická přehlídka nesmyslů. Poprvé se ovšem zdá, že Prima najala relativně solidní kameramany a režiséra, ale rozhodně né dobré zvukaře. K tomuhle přidávám absolutně špatné obsazení hlavní role. Patrik Děrgel by byl opravdu snadno nahraditelný, protože jeho herectví bylo mnohdy skutečně tragické. To taková Soňa Norisová mi tam sedí dobře, ačkoliv ta její role je všelijaká. Ostatní figurky byly, tedy možná kromě Miroslava Vladyky nebo chvilkové účasti Martina Myšičky, až příliš opomenutelné, včetně otravných postav Jana Revaie a Jiřího Hány, nemluvě o Sandře Novákové. Opravdu to vypadá, že si naše komerční dvojka řekla - Všichni mají kriminálky, tak proč by jsme nemohli i my, prostě něco sesmolíme a lidi nám to, jako vždycky snědí. To vyjde určitě, ale pokud nám zbyla ještě alespoň nějaká soudnost, tak bychom se mohli jen trochu zamyslet, co je nám podsouváno. Případy 1. oddělení budiž vysvěceny, a nechť slouží jako novodobá Bible české kriminálky. 20% ()

Davanity odpad!

Bylo to neuvěřitelně špatné. Totálně. Nejen, že nesympatická ustřední dvojce, ale dostala mě naprostá nereálnost. Hlavní detektiv byl vychvalován, ale neudělal absolutně nic, stejně tak hlavní "hvězda", možná někde jinde, ale tady pochybuju, že by měla taková privilegia, natož, aby ji pustili k policii! Samotná policie, byla ubohá jeden policista v hubě neustále párátko, jak kdyby jsme se vrátili v čase, a zbytek nic nedělal, ani se nesnažil. No konec první epizody mě odpálil uplně. Uznavaný psycholog tvrdí, že je pan detektiv nezpůsobilý a nebezpečný tak zavoláme paní spisovatelku, aby se o něj postarala. Naprostý odpad. ()

Liya

Mně to přijde spíš jako odlehčená krimikomedie - tedy, není to úplně moc krimi a taky ne úplně komedie, ale taková nějaká snaha o to a není to zase tak strašné, jak to dle zdejšího hodnocení vypadá... je to spíš taková nadsázka - oddechovka při čem se nemusí moc přemýšlet :). Tak to bylo aspoň předpokládám autory myšleno a tak je docela irelevantní kritizovat že policejní postupy nejsou zrovna úplně reálné atd...asi ani nemají být. První díl teda byl dost slabý ale druhý už lepší. Docela mě baví vtipné momenty kterých tu není zas tak málo (zatím byla nejlepší scéna s Božetěchem Leskovcem :)). Ne že by se člověk za břicho popadal, ale úsměv to vyloudí :). A sem tam opravdu pěkné letecké záběry Prahy. Uvidíme, co bude dál :) ()

• Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)