V.I.P. vraždy

• Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (viac)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

slunicko2

Filmová podoba bulvárních článků z Blesku. 1) 27letý přitažlivý Patrik Děrgel (detektiv Beran) je důvodem mé druhé hvězdičky. Slušelo to i 37letému (!) Tomáši Měcháčkovi (Leoš, bratr spisovatelky Klaudie Wolfové). 2) 25.6.2018 - Ve druhé řadě dosáhla impotence scenáristek svého vrcholu. Snaha po světovosti vede k trapné karikatuře sebe sama. Hvězdičku odnímám. ()

Petrasuvicka

"To je vražda, napsala" a hned všem vykdákala, kdo je vrah. Zjištění po 20 minutách je docela slabota, karty měly odkrýt později a nějak jinak si to přeházet, protože po těch dvaceti minutách mě to pak přestalo bavit. ()

Elyssea

V.I.P. vraždy nejsou kriminální seriál. Detektivní zápletky jsou více či méně pitomé a naprosto snadno prokouknutelné. Žádné realistické pátrání a zpracování důkazů zkrátka nečekejte. Napojení zápletky na svět (primáckých) celebrit a přímé odkazování na známá jména (třeba v dílu u vraždy kuchaře) je také místy kostrbaté a hlavně, kdo je zvědavý na primácké moderátory? Co tak drží seriál nad vodou jsou slovní přestřelky mezi Wolfovou a Beranem, kteří jako nesourodá dvojice poměrně dobře fungují. Soňa Norisová je sympatická a přemoudřelou spisovatelku jsem jí bez problémů věřila, u Děrgela už to bylo trochu horší. U tohohle seriálu je to trochu vítězství jednookého mezi slepými, protože Vraždy jsou jeden z mála komediálních(?) seriálů, který není o vztazích a to já oceňuju. Takže přivírám oči a hážu tři hvězdičky. Můj komentář na specifické problémy se sexismem se dá najít zde. ()

gabin(a)

Pozor, vztahovky už asi nefrčí, tak budeme fušovat do detektivek, přece na to máme, ne? Sorry holky, fakt nemáte! Navrhuji sloučit VIP vraždy s Top star magazínem a pro každý díl zajistit když ne vraždu tak aspoň pár facek nějaké "selebritě", ať se ten smradlavý rybníček nenažraných otlemů s hypotékami aspoň trochu pročistí. A začněte prosím Kohákem, ten soutěží s Kostkovou o titul nejprofláknutější selebrity u nás, ale ona se aspoň češe a holí..... ()

necisty

Co proti tomu zas máte? Dyť to není úplná kravina. Ano, logika tomu trošku chybí, ale postavy jsou sympatické a alespoň ti hlavní herci umí hrát. Nepasuje mi tam Vladyka a ten pakoš z balistiky, ale Norisová a Révai to vynahradí. Pobavit to dokáže a to mi v takovém oddechovém seriálu stačí. ()

pakobylka

Skoro až roztomile hloupoučké ... taková ryze česká prostoduchoučká kokotinka, která si s opravdovým nadšením hraje na malém českém televizním kriminalistickém písečku. Můj ty bože ... velice upřímně lituju, že nikoho zainteresovaného nenapadlo natočit ji jako ryzí a nefalšovanou PARODII - potom by byla naprosto bezkonkurenční. Takhle musím vzít zavděk maličko nucenými veselými prvky dodanými neumělým a zcela nekriminalistickým scénářem a zrealizovanými snaživou, leč neschopnou (či naopak všeho schopnou) režií. Ovšem v první řadě se tady nachází něco jako kouzlo nechtěného - neukázněný podprahový humor, který funguje zcela nezávisle jako vedlejší efekt usilovné, leč marné snahy všech zúčastněných. Vyskytuje se na place kdy a jak se mu zlíbí, zjevuje se dosti nepředvídatelně - obvykle tehdy, když ho nejméně čekáte ... a zaměřuje se výhradně na záškodnickou a znevažující činnost. Možná právě on mě přiměl seriál alespoň tu a tam po očku sledovat. Je to jeho velké vítězství - to nepopírám, neboť obyčejně se podobným laciným televizním tretkám s mnoha neužitečnými či přímo zdraví škodlivými díly širokým obloukem vyhýbám. ()

Sabrewulf odpad!

Že to kopíruje zahraniční seriál, bych i překousl, protože originál jsem nikdy nesledoval. Ale díky oběma hlavním postavám je to zcela nekoukatelné. Role spisovatelky je vyloženě na facku, nesympatická, cynická kráva, chladnější než Sub-Zero. A Děrgel - proboha, z kterého lesa to dřevo přinesli?!! To je taková fošna, že se chce člověku až brečet. To snad ani nemůže být člověk, to je prostě robot, kterému naprogramují nějaký text a on ho přečte. Hromada dřeva, že by z něj mohli postavit celý srub. ()

vesper001 odpad!

Klauniáda, ne pardon, kriminálka po česku v tom nejhorším slova smyslu. Nechutnost, nelogičnost, nuda, nesympatické postavy a nepravděpodobné zápletky. To si radši dám celonoční teleshopping a opráším pletací jehlice. ()

panMartin odpad!

Dívat se na to nedá. Námět je dobrý ale bohužel jsem vraha odhalil už asi tak v polovině dílu a zbytek filmu jsem tak jenom musel čekat, než to dojde i vyšetřovatelům. Není v tom vtip, akce, solidní dialogy, inteligentní příběh, ani charismatičtí herci a velmi umělé pojetí vyšetřování případu. Je to jen tupé. Jedna z nejhorších televizních kokotin, kterou jsem kdy viděl. Hodnotím seriál po shlédnutí všech dílů. ()

Skuby47 odpad!

Nebudu hrubá, bylo to hrozné. Inspirace Castlem je do očí bijící, američtí tvůrci by je měli zažalovat. Udivuje mě nekritická propagace tohoto seriálu v televizi, protože je v zájmu Primy, aby se dívalo co nejmíň diváků. Herecké výkony otřesné, konečně při mizerných dialozích se ani nic jiného nedalo čekat. Detektivka – ani náhodou. Příběh postrádal napětí, vyšetřování se nekonalo, nebylo třeba, vyřešilo se to samo. Nasazení v neděli v hlavním vysílacím čase bylo trestuhodné. Bože, jak hluboko jsme klesli! ()

LadyPupu odpad!

Sestry Bártů měli svázat do kozelce a vzít jim psací potřeby hned tenkrát po uvedení Rodinných pout. Strašný. Hustokrutopřísně strašný. V hlavní roli PP Prima a reklama na její další pořady (viz. fotky u právníka v kanceláři např. ), v dalších rolích Děrgel a jeho obočí, Révai a párátko atd.. Ale pro mě tam byly dvě věci, pro které to nehodím hned do odpadu 1) hraje tam Dvořák (Jiří, proč???) 2) za Měcháčkovo vysvětlení "To vona se vyspala se mnou a svedla mě, já jsem jenom neřekl NE", protože já bejt chlap, tak jsem úplně stejný šovinistický hovado ;-) ()

Castrator odpad!

Toto je opravdu příšerné a trapné. Jedna z nejhorších televizních kokotin, kterou jsem kdy viděl. K tomu je škoda psát víc. ()

ghatos

Celkové hodnocení seriálu po 2. dílech: Normální podprůměrný krimi seriál. Žádná tragédie to není. Děrgel nehraje dobře a vy čekáte jen na to, kdy poradkyni ukáže svůj policejní obušek...39%. ()

Hugo01

Zpočátku se mi zdálo herectví Patrika Děrgela velmi nucené, ale po pár dílech tento pocit zmizel. Dohromady jim to skvěle šlape, je to vtipné a ostatní známé tváře k tomu taktéž dopomáhají. ()

Babous

Ten námět je dobrý a ústřední dvojice je sympatická, bohužel jsem vraha odhalil už asi tak v polovině epizody a zbytek filmu jsem tak jenom musel čekat, než to dojde i vyšetřovatelům. Což je chyba scénáře, který mimochodem obviňuji i z nepřirozených dialogů. Prostředí "pražské smetánky" je zajímavé, pokud budu mít čas, možná mrknu i na další díly. ()