Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Modré tiene

• Česko Modré stíny (viac)

Nové štyri epizódy ďalšej minisérie Modré tiene nadväzujú na trilógiu Prípad pre exorcistu. Vyšetrovatelia sa tentokrát dostanú k prípadu zastreleného docenta, ktorého ráno nájde upratovačka mŕtveho priamo v jeho pracovni. Kriminalisti budú preverovať, či vražda nesúvisí s dlhodobou snahou obete o odvolanie univerzitného kvestora kvôli podozrivým machináciám pri rekonštrukcii historickej univerzitnej budovy. Tiež budú preverovať, čo dohnalo vraha, aby svoju obeť zneškodnil priamo na pôde univerzity. Pátranie po tom, kto všetko mal dôvod priať si smrť svojrázneho, ale čestného docenta, zavedie hrdinov oveľa ďalej, než by čakali. (RTVS)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (5)

Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Modré tiene (2016)

Úvodní epizoda svou kvalitou navázala na předchozí sérii, což mě rychle připravilo o všechny naděje, s dalšími díly ale přece jen přišlo výrazné zlepšení, takže finálním výsledkem je závratné tříhvězdičkové hodnocení. Kromě problémů, které přetrvaly už od Případu pro exorcistu, přibyl katastrofální zvuk, za který by měl zvukař na nějaký čas dostat vlhkou celu, vodu a chleba (okoralý). V průběhu příběhu jsem konečně pochopil, proč se v příběhu vyskytuje postava Kristýny Horové a jsem za to rád. ()

Episode 1 (2016) (E01)

Dnes jsem si už "vychutnal" případ pro exorcistu a tiše jsem doufal, že tvůrci udělali nějaký progres, ale po první epizodě Stínů se moje naděje kamsi vytratila. I tady se vedou pitomé dialogy, herecké výkony jsou na úrovni ochotnického herectví (většinou) a jedinou změnou (k horšímu) je katastrofální zvuk. Z policejního vyšetřování se sice vytratil kotoučák, ale znovu to byla katastrofa. Prohlídka bytu profesora Chalupy dokonale ukazuje všechno, v čem se tvůrčí kolektiv snaží udělat z diváka debila. ()

Episode 2 (2016) (E02)

S velkou opatrností jsem přidal na hodnocení, druhá epizoda na mě nepůsobila tak zoufalým dojmem jako předchozí díl a David Novotný zase jednou vystřihnul skvělého Kužela. Sice mě stále víc otravuje "mirkodušínství" Marie Výrové i vcelku zbytečná postava Kristýny Horové, ale faktem zůstává, že mě tvůrci tentokrát nepřinutili zírat na obrazovku v němém zoufalství. 3*- ()

Episode 3 (2016) (E03)

Úvod epizody byl přímo příšerný, ta brutální dávka moralizování mě skoro zahlušila, takže jsem byl po několika minutách rozhodnut pro velmi nízké hodnocení, ale následný děj mě vcelku mile překvapil, takže jsem to překousl a něco málo jsem přisypal. ()

Episode 4 (2016) (E04)

Tvůrci se ani v závěrečné epizodě mini série nedokázali vyhnout nedostatkům, musel jsem ale uznat, že proti úvodnímu dílu došlo k výraznému zlepšení. Vtipným/ smutným momentem byl pro mě okamžik, kdy si Viktor Vitouš přišel pro věci, a jen tak mezi řečí rozlouskl případ. Ale co už, čekal jsem to horší. ()