Gekidžóban Mahóka kókó no rettósei: Hoši o jobu šódžo

• Japonsko 劇場版 魔法科高校の劣等生 星を呼ぶ少女 (viac)

Jeoffrey

Když film vyšel v roce 2017, tak jsem ho zcela úmyslně přešel, protože jsem od kolegy z práce věděl o tom, o čem tu píše Dawe, zkrátka že pokud neznáte mangu, tak máte problém, protože v té době anime adaptace vůbec nebyla dostatečně daleko, aby tohle dávalo smysl. Ale dneska už jsme někde jinde, Raihóša-hen vyšel, a tak má divák většinu potřebných informací k tomu, aby pochopil, kdo je kdo. Já měl ale to obrovské štěstí, že jsem na film v roce 2020 i tak zapomněl a vzpomněl si, že existuje až dneska díky Reminiscence arcu. Je totiž vážně lepší vidět kromě obou sérií původního seriálu před tímhle filmem právě ještě i Reminiscence arc, protože pak bude dávat všechno naprostý smysl, a kromě již úplného pochopení toho, kdo je kdo, dojdete i k poznání co je co a vše tak zapadne na své místo a bude fungovat i dávat smysl. Takže díky tomu jsem si film docela solidně užil, líbily se mi souboje v poslední části, a i když jsem si ze začátku říkal, že to má podobnou zápletku jak jedna série Strike the Blood, tak mi to vůbec nevadilo. 7/10 ()

DaweForeman

Viděl bych to spíše na něco mezi třema a čtyřma hvězdama, ale vzhledem k tomu, že jsem fanouškem tohohle univerza, tak trochu přidám. *** Tatsuya a ostatní si tentokrát užívají své prázdniny na soukromém ostrově rodiny Kitayama (Shizuka). Vše se odvíjí poklidně jen do chvíle, kdy se skupina na jiném ostrově, který spadá pod námořní vojsko, nesetkají s uprchlíkem z tajné laboratoře, která neprovádí zrovna humánní experimenty. *** Začnu tím nejočividnějším a to je hudba a animace, kterou si drží stejně dobře jako v seriálu s tím rozdílem, že tentokrát v animaci není vidět ta bolestivá počítačová animace. Příběh celkem dobře plyne, ale člověk se tu nedočká žádných velkých zvratů nebo překvapení, protože tak nějak dopředu ví, co se tam přibližně odehraje a obecně si to drží nohu trochu na brzdě, než na plynu. Problém ale můžou mít lidé, kteří znají jenom seriál, protože je tam spousta událostí, kdy si člověk může dát dohromady souvislosti jen tehdy, pokud čte jednotlivé série mangy nebo LN - především v otázce americké agentky STARS Liny a pak ještě oné fialovo-vlasaté ženy, která se objevuje ve vzpomínkách Tatsuyi a Miyuki. Příběhově to tak navazuje (podle odhadu) na události v manze s podnázvem Raihousha Hen (možná to souvisí s dalšími - Double Seven Hen, ale zatím jsem nečetl, protože předchozí jmenovanou nemám dočtenou, takže si nechci zbytečně spoilovat). Dále je tu zase nějaká ta akce, ale krom jednoho boje a pár překvapení tu toho není moc a opět to má ubráno na dramatičnosti. ()