Nevěstky

• Veľká Británia Harlots (viac)
Veľká Británia / USA, (2017–2019), 18 h 25 min (Minutáž: 45–50 min)

Uvidíte úžasně intenzivní a jadrné drama zasazené do živého a kosmopolitního gregoriánského Londýna 18. století. Nabídne vám odvážný nový pohled na nejvýnosnější podnikání tohoto města - prostituci. Je to doba, kdy se tímto řemeslem živila každá pátá žena. A tento provokativní seriál založený na charakterech a příbězích skutečných žen a mužů kolem nich se soustředí na mocnou Margaret Wellsovou a její dcery. Margaret se snaží skloubit roli matky s rolí majitelky nevěstince. Když na její podnik zaútočí konkurence, bezohledná madam Lydia Quigleyová, musí se Margaret bránit, i když to znamená ohrožení vlastní rodiny. Tento svižný seriál o rodině, moci a brutální ekonomice kombinuje důvtip a drama a zaměřuje se na tyto mimořádné podnikatelky, které pomohly vybudovat Londýn, a na příběhy, jež jsou věčné jako lidstvo samo. (Viasat)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (4)

Nevěstky (2017)

24/24 Mapuju si, co by mě mohlo bavit z produkce Hulu. Sama Kirsten Dunst prohlásila, že Harlots sleduje, protože jí připomínají její Marii Antoinettu, což je to nejlepší doporučení :) Navíc, seriál vychází z knihy Hallie Rubenhold The Covent Garden Ladies: Pimp General Jack and the Extraordinary Story of Harris's List což je velmi zajímavý pohled na skutečný Harris's List of Covent Garden Ladies, periodikum vycházející mezi lety 1757 a 1795, pojednávající každoročně o šlapkách pracujících v nechvalně známé části Londýna. Reálný základ je to nejdůležitější a zde se to velmi vyplatilo. ()

Série 1 (2017) (S01)

Hulu se podařilo vyprodukovat skutečně atraktivní drama, srovnatelné například s australskou sérií Underbelly: Razor. Stejně jako v Razoru sledujeme boje mezi dvěma veřejnými domy, ale tentokrát v Londýně před rokem 1789. Libertini nebyli perverzní jen ve Francii. První řada je rychlá, dynamická, zajímavá. Kombinace těch rokokových kostýmů a moderní hudby funguje a s každým dalším dramatem je možné fandit těm děvkám víc a víc. Ten, kdo si potrpí na zábavu pro dospělé na vysoké úrovni, bude spokojen. ()

Série 2 (2018) (S02)

Zpočátku série jsem si nebyla jistá, jestli to bude znovu zábava, ty problémy dvou vykřičených domů byly příliš seriózní a bylo jich mnoho a lidé se v nich začali ztrácet. Ale jakmile přišla na scénu Lady Isabella Fitzwilliam (Liv Tyler), vše dostalo přesně takové grády, jaké jsem očekávala. Neuvěřitelná arogance Lydie Quigley a obrovské srdce Margaret Wells vykrystalizovalo v takovou podívanou, jakou bych nečekala. Charlotte Wells se na čas stala dcerou Quigley a zaujala oba, Lorda i Lady Fitzwilliam. Lucy se poprvé zamilovala do svého keepera, ale bohužel pravá tvář Lorda Fallona nebyla svatouškovská, jak by se na první pohled zdálo. A tak dále, a tak dále, Harlots je nutné vidět, ne si jen o nich číst. ()

Série 3 (2019) (S03)

Rok se s rokem sešel a život šlapek v Londýně pokračuje. Některé si našly vlastní způsob jak přežít, jiné jsou závislé. Dvě hlavní hráčky minulých sérií jsou na lopatkách. Ale na jak dlouho? Největší překvapení je Liv Tyler a její Lady Fitz, která si našla mezi prodejnými slečnami nejlepší kamarádky a rve se elegantně se životem. Slečny Wellsovy (výborné Jessica Brown Findlay a Eloise Smyth) jsou velmi šikovné a vedou podnik tak, že by na ně mamka byla hrdá... ale relativní klid trvá krátce. Lydia Quigley (Lesley Manville) se těší na novou generaci, čemuž skvěle nahrává nová partička vyděračů. Divácky je to neuvěřitelný zážitek, člověk si procvičí nová slovíčka, neznámý slang a má co dělat, aby dokázal být nad věcí z tak intenzivního zmaru. Pikantního je pomálu, sexy je snad jen pár záběrů. Život před rokem 1789 nebyl snadný pro nikoho a tady je o čem přemýšlet, dokonce i ty útěky do Ameriky hrají svou roli. ()