The Whole World at Our Feet

• Kazachstan Vjes mir u našich nog (viac)

Nemilosrdný kazašský gangsterský boss Mussa (Armand Assante) je ako rozzúrený býk. Štandardná obchodná transakcia so šéfom hongkonskej triády Mr. Lom skončila úplným fiaskom, obe strany prišli nielen o množstvo pešiakov, ale aj o peniaze a predovšetkým o hviezdu východu - obrovský diamant nevšednej krásy, po ktorom Mussa tak túžil. Aby toho nebolo málo, má vo všetkom prsty niekto z jeho vlastných ľudí. Okradnúť Mussu nie je ľahké, ale skryť sa pred ním je takmer nemožné. (beso74)

Rominator

Aliya se ztratila, Ruslan ji hledá a Mussa chce svůj diamant... Diamond Cartel (2016) vznikl sestřihem a předabováním (ruštinu nahradila angličtina) snímku Whole World at Our Feet, který se dočkal uvedení v roce 2015 pouze v Kazachstánu. Produkce na filmu začala již v roce 2011. Plakáty tvrdí možná něco jiného, ale hlavní roli má herečka Karlygash Mukhamedzhanova (Aliya). Armand Assante (Mussa) hraje v roli vedlejší a několik kratších scén má i Cary-Hiroyuki Tagawa (Khazar). Zbytek známých tváří (Bolo Yeung, Peter O'Toole, Don 'The Dragon' Wilson, Michael Madsen, Tommy 'Tiny' Lister a Olivier Gruner) nemá na děj zásadnější vliv, protože nedostali tolik prostoru. Vizuálně to nevypadá špatně, akce je přepálená, ale mohlo jí být více. V závěrečných titulcích mají Manas Dzhanyshev a Armand Assante kredit koordinátor soubojů a kaskadérů / Fight stunt coordinator. HODNOCENÍ 50% ()

SeBig

Podle jména "režiséra" a PRODUCENTA typuji, že se jedná o nějakého šejka ze saudské arábie, který si dost ujíždí na akčních filmech z devadesátek, nemá kam strkat prachy a tak se rozhodl natočit SVŮJ film s jeho oblíbenýma hercema.. no mohl dát aspon víc prachů do pořádného střihu a efektů, když už je tak bohatej.. ale je to jen má teorie.. protože takhle to prostě touhle dobou je.. uhaslí akční béčkový hvězdy se v této době topí ve sračkách a nemají do čeho píchnout, tak berou každou nabídku, nějakýho bohatýho radoby režiséra, který si to i vyprodukuje a natočí svuj vysněný film.. (viz rusák co natočil šoudaun v manile a ty další hovna) no dost o mých teoriích. K filmu.. je to sračka, akční scény tam jsou jen dvě... herecký ansábl, ale jeho využítí je naprosto k smíchu, tedy spíš k pláči Yeung, Madsen, Dragon, Gruner, Tiny (ten mi je sice uprdele ale stejně trochu známá značka) jen pitomý štěky.. tedy spíš to byly mňouky. Nejvíc prostoru má z těch jmén ten Assante, kterej mi byl u řiti.. a pak tam byl trochu i ten Tagawa aka Šang tsung.. ale duší moc neposbírál.. jen tam seděl s rozeplou košilkou a mával kvérem na pána. V hlavních rolích prosím dva šikmooký neznámý z tržnice vzatý levný čínani, který tam furt mumlaj (teda hlavně ta ženská a to její vyprávění bylo naprosto otravný) nějaký jejich love story, který mi bylo uprdele. Některý přestřelky docela ušli, až na ty efekty a toho SKRILEXE nebo co to bylo, si mohli taky odpustit, ale to mi to tolik nevadilo.. mě hlavne vadil ten nesmyslně nudnej příběh, nevyužítý herci a prostě celkově je to fakt sračka. Chudák Yeung.. teda vlastně chudáci všichni.. ale co má béčkovej herec v týhle době dělat no když není do čeho píchnout. Já mít prachy tak bych si snima taky natočil film, ale dal bych jim hlavní roli aspon!!! ()

Lacike odpad!

Konecne som zase u nejakeho lajna predbehol miestnych shitofilov Waca a vegetola. :) Ale nestalo to za to. Film pôsobi ako nesúvisly zlepenec scen, ktore su dost mizerne anglicky nadabovane, aby to aspon trochu davalo zmysel. Hlavnu ulohu hra nejaky mlady no name par po ktorom ide banda zloduchov. Z "hviezdneho" obsadenia maju väcsiu ulohu, ktora ovplyvni dej, len Assante a Tagawa. Zvysok hviezd sa objavi na par sekund v tradicnej ulohe sediac na stolicke recitujuc nejake totalne sracky. Pre mna najväcsim lakadlom bol Bolo Yeung, ktory tu ma jednu megatrapnu bitku. Väcsinu filmu sa len nudne keca. Akcnych scen s otrasnym CGI, ktore aspon pôsobia komicky, tu je prilis malo na to, aby sa tento film dal oznacit za tak zly az je zabavny. Väcsinu stopaze to je iba neznesitelna nuda. 1/10. ()

beso74

Akčný film snažiaci sa vyzerať sakramentsky cool láka už samotným obsadením, máloktorý film posledných rokov dokázal zozbierať toľko hereckých ikon z rokov 80. ako tento. Navyše sa producentom podarilo nejaké tie bubáčiky uchrániť aj na nákup slušného množstva zbraní a streliva. Zázrak sa však aj napriek tomu nekoná, akcii zas nie je až tak požehnane (rozhodne najlepšia je počas predaja diamantu), točené je to dosť chaotický, herci prehrávajú o 106 a čo je najhoršie, film sa utápa v nekonečnom množstve flashbackov, nikdy som si nemyslel, že by sa ich do jedného filmu mohlo toľko zmestiť. Škoda, musí to byť hrozné, keď sa producentom podarí pozháňať kopu známych tvári a potom zistia, že im scenárista nemá čo ponúknuť na zahranie. A tak relatívne dobre obstal Armand Assante či Cary-Hiroyuki Tagawa, úplne odpálený bol napr. Michael Madsen či Tommy 'Tiny' Lister. Prečo vlastne stojí za to si to vôbec pustiť? Nuž, ak ste zvedaví ako sa s nami rozlúčil Peter O'Toole, alebo ak máte záujem o nejaké tie surovejšie akčné scény (ustrelené prsty, nôž v hlave, odtrhnuté končatiny) alebo rozmýšľate nad dovolenkou v Boratovej domovine a chcete vedieť, ako to tam vlastne vyzerá. ()

kaylin

Michael Madsen a Peter O'Toole ještě před smrtí, to zní docela zajímavě. Jenže není. Mají zde klasické krátké štěky, navíc ve filmu, který se více vyžívá v debilních digitálních tricích, které mě v tomhle případě uráží. Tohle mělo akční potenciál, ale akce zde není, co by se za nehet vešlo. Ani starší akční borci to neozvláštní. ()