Vo fiktívnej európskej krajine na konci 60. rokov vyvádza Diabolik, antihrdina, ktorého život pozostáva z pripravovania a uskutočňovania krádeží, ako napr. krádež vládnych peňazí. Samozrejme, robí si dobrý deň z celého policajného zboru. Pomáha mu Eva, pre ktorú Diabolik kradne najdrahšie veci na svete... Film je podľa talianskeho komixu sestier Angely a Luciany Giussaniových. (matriosa)

tenebrae86

Naprostá pecka, polovinou místních naprosto nepochopená. Ona to přece má být tak trochu Spy parodie s komiksovým antihrdinou v hlavní roli. Ten film se podle mě nebere vůbec vážně a v tom je jeho síla. Opravdu jsem se celou stopáž výborně bavil. Je to vtipné, soundtrack je parádní, našlápnutý Morricone se svým šedesátkovým popíkem zní prakticky nonstop a nabízí skvělé songy i témata, dále mi tu hraje osudová Marisa Mell a vše to pro mě režíruje a snímá Mario Bava ve své nejlepší formě. Je tam trošku avangardy, trošku pop-artu, komiksu, Jamese Bonda i Fantomase, spousta akce a špatných triků, bez kterých by to zkrátka nebylo ono. Uznám akorát, že děj je opravdu řídký a naivní, ale kvůli žádnému intelektuálnímu zážitku jsem si film opravdu nepouštěl, věděl jsem do čeho jdu a chtěl jsem si při projekci hlavně odpočinout a zarelaxovat, což mi Diabolik splnil na výbornou. ()

Chicharron

Velice slušný film s naprosto úchvatným vizuálem a efekty - samozřejmě v dobových měřítcích.  Na Italy  neuvěřitelný počin, řekl bych, že lepší než Fantomas. ()