Fiktivní město Clerville, 60. léta 20. století. Neomylný Diabolik, galantní gangster, jehož pravá identita není známa, zasadí policii další ránu a opět uniká ve svém černém Jaguaru E. Město mezitím netrpělivě očekává příjezd lady Kantové, okouzlující bohaté dědičky, která s sebou má přivézt slavný růžový diamant. Neocenitelný šperk vzbudí zájem Diabolika, kterému učaruje ženin neodolatelný šarm. Jeho život teď visí na vlásku... Neúplatný inspektor Ginko a jeho tým totiž konečně našli způsob, jak nepolapitelného padoucha konečně dopadnout. (Cinemax)

Viny95501 odpad!

Tak toto nemohol mysliet važne ani ten čo celý projekt filmu zaplatil. Sice som vydržal len 10min. možno keby napišu: KOMEDIA" chapem, ale v krimi sa mi pred oči dostane hned na začiatku technika čo pozdvihne cestu, urobi snej: jump rampu, nikoho ani nenapadne čo sa to kurva deje a už len podla technologie vyroby atd hned tu možeme zastavit a pachatela mame? čo to kurva???? 10min mi stačilo a odrežem si maliček ako yakuza ked som nedal spravne hodnotenie že som mohol vydržat čo sa bude diat dalej z hrdinom čo vyzeral ako sub-zero,a  james bond do hromady! Som si isty že to bol na žaner odpad ()

kolemjdouc

Já jsem si film notně užila.Italové asi natočili parodii na nějaký americký "trhák" či co?Minimálně si vypomohli digitálem,což kvituji.Jako by byl film natočen v té době do které byl scénář zasazen.Skvělá atmosféra.A opět jsem zde viděla i mého oblíbence Mastandrea.Není to žádný krasavec ,ale herectví ovládá na Oscary. ()

cernakus

hyperrealistická retro"bondovka". To co jí odlišuje od americké generické produkce je extrémní důraz na realizmus (byť samozřejmě pár věcí je scifi) a to i v chování postav. Podfuky jsou promyšlené, ale ne překombinované. Proto samozřejmě působí pro americkými podfuky odkojeného diváka naivní a také předvídatelné. Ovšem celkový pocit je z toho svěží. Navíc krásná Miriam Leone hraje emancipovanou ženu, ale je to přiměřené evropě a ne zvlčilé americe. Samotný diabolik je pak kategorie sama pro sebe. Hodnotícím asi dělalo problém pochopit, že sice je zločinec- zásadový gentleman, ale stále to je zločinec. Tedy žádný antihrdina. Proto, když mu hrozilo odhalení, klidně by bez váhaní uškrtil svou vlastní ženu. Jasně, tohle schématický Hollywood nezná, buď je lump lumpem jak z románu od Maye a nebo je to vlastně jen mrzutý hodný hrdina. Na to tady zapomeňte, Marinelliho lump je reálný, jako ranní východ slunce. ()

BOURQUE

Film o na základe komiksu Diabolik – pôvodných tvorcov komiksu inšpiroval Fantomas (to je verejné „tajomstvo“). Snímok, napriek svojim chybám a pomerne dobre odhadnutého priebehu, má celkom slušnú atmosféru – 60. roky, italské prostredie. Hlavné postavy (+1 vedľajšia) sa vizuálne veľmi podobajú postavám z komiksu –z nich pravdepodobne najlepšie atraktívna Miriam Leone, ktorá (zatiaľ to tak vypadá) je stvorená pre rolu Eva Kant. Manettiovci so svojim filmom nerozširujú univerzum o Diabolikovi, jedná sa o jednoduchý film, z ktorého sa o pozadí hlavnej postavy sa divák veľa nedozvie. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

tein

Na Taliany to rozhodně není špatné. Největší a opravdu velkou vadou ovšem je volba a samotné hraní herce hlavního (anti)hrdiny jež je extrémně nesympatickej bez špetky charisma a tak si k němu divák nemůže vypěstovat žádný vztah. Volba hlavní ženské role se ale na druhou stranu povedla na výbornou a divák teda ve finále přeje Diabolikovi úspěch jen kvůli ní. Ta to taky u mne vytahuje na pěkných 60% a rád se klidně podívám na další chystané díly, kde se zdá vyměnili onoho zmiňovaného herce hrajícího Diabolika, ale jeho krásná femme fatale zůstala. ()