Tklivý dívčí románek Marie Majerové se odehrává v meziválečném obdobní a zachycuje osudy dospívající Bláži, jíž zemřela maminka, a ona musí v domácnosti zastoupit její místo, navíc se musí starat o hodného, ale nepříliš samostatného otce. Zůstává ovšem otázkou, zda konvečně, ba staromilsky načrtnuté dívčiny problémy s vařením, praním a dalšími nezbytnými činnostmi ještě někoho osloví. (oficiálny text distribútora)

Kontryhelka odpad!

Hodnotím stejně jako o dvacet let starší adaptaci knihy Marie Majerové. K téhle knize a filmu jsem si prostě cestu nenašla a nikdy se mi nelíbila. A nezachránil to ani můj oblíbený pan Kostka. Bohužel. ()

DanušeGr.

Musím zde reagovat na komentář WANDRWALL . A kdy měli rádi boháči chudinu? Co se týká filmu, tak mně se líbilo jak první zpracování, tak i toto druhé. V každém snímku najdeme něco lépe propracované a něco hůř. Nedá se říci, který z filmů je lepší. ()

Stealth2

Povinná četba ve škole, filmové zpracování dobré. Šafránková vynikající. Kachyňův "rukopis" zřetelný, ale je to taková průměrná podívaná. ()

gizi

Dílo ne obsahem, ale provedením velice nadprůměrné. Kachyňa v nejlepší formě, opět výborná LIškova hudba, Šafránková absolutně přirozená a perfektní, jako i ostatní herci, taktéž kamera výborná. Film se mi zdá dost nedoceněný. 6.3.2012, 80%. ()

jalapena

Původně jsem čekal, že to bude film v podstatě o ničem. Už jenom z toho důvodu, že předlohou je román Marie Majerové jsem čekal trošku politický odstín. Byl jsem ovšem mile překvapen. Střídání reality a fikce z kniky Robinson Crusoe se mi opravdu zamlouvala. Přesvědčivou roli podala mladičká Miroslava šafránková a ač ve vedlejší roli Vladimír Dlouhý. Už tenkrát bylo vidět, že z něj bude super herec. ()

PORTER44

Chvílemi smutný příběh o mladé dívce která si hraje na Robinsona a zakrývá tím smutek na smrt své maminky,žije se svým tátou a touží po věcech které si nemůžou dovolit,jako třeba kolo o kterém pořád sní. ()