Všechny malé zázraky

• USA All the Bright Places

Dva náctiletí s osobními problémy si mezi sebou vytvoří silný vztah, když vyrazí na očistnou cestu na neobvyklá místa státu Indiana. (Netflix)

Kacitr

Nezasáhlo mě to. Ne tak, jak by mělo. Finch a Violet...ten vztah mezi nimi, působilo to nevěrohodně, chemie u hlavních představitelů dle mého jednoduše nefungovala. Nedokázala jsem s nimi soucítit. Zatraceně mě to štve, jelikož se snímek (kniha) zabývá opomíjenými tématy - jako je například bipolární porucha... Stopáž nějak uteče, ale ve výsledku? No nevím, dojmy skoro žádné. Ani se to nedrželo předlohy. A i když se snažím tento počin hodnotit nezávisle na ní, stále z toho nejsem na větvi. Ale soundtrack ten se povedl. Palec nahoru za Sonny & The Sunsets. ()

Vyrida

Na úvod musím konstatovat, že knižní předlohu jsem nečetl a tak toto srovnání vynechávám. Chápu co se snaží snímek divákovi předat, ale až tak za srdce, abych ze závěru jako někteří tady uronili slzičku, mě to tedy nevzalo. Vztah obou protagonistů mi nepřišel zkrátka, tak dobře uvěřitelně zahrán jako třeba ve filmu The Fault in Our Stars, který považuji v tomto ohledu za dokonalost samou. Úvodní pošťuchování obou hlavních protagonistů bylo ještě fajn, člověk se i pousměje, ale jakmile se objeví první polibek, pomilování a vše se vlastně přesune k vážnější známosti, začíná to být nuda. Averzi vůči panu Smitovi už mám od filmu Pokémon: Detective Pikachu a tady to nebylo o moc lepší. Vlastně hnacím motorem proč jsem se do sledování vůbec pustil byla Elle Fanning a ta mě určitě nezklamala. Mno a když to vše sesumíruji, tak to vychází vždy půl na půl a tak ani ta celková známka nemůže být už jasnější. ()

wege

Mám nyní v seznamu filmů, co chci vidět, 2315 položek. Ten seznam je moje pýcha, má systém, má hodnotu, je to má dlouhodobá a nikdy nekončící práce. Jsou tam klasiky, které mě z nějakého důvodu zatím minuly, filmy, které jsem prostě nestihl, nové netflixovky, je tam všechno (kecám). Používám generátor náhodných čísel na výběr, na co koukat. Chodí pešek okolo a padl na All the Bright Places (65% zde je limit pro zařazení na seznam, pokud teda neexistuje jiný důvod, který si dokážu obhájit). Ok, je to krásně melancholické, Elle pořád vypadá, jak raněné kotě, ta poloha jí sedí. Jen nevím, co nebo spíše koho bude chtít hrát teď, protože na středoškolačku už přestává vypadat. Ten týpek je prostě týpek. Mají oba trochu bordel v hlavě, ale přes první pohled, jak to působí, to zase není úplně vyhráblá blbost. Je to prostě film, který dáte v MHD cestou z práce a do práce. To je tak, když děláte na druhé straně Prahy, a nechce se vám dělat, to co obvykle, tedy číst. ()

Tejkina

Není to vyloženě teen romance, jak jsem čekala, což mě příjemně překvapilo. Oba hlavní hrdinové tak nějak neví, co se sebou, takže z toho nakonec vznikne celkem slušné drama se zajímavými zvraty v ději. Konec určitě hodně lidí dostane, mě osobně ale hodně chyběla psychologická stránka Theodora, vzhledem k okolnostem v ději. Věřím, že v knize je to popsáno o dost lépe. Myšlenka filmu je ale přesto velmi silná. ()

666Carnage

Netflixová jednohubka podle knihy, která nenechá jedno oko suché. Příběh se zvláštními zvraty i tempem a příběh se vyvíjí jak na houpačce, Nejednou se něco děje, najednou útlum pak znova. Jednou za čas ten styl filmů můžu a tohle se zrovna docela povedlo. Mezi hlavní dvojicí to docela jiskřilo takže vám ani nevadí, že většinu filmu koukáte jen na ně. 75% ()

• Ačkoliv se film odehrává v Indianě, natáčení probíhalo v sousedním (východním) státě Ohio. (noelcoward73)