Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (4)

Dark (2017)

Už dlouho tu nebyl tak propracovaný seriál, u kterého je od začátku do konce vidět, že tvůrci měli jednotlivé dílčí krůčky pěkně připravené a vymyšlené už od prvopočátku, a nevymýšleli si tak jednotlivé dějové zvraty za pochodu, jak je tomu u většiny seriálů. Pokud jste hledali nástupce Lynchova Twin Peaks, tak jste zde správně, protože ho dostanete na 100%. Kašlete na všechny komiksáky a hláškující opilce, tohle je ta pravá filmařina (serialiřina), o které by se mělo co nejvíce mluvit, a co by si měla zasloužit hlavní publicitu. Na jedno shlédnutí určitě nelze pochytit všechno, co se v seriálu stalo, a pro to správné docenění je určitě třeba vidět seriál nejméně 2x (možná i 3x). Konečně se tak zas po letech ukázal seriál, který diváka ihned po finále bude nutit si ho pustit hned od začátku. ()

Season 1 (2017) (S01)

Tak tohle je zatím přesně moje krevní skupina. Tady člověk vůbec neví na čem je, tvůrci házejí jednu otázku za druhou, a odpovědí se divákovi dostává zatím v malém množství. Ve Windenu si nemůže být člověk ničím jistý, ani tým, kdo jsou jeho příbuzní, ani tím, kdo je on sám. Časoprostorová šlamastika se zamotává, a já se moc těším na další série, na které se jdu hned vrhnout. Německé Twin Peaks u mě zatím boduje na 100%! ()

Season 2 (2019) (S02)

Ze začátku to vypadalo, že kvalita přecijen půjde po první sérii o něco dolu, protože tvůrci první 2 díly spíše jen tak pomalu přešlapávali na místě, a děj se dopředu příliš neposouval. Pak se do toho tvůrci ale opět obuli, a byli jsme zpět na vlně první řady. Časové linie se střídají jak ponožky, postav je tu tolik, že se všechny propojené filmové vesmíry mohou jít zahrabat, všichni jsou už příbuzní se všema, a do toho všeho se přidávají i paralelení časové linie. Tvůrci zatím naštěstí nemají příliš touhu krkolomně vysvětlovat všechny otázky, a s ledovým klidem klidně servírují další a další, které nedají divákovi spát. ()

Season 3 (2020) (S03)

Závěrečné vyústění seriálu není až tak šokující, a ani tak originální, jak by třeba mnozí očekávali, ale i tak se jedná o velmi epické vyvrcholení celého děje. Nových otázek už zde logicky tolik není, ale pochopit všechny odpovědi na první dobrou prostě nelze. Většinu času tak budete stále zírat na obrazovku, co se to tam vlastně děje, a mozek vám bude pracovat na 200%, aby se snažil pobrat aspoň polovinu toho, co právě vidí. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)