O kouzelném zvonu

• angličtina The Enchanted Bell
Animovaný / Krátkometrážny / Rozprávka
Česko, 1998, 15 min

Obyvatelé Podkrkavic darovali tibetskému králi velký sud výborného jogurtu a ten jim na oplátku věnoval kouzelný zvon. Ten od té doby ohlašoval ve vsi každé ráno a všichni zpívali a byli šťastní. Jednou zanechal zlomyslný majitel cirkusu za vsí středně velkého slona. Zvířete se ujala malá Zuzanka a obyvatelé na jeho počest vystrojili oslavu. Během veselí se však do vsi vplížili žoldnéři z Uherska, zvon ukradli, roztavili a vyrobili z něj dělo. Když Zuzanka a slon po rozbřesku viděli, jak moc zvon obyvatelům chybí, vydali se jej hledat až na kraj světa. (J.Connor)

Francik

Sice objektivně posouzeno by si Zvon 5* nezasloužil, ale nejsem objekt. Za prvé, miluju loutkové filmy. Za druhé velmi uznávám Klimta. Za třetí mi sedí výtvarný projev Velíška. A za čtvrté Ujíždím na Už Jsme Doma. Sečteno a podtrženo se klady naštěstí nepřebíjí a neruší a pro mě se vyklubal magický, ulítlý, roztomilý, chytlavý a hravý krátký film. ()

easaque

-4* příjemná pohádka s písničkami, která i když nemá bůhvíjaký příběh a i přes ošklivé postavičky (jak je u Aurela Klimta zvykem :), by mohla děti bavit a potěšit. Nakonec dám své čtyři hvězdičky, protože jde o absolventský film a na ty poměry je to přece jen nadprůměr. Zkouknout si ho můžete třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Jara.Cimrman.jr

Jako dlouholetému obyvateli Podkrkavic by mi jistě ukradený zvon chyběl, ale že bych kvůli tomu šel na kraj světa? Nešel! Ledaže bych věděl o tom, že cestou potkám medvěda hrajícího na tahací harmoniku nebo smíšený maďarsko-mongolský vojenský pěvecký sbor a budou mi k tomu hrát Už jsme doma. To už by za nastartování středně velkého slona určitě stálo. ()

codeas

S postupem času se začínám více ujišťovat v jedné věci - tvorba dobrých animovaných filmů je složitá záležitost. Samotná práce, to jsou hodiny a hodiny dřiny. Mnozí autoři se však nenchají zahanbit, přidájí originální námět + vtipné zpracování = vyjde film většinou studenta filmové školy (FAMU, Zlín, Písek). Hlas moudrého vypravěče patří skvělému česky mluvícímu slovenskému herci Juliovi Satinskému. Aurel Klimt ukázal, že je hodně velkým platným talentem českého animovaného filmu. Na této jeho práci je vidět jeho originální rukopis - například postava kováře je vizuálně stejná jako z filmu FIMFÁRUM....jo abych nezapoměl zvon, zvoní ..... (velmi chytlavá písnička, které se jen tak nezbavíte) ()