Hlavní postavou je čtyřicetiletý architekt Jan Kolvara, který sice zapomněl tašku se sportovním oblečením v telefonní budce, ale přesto se z jakéhosi trucu pustí do dálkového pochodu, společně se svým mladším kolegou Robertem, jeho dívkou Eliškou a také svým bývalým kamarádem a současným nadřízeným Crhou a jeho milenkou Vaňkovou. S přibývajícími kilometry se však blíží nejen cíl, kterým je sto ušlapaných kilometrů, ale také řada osobních rozhodnutí a vyřešení Janových pracovních i osobních vztahů nejen k Crhovi, který jemu a Robertovi nabídl vypracování projektu rehabilitačního sanatoria, aby je pak podrazil a prosadil zcela nevyhovující návrh své milenky, ale také k Elišce, která ho nepřestává svádět a manželce Madle, jejichž vztah má daleko do někdejší idylky. (oficiálny text distribútora)

zeyer

U tohoto filmu jsem se kdysi skvěle pobavil. Jednak rád chodím, to si člověk tak vyrazí na pouť, že ujde každý den 30 km a ono je to pak jinak ... déšť, nohy, terén ... to ještě jde, když jde člověk sám ... tady jako bonus ženatý chlap středního věku frajeří před koťátkem. Taky je to dokument doby, přestavba, přemýšlení o systému, naděje na změnu, kdy i "malý" inženýrek se může postavit na zadní. Herecké složení první třídy: Karel Heřmánek, Soňa Valentová, Miroslava Pleštilová, Oldřich Vlach, Antonín Procházka - jedna osobnost vedle druhé,  vystihují různé charaktery a přec k sobě skvěle pasují. Nejsou tam mraky humorných scén, které by z příběhu dělaly frašku. Je to ucelený, pohodový film a sem tam legrace. Stačilo mi si připomenout fotky z obrazové galerie a hned se mi zlepšila nálada. ()