Čo sme komu zase urobili

• Česko Co jsme komu zase udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali. (Cinemart SK)

Likan7

Stejně nudné, stejně nevtipné, stejně příšerně dlouhé jako první film. Možná ještě o chlup horší. Tahle série očividně není pro mě. ()

Shitonit

No jo, zase... Co k tomu napsat.. Vcelku dobrá a povedená parta herců neustále dohání děj, který pouze natahuje a doždímává vcelku povedeně originální jedničku. Film Stojí a padá na střetu kultur, ras, náboženství, na současný eurosituaci, a chvílemi to přechází do snahy ukázat svět lepší, hezčí a Francii jako místo, které stále je tím, čím bylo.. Kdo ví a zná, tak ví, že Francie je krásná zem, a jistě i přes pojebanost s migrací a vymrdanou politikou stále krásnou zůstává, francouzský venkov je kouzelný a nezaměnitelný, ale o tom tady psát nechci. Jednička je film, který balancuje na hranici, marně se snažící roztlemit divouše k smíchu tak, jak to bravurně zvládal frantíkovský humor před dávnými lety. Zase udělali? nemá sílu se dostat ani na tu balancující hranu, zůstává v rovině psíka který běží za hárající fenou v domnění že si vrzne. Nevrzne. Jen slintá. Šáveron nám předhazuje kosti a kostičky v marné představě, že si divák z těch kostiček poskládá šlehačkový dort. Ale to nejde. Na závěr tedy končím zvoláním.. Viléme, Hynku, Jarmilo, kam jsme to kurva došli ? Jednou a dost, přišel, stáhnul, viděl a dostal co měl. Když nad tím teď tak přemýšlím, chce se mi z toho všeho brečet. Nějak se nám ten multikulti svět vytrhl z rukou. A jestli takhle nějak mají vypadat rodiny budoucnosti, tak to i když nejsem žádnej kdovíjakej xenofob, tak z multibarevných rodin se mi tak nějak chce snad i trochu zvracet. Takže jako politická agitka ve smyslu diváku otevři oka, a adoptuj si žlutýho černouška z Afghánistánu, tak to u mě naštěstí nefungovalo. ()

tlesk

Co jsme komu všichni udělali? je výbornou francouzskou komedií, která se sice nese ve stejném duchu jako předchozí části, ale to vůbec nevadí. Christian Clavier, známý českým divákům zejména jako představitel Asterixe, či sluhy Jacquouilleho z komedie Návštěvníci je v širokém obsazení jednoznačně nejvýraznější a nejcharismatičtější, přičemž úloha Claudea coby konzervativní francouzské hlavy rodiny mu perfektně sedí. Ani zbytek herců však nezaostává a ruku v ruce s perfektně napsaným scénářem nám doručují počin, jenž si s grácií utahuje snad úplně ze všeho. Jednoduše se jedná o bezvadnou komedii, u které se nejednou od srdce zasmějete, snad vás i dojme a zahřeje u srdce. A to si nezaslouží nic víc, než jedno velké doporučení. ()

MirkaP

U jedničky jsem váhala mezi 3 a 4, dala jsem 3, tak teď se přikloním ke čtyřem. Clavier zeťům pěkně nakládá, natož Afgháncovi lopatou. ()

Hemlock

Perfektní francouzská sluníčkářská propagace jak se sluší a patří... Prvnímu dílu jsem dal čtyři hvěvzdy, neboť tenkrát před lety mi to přišlo ještě zábavné, bohužel dnes už to tak vtipné není. Rozhodně bych tento snímek nenazval komedií, protože se spíše jedná o dokument vystihující reálie západní Evropy. ()

MartinTerran

Sice o něco slabší než jednička, ale pořád se jedná o dobrou komedii plnou nekorektních hlášek a to já rád. Podstata příběhu je napsána v obsahu, takže je jasné, že se bude hrát na francouzskou nacionalitu a nastínění negativ ostatních zemí. Herecké výkony jsou opět velmi dobré. Hodnocení: 74/100. ()

unrocker

Ale no tak snažili se bál jsem se, že to bude opravdu špatné ale nakonec se člověk báječně francouzky bavil a nebylo to tak hrozné... ()

Elephant13

Velice zábavné! Druhé pokračování multi-kulti komedie, která si může dovolit trochu té sentimentálnosti a přitom se budete dobře bavit. ()

Paja55

Rozhodně nešlápli vedle. Francouzská komedie znovu nezklamala. Další díl o katolické rodině, přičemž dcery, provdané za muslima, žida, buddhistu a katolíka už mají děti a jejich rodiče už přijali jak to je. Film se více zaměřuje na kariéru jejich manželů, kteří postupem času zjišťují, že Francie se jim nelíbí a rozhodnou se rozjet s rodinami do světa. Co byste dělali, kdyby jste se dozvěděli, že se vaše dcery stěhují do Izraele, Číny, Indie a Alžírska? Rodiče Verneuilovi zajistí, aby se tak nestalo, zase něco vymyslí .. Je to skvělá komedie, při které se vůbec nenudíte. Já osobně si myslím, že je dokonce lepší a vtipnější než jednička, proto mě tu mrzí celkové hodnocení 69%. ***** 95% ()

zdenzo

Jubilejní 2700. hodnocení na ČSFD má ode mě typická francouzská komedie, která sice zaostává za jedničkou, přesto příjemný vánoční relax u O2videotéky. ()

blondboss

Toto je presne typ komédie, pri ktorej si človek oddýchne a ozaj sa zabaví. Takú spršku popkultúrnych, jemne rasistických a miestami aj nevhodne zábavných hlášok som už dlho nevidel. Proste taký nenútený a priamo nekorektný humor, aký sa mi páči a práve preto som musel pridať jednu hviezdu. Podľa mňa je toto pokračovanie o triedu lepšie ako jednotka a ja som bol veľmi spokojný. 75 % ()

PamelaJJK

Francouzi komedie vždycky uměli a umí stále. Laskavý a zároveň jemně pichlavý humor pokračuje v trendu, který nastavila už jednička. Opět jsem se královsky bavil. Děj plynule navazuje na jedničku a vše je v naprosté pohodě. Neváhám a dávám plný počet. ()

wowylgu313

Upřímně, nevím ani přesně co k druhému dílu po povedené jedničce napsat ... Humor povadl, neříkám že zmizel ale spíš oslabil. To by tolik ani nevadilo ale příběh, zápletka a pointa v druhém dílu byla marná. Namísto ještě většího bum se tato část dostala o patro níže. Z úcty dávám 65% , herecké obsazení udělalo vše nutné k záchraně, špatného scénáře. Tak příště lepší? ;) ()

LacoDeLoco

Vladou placena, multi kulti agitka o tom, ze Francie je nejlepsi stat k ziti a vsichni (cinane, arabove, palestinci, cernosi, afganci) zde muzou a sami budou chtit zit pospolu a skoro v nebi. Takovy francouzky Kamenak. ()