Man qing shi da ku xing

• Hongkong 滿清十大酷刑 (viac)

Yeung Naai Miu si chce vzít za konkubínu služku Little Cabbage. To se ovšem nelíbí jeho zákonné manželce, která se rozhodne zakročit. Little Cabbage ale odhalí, že Yeungova manželka má poměr se synem místního soudce Lau Hoi-singem. V momentě, kdy Yeung odjede na dlouhou služební cestu, rozhodne se manželka služku provdat za místního vesničana Gota Siu-Taie, aby ji odklidila ze své domácnosti. Poté, co se vrátil Yeung, jemuž se tato situace pranic nelíbí a chce ji zvrátit, zakročí manželka ještě rázněji a s pomocí Laua Hoi-singa se rozhodne zbavit jak Little Cabbage tak svého manžela. Společně připraví léčku, na jejímž konci jsou Little Cabbage a Yeung obviněni z cizoložství a vraždy Gota. Pro oba tím nastávají krušné chvíle, jelikož je soudí Lauův otec, jemuž jde o zakrytí synova zločinu. Snaží se z obou obviněných dostat přiznání jakýmkoliv způsobem a za každou cenu. (KM Phoenix)

Klay

Mučírna a čínští filmaři. Taková kombinace by mohla leckoho vyděsit a odratit. Pravda je však taková, že násilí zůstává hodně upozaděno a když už na něj dojde, tak není (na východní poměry) nikterak extrémní. Režisér si více libuje v humoru a erotice, nejčastěji v kombinaci obojího. A to je dobře, protože být to jen další striktní krvák, byly bychom ochuzeni o laviny VTIPNÉHO sexuálního humoru(nezaměňujte automaticky s fekálním, ten film není z US). Metrový penis, pětimetrová ejakulace a hlavně ten vzdušný kung-fuck v korunách stromů, nezní to možná kdovíjak seriózně, ale je to vážně vtipné a s citem natočené. Tím myslím, že filmaři nikdy nepřekračují hranici nechutnosti a samoúčelné vulgárnosti. Natočit takovým způsobem erotiku dokáží zřejmě jen asiaté. A navíc je to také skvělá love story s jasně rozvrženýma rolema - hodná chudá holka, zakouká se do ní hodný bohatý bylinkář a přijme ji jako služku, jeho zlá žena ji však nemá ráda a tak se ji rozhodne zbavit. Bylo to tu už stokrát, ale nikdy v takovém žánrovém mixu. A proč jen lehce nadprůměrné hodnocení? Vlastně ani nevím, něco mi tu chybělo. Není to plnohodnotný emocemi nabitý trhák, spíš svérázná šílenost, která nabídne jen slušnou zábavu, ale ani o chlup víc. ()

Subjektiv odpad!

V jistých bojovnických žánrech bývá umění válečnické zveličováno do nadpřirozena. Chinese Torture Chamber Story zachází stejným způsobem s uměním sexuálním a právem útrpným. Sexuální techniky zvící ekvilibristiky připomínají neporazitelné chvaty, erotické pomůcky vstupují do říše roztodivných zbraní stejně jako mučící nástroje. Paralely mezi mužností (machismem) na jedné a mužností (machismem) na druhé straně by mě snad i rozradostnily, být to k zasmání. Komické srovnání násilí s důstojností (kungfu) a bez ní (mučení), by mohlo být pěkně kousavé. Být to k zasmání. Ba i ten nablblý příběh bych bral jako výsměch všem těm kungfu tupárnám, z nichž se zjevně poskládal. Být to k zasmání. Ale legrace nepřišla. Bojím se, že důvodem je až příliš dokonale přijatý styl martial arts filmů doplněný o pitvoření. ()

Master19

Je to trošku dobrodružný, trošku cestopisný a trošku erotický. :-) Ne vážně - zábavná, místy ovšem celkem tvrdá "pohádka" v čistě asijském pojetí. Co rozhodně potěší, tak to, že banální příběh je zpracován opravdu originálně a bez servítků. Není to samozřejmě film na romantický večer, ale pokud se bere s nadhledem a pochopením, lze se u něj parádně pobavit. ()

POMO

Jemná erotika, divoký sex, fyzické násilie, spústa humoru a to všetko zabalené do komediálneho a fantasy hávu. Každá postava má svoj charakter a v celom príbehu zohráva jasnú rolu. A príbeh je o snahe dokázať nevinu skôr, než bude vykonaný rozsudok. Na čínske pomery úplne normálna, mainstreamová love-story o zakázanej láske, ktorá sa pozerá s vtipom na súlož, so zvrhlým pôžitkom na fyzické trestanie a s malebnou poetikou na romantickú lásku. Na naše pomery veľmi exotická zábava, povinnosť pre všetkých fanúšikov čínskej kultúry. Tygra a draka ste videli. Ale určite neviete, že za letu medzi konármi stromov sa dá aj divoko súložiť. ()

kaylin

„Mun ching sap daai huk ying“ se tváří jako historický film, ale to je jen krásná přetvářka, protože ve skutečnosti je to multižánrové popkulturní dílo, které opět dokazuje, že je možné spojit všechny možné prvky a stále ještě z nich dostat něco, co má ještě význam, drží to pohromadě a navíc je to zábavné. Komedie je komedií, když se divák baví a já jsem se v tomhle případě místy bavil. ()

• Doslovný překlad původního názvu je "Deset (typů) mučení mandžuské dynastie Čching" . (KM Phoenix)