Castle Rock - Série 2

(séria)

Psychologicky laděný hororový seriál kombinuje mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z těch nejoblíbenějších děl od Stephena Kinga. Proplétají se zde postavy a motivy z fiktivního města Castle Rock ve státě Maine. Ve druhé řadě to mezi oběma válčícími klany začne pořádně vřít poté, co se psychopatka Annie Wilkesová – Kingova ďábelská nemocniční sestra – v Castle Rock utrhne ze řetězu. (HBO Europe)

Lupes

Oproti první sérii přímočařejší, akčnější, s větším spádem. Jenže na úkor překvapení, tajemna i složitější zápletky. Pokud se série drží příběhu Annie a Joy, je to parádní psychotická jízda, a návrat do minulosti Annie (E05) je jedním z vrcholů série, bohužel předčasným. Démoni, historické souvislosti i plány temných sil však působí trapně a katapultují sérii do kategorie béčkových hororů. A když už máte chuť to vypnout, přichází povedený poslední díl, a tak je to jako na houpačce. Stejně jako Annie má i tato série dvojí tvář. Výběr herců byl ale tentokrát excelentní a kdyby se přidalo trochu scenáristické práce, mohlo to aspirovat na víc než ***. ()

kaylin

Druhá sezóna seriálu „Castle Rock“ ke pro mě podobná jako první. Je tu hodně rozehráno, jsou zde skvělé postavy, kdy Lizzy Caplan je prostě výborná, ale ke konci e najednou dostavuje pocit, že je to celé jen tak nějak podivně pospojovaná slátanina, která moc dobře nefunguje. Je tam toho moc a na konci stejně nemáte pocit naplnění. A minulost Annie Wilkes jsem prostě znát nechtěl. ()

Jaro.Krafcik

Len slabý odvar oproti prvej dobrej serií. Tak hlavne nové postavy a príbeh bol dosť slabou stránkou. Viac sa mi páčila jednoznačne prvá séria. Tu boli aj časti ktoré sa miestami podobali na priemerného outsidera. Nuž asi sa ani tretej nedočkáme. Ale ako celok castle rock je určite vydarenejším seriálom Kingovej predlohy. 3* ()

animaxis

Neslané, nemastné. Castle Rock v sobě určitě zadržuje jistý potenciál, ale připadá mi, že tvůrci už se druhou sérií (a to bohužel ze dvou) z nějakého důvodu snaží držet zpátky. Na postavách mohla být odvedena lepší práce, protože King s nimi umí pracovat asi tak milionkrát líp. Tím neříkám, že jsou vyloženě hrozné, ale u klaďasů je těžké najít někoho sympatického a u záporáků pro změnu někoho, z koho by doopravdy šel strach. Navíc už se začínám obávat, že Castle Rock jako seriál dojede na onu slavnou Abramsovu "Mystery Box", tedy že tvůrci vymyslí tajemství, jen aby tam bylo, ale už nevymyslí jeho původ, rozuzlení, nic. ()

Miseet

Ani slovy nedokážu popsat, jak jsem se nechala vtáhnout do děje. King mi vždycky dokáže zamotat hlavu. Chyběl mi tam Bill. Sice jsem ho dostala na dva malé momenty v závěru celé série, ale to bylo málo :( Hrozně mě zajímá pokračování. Kam tohle má vést? ... Na to, že zakončení má být samotné vyvrcholení celé série, zde je to naopak. Závěr byl opravdu zvláštní, a opět vyvolává ještě více otázek. ()