Detektiv Harry Ambrose vyšetřuje ošklivou autonehodu, od které se začne odvíjet jeden z nejsložitějších a nejnebezpečnějších případů jeho kariéry. (Netflix)

Annaroz

První dva díly byly docela nadějné, ale pak se děj zvrtl v úchylné šmírování zločince kulhajícím, zpomaleným komisařem s věčným úsměvem idiota, prý proto, aby zločinci zabránil páchat další zlo, což se mu pochopitelně vůbec nepovedlo. ()

Kyrgyzstanec

Ten hollywoodský zvyk šponovat závěr do největšího dramatu a psychologii a filozofii trousit po cestě jako vedlejší produkt je pro skvělé nápady jako je premisa Jamieho příběhu strašná škoda. Pár nosných témat bylo trochu naznačených - osobní vztah vykonavatele práva a podezřelých, "imp of perverse" hraničící se schizofrenií, zvrácená morálka hraničící se zlem - ale zoufale tam chybí nějaká reálná debata. ()

Alisha666

Zatím nejslabší série. Musím se přiznat, že jsem to dokodrcala do konce jen díky Harrymu. Zpočátku se to jevilo zajímavě, ale zhruba někde u pátého dílu se to začne zbytečně táhnout a ty fylozofický kecy, který nedávají smysl ani normálně, už začínají otravovat i takového nadšence do blábolů jako mě. Pořád jsem čekala alespoň nějakou pecku na závěr, ale všechno bylo vlastně jen co... PTSD na tripu? ()

ArgeeMan

Jamie je klasický průměrný a nudný suchar, kterého jeho kamarád ze studií dokonale změní na člověka, který hledá úprk z dokola točícího se nudného stereotypu. Smysl života je chodit do stejné monotónní práce? Platit účty? Nakupovat v supermarketu? Mít náhodný sex? Chodit s přáteli do restaurací a do kina? Jamie a jeho kamarád dávno zjistili, že to žádný smysl nikdy nedávalo a nemělo. Proto zkouší experimentovat se zlem a smrtí. Zkouší čeho je jejich inteligence a mysl schopná dělat a udělat. Chtějí se dostat blízko smrti a vědět, jaké to je, když jde skutečně do tuhého. To jim ukazuje skutečný smysl života. Bill Pullman a.k.a Harry Ambrose jako pokaždé v každé Hříšné duši zkouší navázat plný kontakt a zjistit, co jeho tzv. podezřelého trápí a u Jamieho je to zatím nejintenzivnější. Zkouší se dokonce ponořit do jeho světa. Dokonce se od něj nechá dobrovolně pohřbít zaživa. Aby zjistil jaké to je skutečně žít a ne jen přežívat. V závěru se ukáže pravý charackter a strach Jamieho, který by měl každý člověk z masa a kostí. Kdyby se ocitl v podobné situaci. Brilantní zpracování jako u předešlých " hříšných duší". Skvělý Bomer! Skutečné slzy Pullmana. Osm skvělých večerů na velké televizi a bez jakýchkoliv ruchů. Doporučuji. ()

lineker

Tohle byl tedy pořádný odklon od prvních dvou sérií. Odklon, který mne ze začátku silně iritoval, a ve hře byla i možnost, že to prostě nedokoukám. Časem si však vše tak nějak sedlo a já začal tuhle psychárnu prostě respektovat. Nejednoznačnost postav, sondy do těch nejtemnějších zákoutí lidské mysli a duše mne začali bavit. Nietzsche a jeho búh je mrtev, nadčlověk se pro mne stalo zajímavým. Ona asi opravdu stačí jedna nevyrovnaná mysl, schopný manipulátor a skončíte zaprodání ůdalostem, které nejste schopni ovlivnit. Běháme kolem opuncie... ()

nakedsoul

Úplně jiné..nepřekvapivé. Stačilo by bohatě 5-6dílů nebo jen film... Psychologická sonda do psychopatovy duše?! Asi jsem to nepochopil. Vrchol bylo pohřbívání i pocitově..jinak mi to nevtáhlo. Hlavní hrdina - vykulenej mi nebyl sympatickej od začátku a Pullman tam taky narazil na svoje herecký hranice ()

mijec

Spoiler: Iste, každý prípad nemôže byť taký zamotaný a nepredvídateľný ako v prípadoch Cory a Juliana, ale keď už je seriál nastavený takto, aký zmysel má prísť v tretej sérii s takouto banálnosťou, kde vlastne ani nie je moc čo odhaľovať? Čakal som opäť nejaké nečakané rozuzlenie, napr. že Jamie a Nick si kedysi vymenili identity a Jamieho vyjadrenia a konanie napokon dajú úplne iný zmysel, ako sa pôvodne zdalo. Ale namiesto ťahania diváka za nos sme sa dočkali autorského cucania z prsta. Škoda. ()

Parisienne09

Námět skvělý: dva spolužáci z oboru filozofie, každý z nich slušně zakomplexovaný, jeden navíc ambiciózní exhibicionista, takže to dost hrotí, a druhý slaboch, ale hezounek. S tím by se daly dělat skvělé věci! Bohužel série Jamie se stala mementem, jak se dobrý námět dá totálně zvorat. Pitomý scénář, nastavované záběry a divákovo nekonečně, nekonečně, nekonečně dlouhé utrpení. Holt, konečně po prvotním boomu sklízíme skutečně dobře obnažené plody platforem VOD - domácích poskytovatelů filmů a seriálů on-line, kdy v Česku můžeme v případě Netlixu vybírat z nabídky skoro 7.000 titulů. Kolik z nich může být kvalitních? A kolik brilantních? - to budou jednotky. Po pár letech v roli zákazníka Netflixu dnes vím, že kina určitě nezhynou, protože se v nich divák nikdy nedočká takového množství odpadu jako na VOD, které neustále chrlí nové a nové série, ideálně čím delší tím lepší. Vypovídá to hodně o společnosti naší doby: potřebujeme zabít čas do té doby než umřeme, a tak tupě v pololeže na kanapích koukáme na totální shity. ()

Tomgunses

Nedokoukáno, prostě jsem to nedal, celý stupidní, zdlouhavý o ničem, žvásty, moudra, píčoviny a strašně nesympatický zaporak. Neskutečný rozdíl od série 1 a 2. 29 % ()