Hříšnice - Cora

(séria)
  • USA Cora

Když mladá maminka nevysvětlitelně ubodá neznámého člověka, soucitný detektiv se snaží odhalit tajemství jejích chybějících vzpomínek. (Netflix)

Hombre8

Na USA seroš nečekaně kvalitní jak do hezky poskládaného a bezchybného příběhu, tak do psychologicky velmi dobře propracovaných postav s nebývale kritickými popisy. Nechyběla neotřelá zápletka, přívaly emocí, happyend... Paráda. 90%. ()

Metuje

První série je tak na 4,75, takže dávám 5*. Je to seriál, který je zkrátka třeba vidět v kuse, jednu sérii jako celek. První díly jsou tak nudnější, rozjezdovější, prožíváme neúplné vzpomínky neustále dokola, Harryho úchylku vnímáme jako nudnou výplň, poslední dva díly ale všechno krásně ucelí, vysvětlí, doplní. Podle zdejšího hodnocení nejsou následující série tak dobré, no uvidíme. ()

Vena69

První série má výborný začátek - v podstatě jasný případ vraždy vlastně není vůbec jasný, je tajemný a mysteriózní až nevysvětlitelný - ale to je právě kouzlo The Sinner - všechno je nějak vysvětlitelné, všechno má svůj důvod. Postava detektiva Ambrose se hodně věnuje svému osobnímu životu a v první sérii mě to fakt nebavilo - hlavně ty hrátky s tou tlustou ženskou, brrr. První série má však skvělou atmosféru, ani na chvíli jsem nechtěl nic uspěchat, napětí trvá od začátku až do konce. Jessica Biel je super, ale v některých scénách na mě působí jako ten meme, ve kterém Steve Buscemi říká "How do you do, fellow kids?" - ona prostě nevypadá na 27 (25 ve flashbacku) a vedle své seriálové sestry (které je 19, ale vypadá tak na 16) působí divně. Její seriálový manžel (Christopher Abbott) mi hodně připomínal otravného Jona Snowa z Game of Thrones. Přes několik otravných detailů je The Sinner stále skvělé, důmyslné a napínavé drama, které stojí za to vidět. 7/10 ()

Forrestovi

Nechytlo mě to. Vůbec. Detektiv Ambrose je mi vyloženě nesympatický. Jeho boj se sebou samotným bych ze seriálu klidně zcela vypustila, stejně tak paralelní příběh s jeho zkouškou manželství. Samotná Cora je neuchopitelná. Její rodinný příběh, ač velmi smutný, je stále na jedno brdo, až to začíná být dost otravné. A postava vyšetřovatelky, která se od prvního momentu staví bezdůvodně proti Coře, je poslední hřebíček do pomyslné rakve. Shlédla jsem zatím 6 dílů. Někteří recenzenti vyzdvihují poslední dva díly – a tyto recenze jsou jediný důvod, proč CORU dokoukám. Jediné, co mě v pozitivním slova smyslu „zvedlo ze židle“ je píseň, na kterou CORA vraždí. Ten song je pecka! Druhou hvězdu dávám za snahu o spletitý příběh stojící za zdánlivě jednoznačným případem vraždy. Edit po shlédnutí posledních 2 dílů: uznávám, poslední díly byly koukatelné, vysvětlilo se vše potřebné (a nesouhlasím, že rozlousknutí případu bylo slabé – to je hlavní myšlenka seriálu – vysvětlím dále), takže ano, stálo to za to. Cením si celkové myšlenky seriálu: jednoznačný závažný zločin za sebou skrývá vážný a spletitý příběh, který ve finále až ospravedlňuje zločin jako takový. Tomu se říká život, holt nic není černobílé, každá mince má dvě strany… a často věci nejsou takové, jak se na první pohled zdají. ()