Ghost Stories

• Česko Ghost Stories (viac)

To, že niekto neverí na duchov neznamená, že duchovia neveria na neho. Či snáď, že dokonca neexistujú. Jedným takým skeptikom je aj profesor Phillip Goodman (Andy Nyman), ktorý si dal za úlohu vysvetliť a odhaľovať zdanlivo nadprirodzené javy a zistiť ich skutočnú podstatu. A práve kvôli tomu sa s ním spojí jeden muž, ktorý ho vyzve, aby vyšetril tri nevysvetliteľné prípady. Profesor Goodman sa teda vydáva na výpravu, ktorej cieľom je racionálne vysvetlenie týchto nadprirodzených príbehov. Postupne sa stretne s tromi vydesenými ľuďmi. Nočný strážnik Tony Matthews (Paul Whitehouse) prežil v prázdnom sklade strašidelné stretnutie, teenager Simon Rifkind (Alex Lawther) pred časom absolvoval desivú nočnú jazdu, kvôli ktorej dodnes žije život v nechcenom horore. Tretím vyšetrovaným prípadom je zážitok seriózneho bankára Mike Priddlea (Martin Freeman), ten prežil stretnutie s duchmi, ktoré zásadne otriaslo jeho do tej doby dokonalým životom. Keď začne Goodman vyšetrovať tieto príbehy, tak do tejto chvíle jeho racionálny svet sa začína totálne rozpadať. Je to klam jeho mozgu alebo za všetkým stoja temné sily? Postupne je vtiahnutý do odhaľovania hlboko ukrytého tajomstva, ktoré obráti jeho život na ruby a zmení všetko, čo si doteraz o sebe myslel. (CinemArt SK)

Marceloo

Profesor zaoberajúci sa paranormálnymi javmi sa dostane k trom prípadom, okolo ktorých sa točí nespočetné množstvo nezodpovedaných otázok. Vydáva sa ich rozuzliť, ale čaká ho desivá cesta a objavy, ktoré zmenia celý jeho skeptický pohlad na túto problematiku. - Nič pre mňa. Pozeral som to na niekolkokrát, pretože som nevydržal počúvať tie ohavné prízvuky, ale ani dejovo ma to vôbec nezaujímalo a niečo tak monotónne som už dlho nevidel. No a keď sa to s tými slabými hercami dostalo až do záveru, tak ten so svojou nezmyselnou a hlavne opozeranou pointou toto dielo v mojich očiach úplne pochoval. Plusové body treba rozhodne prirátať za obdivuhodné vizuály a kameru, ale to v tomto prípade nestačí, pretože mám pocit, že ten scenár napísal ten zhnitý retard, ktorý sa tam objavil na konci a smial sa ako zmyslov zbavený. Ale kludne si to pozrite, pretože všetci moji oblúbenci tomu zatial napálili štyri hviezdičky, takže v tomto prípade je zrejme problém na mojej strane. + herec z Severance a The ABCs of Death 2 + herec z World War Z ()

Fiftis

Veľké prekvapenie. Pustite sa do toho! Ghost Stories nám ponúka nevšedný a pútavý príbeh, ktorý je dobre vyrozprávaný, má spád a behom deväťdesiatich-ôsmych minút sa ani na chvíľu nenudíme. Tvorcovia vytvorili mysteriózny horor, ktorý zaujme už v prvej minúte a nepustí až do konca. Aj keď má film pomerne pomalý rozjazd a za začiatku je skôr rozprávací, tak zhruba v druhej tretine začne všetko dosť rýchlo eskalovať a od tej doby ako by sme sa ocitli na horskej dráhe. Dyson a Nyman nás držia v neustálom strachu a očakávaní, čo bude ďalej. A tematicky i efektovo poteší milovníkov nadprirodzenia aj hororov. Popri kvalitných hereckých výkonoch, je tiež potreba vyzdvihnúť originálne a dobre vypracované hororové masky a kostýmy. Tie spolu s autentickým prostredím dobre nadväzujú a podčiarkujú celkovú atmosféru snímky, ktorú sa tvorcom darí udržiavať po celú dobu. ()

Goldbeater

Jednotlivé epizody sice vždy končí zrovna ve chvíli, kdy se slušně rozjedou, avšak jsou velmi napínavé, děsivé a hlavně dobře napsané. Rámcový příběh má slušný spád a Andy Nyman snímek táhne skvěle. Jedinou menší vadou na kráse je závěrečné rozuzlení, které sice je ze slabšího soudku, nicméně neurazí. Celkový dojem je pozitivní a případné pokračování by možná nebylo tak úplně od věci. ()

honajz2

Začátek - super, hodně se mi líbil. První příběh - dal se. Druhý příběh - super, včetně postavy Simona. Třetí příběh - nuda s blbým zakončením. Finále (tak poslední půl hodina) - neskutečná blbost. Tak jako ok, profesor Goodman nevěří na duchy a nějak (si?) vyvrátil všechny tři případy, i když se nejspíš staly. Teď by to mohlo skončit tak, že profesor pochopí, že duchové jsou a tak svoji dosavadní kariéru nechá být. Jenže, SPOILERY ono to i tak končí, ale když vyšetří třetí případ, stane se z toho Vánoční koleda od Dickense, kdy médium ukazuje profesorovi jeho chyby v minulosti a pak mu vyčte i jeho kariéru, díky které ničí lidem naději života po smrti a sám si tím zakecává fakt, že duchové možná skuteční jsou. Jenže pak skončí v pekle (aspoň tak ten závěr chápu), i když si teď prošel očistcem. A pokud to peklo není, tohle je trest na celý život, což si napravený profesor nezasloužil ani omylem. Je to prostě blbost. KONEC SPOILERŮ Ono to je zajímavé, aspoň ze začátku, proto mě štve, že ten konec takhle zkazili. 2* ()

-OverLord-

Všechny tři případy jsou skvělé a způsobí nejedno mrazení v zádech, nicméně by jim neuvěřitelně prospělo detailnější zpracování a delší vyprávěcí čas, protože potenciál měly obrovský, ale bohužel ne stoprocentně využitý. To je v podstatě asi jediné minus tohohle jinak povedeného britského horůrku, který má slušnou atmosféru, obsazení a ač působí chvílemi jako slušné psycho, závěrečná pointa tomu dá smysl. ()

• Názov filmu bol nesprávne napísaný ako "Ghost Storeis" vo väčšine propagačných materiálov, ako dôkaz sloganu "Mozog vidí to, čo vidieť chce." (Astonko)
  • Ve filmu se přesně v čase 0:22:09 nachází scéna, která se až nápadně podobá scéně z hudebního filmu Pink Floyd: The Wall (1982). Jedná se o část těsně před spuštěním legendární skladby „Comfortably Numb“. Starý Pink (Bob Geldof) apaticky sedí v křesle a kamera mu sjíždí po ruce od jeho hodinek s Mickey Mousem až k dlani s vyhořelou cigaretou, aby mohla volně přejít na záběr jeho obličeje. (Matte27)
  • Natáčelo se v Anglii, konkrétně ve městech Bradford, Hornsea, Harrogate a Leeds. (Varan)