Claire Cooperová (Annette Bening) žije poklidně normálním životem se svojí rodinou až do té doby, než zdánlivě klidné město v provincii New England, přepadne mystický zabiják ze seriálu krvelačných příběhů, jenž jí pronásleduje ve snech, které mu slouží jako námět pro další zabijácké filmy. Až s hrůzostrašnou přesností se Claire vždy zdá o jeho další vražedné výpravě. Bohužel se jí nedaří přesvědčit ani policii, ani svého doktora a dokonce ani svého muže, pocitově spřáhnutého se šílencem, a tak je Clair nucena sama se postavit proti bestii, která už zase přichází. Tentokrát s novým děsivým snem stávajícím se skutečností. (HBO Europe)

veverysiak

Určite nie horor, ale profesionálne zvládnutá mystéria, síce téma žiaden origoš, ale veľmi dobre vyskladané, scenár obohatil klasický námet o zaujímavé rozmery, ktoré tomu dodali šťavu, veľmi dobrý je aj vizuál, ktorý citlivo volí kontrasty medzi snom a realitou, ošumelými interiérami a nádhernými exteriérami, výborní herci, takže 80%. ()

Baldrick

Neile, Neile, hysterie a bludy byl přeci omyl nechápajících vyšetřujících, tak proč z toho udělat stylotvorný prvek... Ale jinak oblíbené proprietky přítomny (pohádky bratří Grimmů, práce s červenou jako barvou života i smrti, promyšlená vizualita a scénotvorba, snová atmosféra) a vtipný konec potěšil. Zběsilost v srdci tentokrát ovládla i mozek a zplodila neukočírovaný žánrový paskvil (pravý opak skutečně mysteriózního Společenství vlků), ale nevadí, pro jednou. Jak se píše v popisce na shnilých rajčátkách, "laughably silly horror-thriller". ()

jedubába

veľmi oceňujem spracovanie. dej bol trochu prekombinovaný, celkový dojem však neskazí. asi tak - ten film som videla voľakedy dávno v noci úplne náhodou, a dej mi sice častom vybledol, atmosféra vo mne ale zanechala hlboký dojem doteraz. čakala by som vyššie hodnotenie. ()

Saprofag

Tentokrát začnu hodnocením. Za normálních okolností bych dal velmi silnou trojku, ale vzhledem k tomu, že ten film je tady z pro mě nepochopitelných důvodů tak silně podhodnocen, dám v klidu za čtyři. Atmosféra dobrá, natočeno pěkně, vizuál paráda, ani výkony herců nejsou špatný. Bavilo mě to! Basta! ()

paranoid82

Dost slabá podívaná, na to, že režisérem In Dreams je ostřílený Neil Jordan. Vyústění filmu jsem sice neodhadl, ale jen proto, že skončilo tím nejhorším možným způsobem, rozhodně jsem očekával zajímavější a překvapivější pointu. Scénář je silně nedotažený, zklamáním jsou pro mě i herecké výkony, A. Quinn i R. Downey Jr. průměrní a Benningová se mi tam opravdu nehodila. Slušná kamera, solidní napětí, snaha o atmosféru a moje dvě leknutí to nezachrání. Jordan umí o dost lépe. 2* ()

attica

Prekvapivo nízke hodnotenie má tento film na ČSFD. Pôsobivá atmosféra,dobré exteriéry a aj veľmi slušné výkony hercov radia podľa mňa tento skôr mysteriózny thriller ako horor, k tomu lepšiemu čo bolo natočené v tomto žánri.Určite odporúčam vidieť. ()

janejudyjune

Sny jsou úžasně výtvarně řešené - kombinace červené a černé je perfektní. Děj mi sice trochu ušel, ale za efekty by si to zasloužilo cenu, řekla bych. Úplně se mi nepodařilo pochopit, co se stalo s Rebeccou, dcerou hlavní postavy, a co ji vedlo k tomu, aby jela tam, kam jela. Vlastně se mi z děje podařilo zachytit jen to, že od chvíle, kdy se Rebecca ztratila, se Claire stala obětí svých snů, později byla zavřená v psychiatrické léčebně a nakonec utekla, aby našla Ruby, dívku, kterou unesl Vivian Thomas, protože ho matka v dětství týrala či co. Jakou roli tam ale přesně měla ta voda a hromada červených jablek? Asi bych to nemusela vidět znovu. Ta výtvarná stránka by se hodila k nějakému videoklipu k dobré písni. ()

andy60

Už samotný název napovídá, že se bude jednat o mysteriozní záležitost, čemuž já osobně moc nefandím. Začátek nebyl špatný, ale někdy v polovině se začal příběh tak zamotávat, že jsem se v něm ztratil a všechny ty přesuny mezi sny a realitou mě prostě nebavilo sledovat. ()

peproch

Dávná příšerná událost (opuštění chlapce matkou v době zatopení vsi se 20 let zjevuje ve snech tn chlapec s feminními rysy. Je unesena dcera, Pokus o rekonstrukcí bazální nehody. ()