4 bloky

• Nemecko 4 Blocks
Nemecko, (2017–2019), 15 h 47 min (Minutáž: 44–59 min)

Kida Khodr Ramadan, Frederick Lau, Maryam Zaree, Oliver Masucci, Ludwig Trepte, Almila Bağrıaçık, Ronald Zehrfeld, Gerdy Zint, Karolina Lodyga, Rauand Taleb (viac)

Seriál 4 Bloky vypráví příběh o přátelství a rodině, zradě a vině v arabském klanu žijícím v centru Berlína (v obvodě Neukölln). Děj se točí kolem Aliho 'Toni' Hamadyho, který dal své manželce Kalile slib, že opustí zločinecké podsvětí a uprchne ze svého rajónu, svých 4 bloků. Když je však jeho švagr během razie zatčen, Toni se cítí povinen znovu stanout v čele klanu. Nechce předat své vládnoucí žezlo horkokrevnému bratrovi Abbasovi, který se prezentuje jako nový vůdce rodiny. Když se na scéně objeví dávný přítel Vince, Toni v jeho společnosti najde kýženou útěchu a povzbuzení. Jeho sny o novém životě bez zločinu se opět zdají být na dosah. Toni si však bude muset uvědomit, že ze světa prostoupeného násilím není úniku. (HBO Europe)

Recenzie používateľa yvona k tomuto seriálu (9)

4 bloky (2017)

TAZ.de píše: Skutečnost, že  „4Blocks“ se staly malým fenoménem popkultury, nemění nic na faktu, že mediální experti neuznávají Hackforta, Kropfa a Konrada jako hlavní tvůrce série..... To mi stačí a hodně kiksů a absolutní povrchnost seriálu se tím vysvětluje. Seriál pro nenáročné puberťáky.  Velmi úsměvné je, že mezi námi žijí jedinci a nebude jich asi málo, kteří seriál pojali jako popis, cituji: "atmosféry arabských emigrantů živořících v Německu" - viz recenze, a kteří sice tvrdí, že v Berlíně se už mluví a bude mluvit jen arabsky, ale co už. To mi snad pobavilo víc, než celá tahle odpornost bez jediné pozitivity. Zvlášť trefný je výraz "živořících" :)), zamáčkla jsem slzu. Jednou větou - Němci jsou v hajzlu. Gomora je proti tomuto salátu klenot. ()

Falešná devítka (2017) (S01E02)

Děj praktický žádný a pozorovat hodinu stádo vylízaných dobytků je poměrně bezpředmětné nad mé síly. ()

Zrada (2017) (S01E04)

To, že tam má vylágrované mozky celá ta jejich "rodina" ukřivděných novodobých Berlíňanů, ještě chápu. Ale, že se policista v utajení chová jako pitomý hovado, to už je horší. Na této postavě se dalo hodně stavět, ale jeho role  zůstala úplně vyprázdněná. Scénář je příšerný. ()

Chodící mrtvý muž (2017) (S01E06)

Fakt si ten polda potřeboval zajet ještě domů sbalit ponožky? Další sérii odmítám. ()

Série 2 (2018) (S02)

Jen tak přemýšlím, jestli v tomhle veledíle jsou blbější Arabové nebo policajti, protože ti mimo jiné ještě nepochopili ani to, že Toniho palác má dva vchody. A nejen Toniho palác, ale i každý obchod. ()

Ovce a lvi (2018) (S02E02) odpad!

Fakt se dá běžně ve výstřihu pronést do kriminálu se zvýšenou ostrahou pomalu kilo drog, balík prachů a mobil?  Tak to už je moc. A v tomhle duchu pokračuje celá epizoda. Seriál pro hodně nenáročné. ()

Volný (2018) (S02E04)

Únik z té sanitky...to byl vtip? Další vtip je to "smrtelné" zranění. Začínám si myslet, že jde o parodii. ()

Odčinění (2018) (S02E06)

Vzhledem k tomu, že se slovo rodina se v každé epizodě zmíní asi 150x a mám už okamžitě nausea. Banda vrahů, násilníků a zlodějů mluví permanentně o rodině. A všichni ti "tatínkové" jsou ohromně citliví a jako první, co udělají večer, když se vrací domů ještě celí od krve, jdou pusinkovat svoje potomstvo. Po té zmlátí manželku. ()

Diamanty (2019) (S03E04)

Tolik zbytečných bezvýznamných dialogů... ()