GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

• USA GLOW
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2017–2019), 17 h 7 min (Minutáž: 27–46 min)

Hudba:

Craig Wedren

Alison Brie, Betty Gilpin, Marc Maron, Sydelle Noel, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka (viac)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu) vypráví příběh nepříliš úspěšné herečky Ruth (Alison Brie), která má ve svém profesním i soukromém životě prozatím smůlu. Role se jí vyhýbají a aniž by o tom věděla, spí s mužem své jediné kamarádky. Přes všechny překážky doufá v dosažení svého hereckého snu. Shodou podivných okolností se stane hlavní záporačkou týdenního seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, který nám vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu, se odehrává v 80. letech a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů. (geklon)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Série 1 (2017) (S01)

Po shlédnutí první sezóny musím přiznat, že jsem se nečekaně dobře bavil. Alison Brie zahrála poněkud zoufalou Ruth skvěle, jak v něčem jede Jenji Kohan, automaticky čekám komedii říznutou dramatem, což se mi opět potvrdilo a všechna negativa musela ustoupit do pozadí před výbornou atmosférou. Tvůrci mě dokázali znovu vrátit do doby, kdy jsem se na základce učil rusky, kdy zněly elektrické bubny a kdy, jak řekla Ruth (vlastně Zoja), si člověk mohl skvěle pokecat ve frontě na cokoli. ()

Pilotní díl (2017) (S01E01)

Zatím hodnotím čtyřmi kousky, protože zatím netuším, co od toho můžu očekávat. Seriál v žádném případě nezačal špatně, téma je skvělé, osmdesátková atmosféra je ještě lepší a Alison Brie byla pro tragikomickou Ruth výbornou volbou. Bavil jsem se a čekám, že se budu bavit ještě lépe. ()

Skloň se. Vzdej se. (2017) (S01E02)

Ani druhá epizoda mě nezklamala, děj příběhu se slibně vyvíjel a fakt se bavím nad myšlenkou seriálu o ženském wrestlingu, v něm nebudou účinkovat wrestlerky, ale parta amatérek. Režisér se projevil jako mistr manipulátor a podvolení se alfa vlčici bylo dokonalé. ()

Hněv Kunděry (2017) (S01E03)

Děj třetí epizody mi tentokrát připadal lehce slabší, prakticky celý se točil kolem party v Malibu, a to mě příliš nenadchlo. Celou situaci zachraňoval režisér/ scénárista se svým "úžasným" nápadem, takže jsem se přece jen měl čemu zasmát. Doufám ve zlepšení. 4*- ()

Motel Dusty Spur (2017) (S01E04)

Hmmm, tak zlepšení jsem se nedočkal, čtvrtá epizoda byla na úrovni předchozího dílu, jestli to nebude tím, že tady jaksi chybí wrestling? Soustředění v motelu "Zaprášená ostruha", z něhož je výhled na parkoviště lepší, než výhled na bazén mě ale vcelku pobavilo. 4*- ()

Debbie něco vymýšlí (2017) (S01E05)

Tak přece jen přišlo zlepšení. Bavil jsem se od návštěvy z kabelovky, přes otevírání nového Patio Townu, až po návštěvu wrestlingového zápasu. Děj byl sice vtipný, ale kostýmy a účesy mě fakt dostávaly do kolen (pizza boy). Třešničkou na dortu byla Alison Brie a její ruský přízvuk. ()

Jeden z těch okamžiků (2017) (S01E06)

Šestou epizodu bych za normálních okolností ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale za Alison Brie zvedám na pět. Ruský přízvuk jsem jí pochválil už v předchozím komentáři, tentokrát přidala ještě zápas sama se sebou a určitě nebyla horší, než schizoidní Jim Carey ve filmu "Me, Myself & Irene". ()

Naživo před publikem (2017) (S01E07)

Výborná epizoda, tentokrát jsem s hodnocením nemusel váhat, konečně došlo i na nějaký ten wrestling a já jsem si trochu namohl bránici. Divácká kulisa byla opravdu parádní, ale bavil mě už nácvik u bratrů Jacksonových a dorazil mě Ku klux klan a nástup Zoji a Liberty Bell. ()

Možná za vše může diskotéka (2017) (S01E08)

Poprvé jsem byl u GLOW trochu zklamaný, osmá epizoda se z větší části vzdala humoru a vydala se spíše cestou vztahového dramatu, a to je škoda. Najednou jsem se příliš nebavil a měl jsem pocit, že mě tvůrci ošklivě podrazili. Alespoň Sam zabodoval: "Nejsem paranoidní. Kdo ti to řekl?" ()

Dušení liberálů (2017) (S01E09)

I přes nové rodinné vazby jsem se tentokrát bavil víc, než u předchozího dílu, kde se pro samé vztahy téměř zapomnělo na hlavní dějovou linii. Pobavila mě utopická snaha, zajistit devět tisíc dolarů mytím aut i loupežný nájezd na charitativní sbírku. Jsem zvědav, jak chtějí tvůrci tenhle chaos zakončit. ()

Cesta je cíl (2017) (S01E10)

Tak jo, veškeré pochyby jsou pryč, finále bylo skvělé. Tím nechci říct, že by nemělo nějaké ty mouchy, ale bylo mi to ve výsledku úplně jedno, protože wrestling z osmdesátek vypadal jako wrestling z osmdesátek. Přesně takhle vypadaly všechny filmy o hrdinech a skvělých bojovnících. Někteří filmaři tímhle stylem točili ještě na začátku devadesátých let a některým to zůstalo dodnes... ()

Série 2 (2018) (S02)

Jak se už dalo vyčíst z mých komentářů/ recenzí k jednotlivým epizodám, druhá série mě nadšením zrovna nenaplnila. Důvody: Ubylo wrestlingu. Ubylo humoru. Objevila se tu nová přidaná hodnota. Fakt už mě se... štve, jak je téměř do každého filmu nebo seriálu implementována politicky korektní propaganda. Neustále je mi tlačeno do hlavy, že pokud myslím jinak než většinové stádo, jsem odporný bílý heterosexuální vyvrhel= sexuální násilník. Myslím, že by současní tvůrci (zejména ti z Netflixu) měli odložit své brožurky s učením marxismu- leninismu a měli by si přečíst Orwella nebo Solženicyna. Ne každý divák se narodil po roce 2000, takže si někteří z nás pamatují mediální vymývání mozků z dřívějška, jen mám pocit, že to tehdy nebylo tak agresivní. Což je paradox. A když člověk chytal polské vysílání a jejich Kino nocne... Teď už ani není kam uhnout, všude kolem je Půlnoční království. Omlouvám se, už to chtělo ven. ()

Vikingský pohřeb (2018) (S02E01)

Tak nevím, buď jsem se ještě na druhou řadu seriálu dostatečně nenaladil, nebo mi jen vadila přehlídka všech těch zločinů na ženách a zapojení asistenta režie (či co to má za funkci), aby byly pokryty všemožné současné trendy. Ale nevadí, neházím flintu do žita a počkám si na další epizody, jelikož pevně věřím, že dojde i na wrestling a hlavně na stejně kvalitní zábavu jako v první sezóně. ()

Cukrátko roku (2018) (S02E02)

Mhmm, tak to vypadá, že mě druhá řada seriálu jaksi neumí zaháčkovat. Je pravda, že Netflix stále tvrdě pracuje na kvótách a dbá na to, aby si ani to nejzapálenější denunciační hnutí nenašlo důvod k jeho pranýřování, jenže tady proto dochází ke značným vedlejším ztrátám. Tvůrcům se až na několik drobných výjimek podařilo vytěsnit humor, takže přemýšlím nad tím, jaký kurz se rozhodli nabrat. Že by vážně chtěli udělat z původně vtipné a svěží záležitosti existenciální drama? Doufám, že takové ambice nemají. Rozpačité tři kousky. ()

Starostlivé ženy Ameriky (2018) (S02E03)

Já fakt nevím, pořád mám pocit, že je děj tak nějak přibržděný. Na rozdíl od první sezóny se skoro nemám čemu zasmát, protože když už má konečně na nějaký humor dojít, zjistím, že to scénáristce moc nejde a zmůže se tak maximálně na děsně vtipnou scénu s klystýrem. Jenže to je tak trochu návrat k těm pravým americkým hodnotám, takže se obávám, že dojde i na Stiflerovu mámu. Joj, to bude bžunda! 3*- ()

Největší ze zápasů (2018) (S02E04)

No vida! Konečně jsem se mohl víc rozhvězdičkovat, protože když funguje humor, dokážu přivřít oko i nad mnohými současnými klišé. Kromě toho, že jsem se mohl zasmát, došlo i na wrestling, a pak tady byla ještě jedna krajně subjektivní záležitost... Mně se totiž na Kuliše... tedy Betty Gilpin velice dobře dívá a ve čtvrté epizodě jsme oba dostali dostatek prostoru. Betty Gilpin k tomu, aby ji ovládla nejen po herecké stránce, a já k tomu, abych si to užil. ()

Úchylové jsou taky lidi (2018) (S02E05)

Šmarjá... Netflix se tím neustálým rozmazáváním MěTaky zřejmě rozhodl zaříznout veškerou zábavu, i když je pravda, že mě Debbiein postoj i proslov k tématu potěšily, protože tím jen potvrdila to, co si o celé této záležitosti myslím. Pokud někdo někoho uplácí, jsou tu dva viníci, ale pokud si někdo vybuduje kariéru přes "vynucený" sex, je viník jen jeden? Nemyslím si. ()

Pracuj nohou (2018) (S02E06)

Aha tak zase změna. Tentokrát jsem zase dostal zábavný díl. No, to bude asi pěkná sinusoida... Tvůrci se znovu zaměřili na vývoj (nebo spíš sešup) Debbieiny psychiky, přidali i wrestling a hned to bylo zábavnější, než když se dokola řeší přespostelový kariérní růst. Už to asi zní jako frflání zapšklého šovinisty, ale opak je pravdou. Ženy mám rád, ze srdce jim přeju, aby dostávaly na stejných pracovních pozicích jako muži rovnocenné platy (a ani nechápu, proč to tak není), ale fanatické feministky, které by byly nejradši samosprašné, i náhle procitnuvší denunciátorky tvrdě pracují na tom, aby se ženy zařadily mezi všechny ty kvótované menšiny, a to je podle mě špatně. Myslím, že se tomu říká medvědí služba. ()

Nic se nerozbilo (2018) (S02E07)

K mému překvapení musím sedmou epizodu slušně ohodnotit, přestože absentoval wrestling a ani humorem se příliš nemrhalo. Podstatné bylo to, že mě scénář ničím nenaštval a že se tvůrcům podařilo vytvořit v nemocnici vcelku solidní atmosféru, aniž by se mě snažili emocionálně ždímat. Betty Gilpin zahrála opět skvěle, to já poznám, protože ve mně dokázala vzbudit k Debbie negativní emoce. To už je výkon, protože jinak je u mě Kuliš neochvějně oblíbená/ý. ()

Hodné dvojče (2018) (S02E08)

Tak tedy... Tohle bylo rozhodně něco jiného. Zavzpomínal jsem si na devadesátky, kdy se k nám poprvé oficiálně dostaly záležitosti natočené podobným stylem a já jsem se jich snažil vidět co nejvíc, protože to bylo něco nového. Pak mi došlo, že je to vlastně ztráta času a začal jsem se věnovat hodnotnějším dílům, jakým byl třeba seriál Dallas:-) A to jsem neměl ani tušení, že někdy přijdou i mnohem strašnější záležitosti typu Ulice... Takže jo, parádní návrat v čase, u kterého jsem se s chutí zasmál. ()

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (viac)