GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

• USA GLOW
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2017–2019), 17 h 7 min (Minutáž: 27–46 min)

Hudba:

Craig Wedren

Alison Brie, Betty Gilpin, Marc Maron, Sydelle Noel, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka (viac)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu) vypráví příběh nepříliš úspěšné herečky Ruth (Alison Brie), která má ve svém profesním i soukromém životě prozatím smůlu. Role se jí vyhýbají a aniž by o tom věděla, spí s mužem své jediné kamarádky. Přes všechny překážky doufá v dosažení svého hereckého snu. Shodou podivných okolností se stane hlavní záporačkou týdenního seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, který nám vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu, se odehrává v 80. letech a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů. (geklon)

tehol

lehce se to sleduje, az moc dobrych postav (zaslouzily by vetsi prostor). feminismus nam prinasi neco hezkeho. ps1. na rozdil od vetsiny divaku zjevne nemam nejakou neuveritelnou poruchu a to, ze Zoya the destroyer je super jsem poznal asi za 12 sekund. ||||||||| po 2. serii zvysuju na 5, chvilemi opravdu silena emocionalni horska draha a kdykoli se Ruth usmala, tak jsem ocekaval, ze ji snad spadne na hlavu cihla... postavy se vice vyviji, a proto je i 5 hvezd malo. jedine, co muzu vytknout je maly pocet dilu, takze jsme ochuzeni o tzv. "nudne" dily... ps2. s02e08 je lahudka. kazdy vyjimecny americky serial MUSI mit takovou epizodu. ||||||||| po 3. zustavam na 5, vrchol sezony byl pro me vylet spojeny se stanovanim. tam jsem si konecne uvedomil, ze pres vsechna ta ruzna socialni temata, kterym se glow venuje, je to serial predevsim o pratelstvi.. k ruth:, prestoze mi prislo, ze ji scenaristi trosku setrili (oproti predevsim druhe serii), tak na ni bylo videt, ze prave diky tem nezvratum uz je na pokraji s tou stale optimistickou naladou, proto prijemne prekvapil uplny zaver (spoiler), proste move on up and keep on wishing asi :) ||||||||| edit po cancelu FUCK YOU NETFLIX! ()

FakinAdsso

GLOW je mistrně vystavěné charakterové "comedy"-drama. Nenechte se zmást, to že se jedná o natáčení první ženské wrestlingové show v 80. létech je jen třešnička na dortu, vše podstatné se děje uvnitř postav a v jejich náležitě úžasných interakcích. To že u toho využívají kulisy jedné z divácky nejpřitažlivějších dob posledních dnů a u toho se holky občas náležitě famózně "poperou", je jen třešnička na dortu. Obzvláště výborně je zahraná postava Alison Brie a překvapivě i Marca Marona. Krásných a zasloužených 4/5 pro obě série, které jsou mimochodem velice snadné shlednout v jednom zátahu, když jste třeba nemocní ;) ()

DavHav

Bomba. V GLOW jsem zatím nezaregistroval jedinou vysloveně nesympatickou bytost. Lidé v GLOW mají své chyby, pozitiva, motivace. Věci se tam nedějí, jen aby se posunul děj, ale protože to vyplývá ze situace a charakterů postav. Má to atmosféru, je to vtipné, hrozně dobře se na to kouká, utíká to lépe, než leckterý HW blockbuster. ()

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (viac)