V malom mestečku v americkom Massachusetts chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tajomného Slender Mana. Keď však jedna z nich záhadne zmizne, všetko nasvedčuje tomu, že je v skutočnosti jeho poslednou obeťou... (Itafilm)

Tr0l45

Čekal jsem průměrný psychologický horor, ale dočkal jsem se nezajímavé nudy. Lekačky předvídatelné, příběh se někde vytratil, nebylo by to správně kokotské bez kokotských rozhodnutí postav a u některých scén jsem se fakt smál jak blbé a cringy jsou (třeba létající Slenderman s GoPro kamerou, nebo irelevantní rádoby lovestory). Snad by filmu i prospělo kdyby Slendera neukazovali celého, nebo vůbec, protože ty mindfucky, které způsoboval, mě bavili víc než třeba vyloženě tupý "pavouk" nakonci. A obecně, vysoký anorektický krypl se ztrátou pigmentace, který je tady zobrazovaný jako nějaký lesapán (v kvádru btw), vážně moc strachu nenažene. Je to celkem škoda, protože atmosféru to místy mělo, zvuková stránka je taky velmi slušná a + je taky to, že se tvůrci neuchýlili k lacinému found footage. ()

Marla_Lev

Asi takhle: Našlo by se tady pár pozitivních věcí, např. žádný zbytečný okecávačky kolem, oťukávání postav a vysvětlování (nebylo co...) + tma i za slunnýho dne. Jakože snaha bejt trochu originální se konala, ale skonala asi po 10 vteřinách. Hm, a to je asi tak ňák všechno. Což je na projekt s ambicema až do nebe (pekla) směšně málo. Jo, bylo to dost vtipný. Věková hranice: 10- (a vystřihnout líbačku). ()

Lord_Peltier

Jedna za slibnější začátek, jinak hrůzostrašná hrůza to dokoukat a neukousat se nudou. Alespoň jsem si procvičil oči, jak jsem jimi brouzdal po pokoji :) ()

Raichu.Cz odpad!

Tenhle horror jsem očekával a stejně přineslo zklamání. Příběh nedává vůbec smysl a nemá to žádnou atmosféru, grafika je v pohodě, hudba ve filmu moc nesedí. Příště pokud budou točit film o Slendermanovy tak ať se trochu naučí psát scénář který by dával smysl! Za mě 6% ()

Dadarin

Tenhle film doporučuju těm, který se nesoustředí na příběh. Tenhle film spíš vsází na lekačky a děsivou atmosféru, což se filmu povedlo. Napětí je fakt super, takže si u žádný scény nevydechnete. Pokud jde o lekačky, tak lekačky jsou takový průměrný, nějaký jsou super, nějaký stojí za nic. A teď dojde na lámání chleba. Příběh ten film nemá prakticky žádný. Budete se sami sebe ptát na tisíce otázek, ale žádnou si nezodpovíte. A herecké výkony, to taky nebyla zrovna žádná sláva. Proto dávám 55%. ()

Mejras5 odpad!

90 minut sledovat černou obrazovku, kde se občas mihne silueta některé hlavní postavy asi mluví samo za sebe. Střih působí jako z levného videoklipu, z hlavního monstra nejde strach, postrádá jakoukoliv motivaci a když už se ukáže, tak většinou pouze stojí a nic nedělá.... Jak děsivé. Zápletka je stupidní a nudná. kostým Slender Mana je celkem cool, škoda že si ho divák moc neužije. ()

Somewheres

Bohužel nemohu souhlasit s negativními recenzemi přede mnou. Pokud chce v dnešní době "horor pro náctileté" splnit svůj účel, tj. vyděsit a donutit k zamyšlení, musí nutně udržet krok s cílovou skupinou. Dnes každé dítě i teenager neustále visí na sociálních sítích, pořád má v ruce mobil a bez internetu nedá ani ránu. Je proto logické, že nestvůra z hororu cíleného na teenagery musí nutně fungovat na internetu a zvěsti o ní musí být na sociálních sítích, nejlépe zdokumentované fotkou či videem. Přesně tak se o Slendermanovi dozví i skupina hlavních hrdinek tohoto filmu - Kate, Hallie, Chloe a Wren, středoškolačky, které spolu kamarádí. Po tom, co  se podívají na video, kterým se má Slenderman vyvolat, je začne pronásledovat neznámá síla, která jakoby jim četla myšlenky, znala jejich největší strach a byla neustále před nimi. Jedna po druhé propadá paranoie a všechny jsou Slendermanem čím dál víc posedlé. Brzy začne jedna po druhé mizet a zbývající členky party se snaží všemi možnými prostředky zachránit před blížícím se koncem. Film má dobrou atmosféru, děj na sebe logicky navazuje a není v něm mnoho logických chyb, přihlédneme-li k faktu, že se skutečně jedná o horor určený spíše středoškolákům. Jednání hrdinek je občas nesmyslné a chvílemi si říkáte, zda to celé není jen v jejich představách a kdyby se všechny uklidnily a přestaly vyvádět, třeba by to celé dopadlo úplně jinak. Oceňuji koncept, že Slenderman není jen nějaký netvor, kterého vyvoláte a on vás za to ihned zabije. Nakazí vás jako vir, s vaším rostoucím zájmem a posedlostí se zvyšuje jeho moc nad vámi, dokud vás úplně nepohltí. Překvapivě dobře zpracované a koukatelné. ()

vimluk_CZ odpad!

Odpady u filmů dávám, když jsou tak špatné, že je ani nezvládnu dokoukat.  Nutno podotknout, že se mi to jen tak nestane. Ale tohle je fakt velký přešlap, hrdinky středoškolačky (alespoň z toho co jsem viděl) se bojí něčeho co já sám nevidím - proč bych se měl teda bát taky? Kamera taky tragická, nějak jsem se v tom přílišném šeru neorientoval a i když mi ta teen-horror sekce filmů povětšinou nevadí, tady jsem se chtěl rozeběhnout hlavou proti zdi a ukončit své trápení. Stupidita tu během první půlky filmu nabírala na čím dál zběsilejším tempu a já opravdu nenašel sil, abych to dokoukal. ()

Youtubeový horor míří na velká plátna

Youtubeový horor míří na velká plátna

08.02.2023

Studio A24, spoluautor Stranger Things Shawn Levy a produkční společnost Atomic Monster Jamese Wana nyní spojí síly, aby přivedli na velká plátna populární youtubeovou hororovou sérii zvanou The… (viac)