Lesní lupiči

• Belgicko De bende van Jan de Lichte (viac)

Charismatický lupič Jan de Lichte vede vzpouru utlačovaných a ponižovaných proti zkorumpované šlechtě ve Flandrech 18. století. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (11)

Lesní lupiči (2017)

Tvůrci seriálu (nebo spíš autor předlohy Louis Paul Boon) si s historickou přesností hlavu nikterak zvlášť nelámali, ale s tím se dá u podobných počinů počítat, víc mě překvapilo, když jsem se dočetl, že i Belgičané mají k tomuto lidovému "hrdinovi" vcelku odmítavý postoj. Mě tahle záležitost z větší části bavila, i když je fakt, že scénář v poslední třetině vykazoval stále větší nedostatky. ()

Epizoda 1 (2017) (E01)

Úvodní epizoda seriálu mě oslovila natolik, že jsem zase jednou opustil svůj tradiční systém tříhvězdičkového hodnocení pro start série. Neřekl bych sice, že šlo o extrémně nákladnou záležitost, ale ta atmosféra lesní osady chudiny byla téměř hmatatelná a děj mě zatím velmi bavil. ()

Epizoda 2 (2017) (E02)

Tak jo, i druhá epizoda přinesla děj, u něhož jsem se bavil, nejvíc jsem si asi užíval prodej (pardon, vlastně námluvy) Héloïse, protože jsem v živých barvách viděl, jak angažovaným feministkám praskají žilky:-) Zatím se Belgičanům daří udržet mou pozornost, a to zatím ani nenasadili JCVD. ()

Epizoda 3 (2017) (E03)

Měl jsem sice pocit, že třetí epizoda přinesla zatím nejméně bohatý děj, ale neznamená to, že bych se nebavil. Naopak, starostova inspirace pokrokovým americkým zřízením mě mocně zaujala, stejně tak jsem si užil i společný lov snoubenců a musím ocenit výborně provedené kostýmy. ()

Epizoda 4 (2017) (E04)

Mám za sebou čtvrtou epizodu a za sebe můžu říct, že tvůrci zatím udržují slušnou úroveň, na kterou se dostali už vydařeným prvním dílem. Z historického hlediska mě sice seriál neobohatí, to už je teď jasné, ale jinak je to pro mě docela zábavná podívaná. ()

Epizoda 5 (2017) (E05)

Ani v případě páté epizody jsem neměl důvod měnit dosavadní styl hodnocení. Do plné palby seriálu stále chybí to pověstné "něco", nemusím ale ani jít s hodnocením pod čtyři kousky, protože se zatím stále dobře bavím. Taky jsem si všiml, že u mě detaily na obličej Charlotte Timmers nevyvolávají anafylaktický šok ani se kvůli nim uprostřed noci nebudím zalitý studeným potem, což mi u jedné konkrétní herečky s jistotou hrozí. ()

Epizoda 6 (2017) (E06)

Vůbec jsem nečekal, že by mě tvůrci seriálu chtěli vytrhnout z mého pohodového sledovacího modu, ale v šesté epizodě přišel dokonalý WTF moment, když jedna z postav předvedla regenerační schopnosti hodné téměř Wolverina. I tak jsem ale nesnižoval hodnocení, protože si mě tvůrci získali velmi realistickými kousky mozku. ()

Epizoda 7 (2017) (E07)

I kdybych nemohl říct o sedmé epizodě nic pozitivního, nebylo by možné zapřít, že měla zajímavý děj. Naštěstí zůstala i všechna ostatní pozitiva, pro která se mi seriál líbí od samého začátku. Tentokrát mě ale tvůrci přece jen trochu zklamali; už teď je mi jasné, že dojde k určitému twistu... 4*- ()

Epizoda 8 (2017) (E08)

Osmá epizoda pro mě byla zatím tou nejslabší, protože byl její scénář průhledný jako skvěle vyleštěná výloha. Pokud to takhle ve své knize napsal i pan Boon, mohl být rád, že mu Annie Wilkes neukázala, zač jsou toho kotníky. Provedení bylo opět v pohodě, ale scénář zklamal. ()

Epizoda 9 (2017) (E09)

Tvůrci většiny seriálů si zpravidla nechávají to nejlepší na závěr série, v tomto případě mám ale pocit, že přepálili start, a teď se jim, s blížícím se finále, začíná krátit dech. Epizoda měla své lepší momenty, ale scénář už nevykazuje tu stabilní kvalitu, na kterou jsem si stačil zvyknout. 4*- ()

Epizoda 10 (2017) (E10)

Jen to, že mě seriál povětšinou hodně bavil, zachránilo pro finále třetí hvězdičku (ač silně neduživou). Závěr se z mého pohledu tvůrcům vůbec nepovedl, a mě ještě teď trochu bolí za krkem z toho, jak jsem musel často nechápavě kroutit hlavou nad probíhajícím dějem. 3*- ()