Lesní lupiči

Predloha:

Louis Paul Boon (kniha)

Hudba:

Hans Mullens

Héloïse se setká s nápadníkem. Coffijn odolává nátlaku Barua, který chce reformovat městskou hlídku. Jan oznámí Embovým, že Emiel je mrtvý, ale nepřizná svoji vinu. (Netflix)

Necrotongue

Tak jo, i druhá epizoda přinesla děj, u něhož jsem se bavil, nejvíc jsem si asi užíval prodej (pardon, vlastně námluvy) Héloïse, protože jsem v živých barvách viděl, jak angažovaným feministkám praskají žilky:-) Zatím se Belgičanům daří udržet mou pozornost, a to zatím ani nenasadili JCVD. ()

Trevor

Svadba z rozumu, lupiči vykreslený ako obyčajný zločinci, ktorý zabíjali sedliakov ktorý neboli o nič bohatší ako oni sami a postoj správcu sirotinca k deťom v danom období predsa len poskytlo vernejší obraz vtedajšej doby ako ju mi vnímame. Silnou scénou boli najmä dve obesené deti po útoku konkurenčnej bandy lupičov. Kostými atmosféra aj príbeh v poriadku, trochu emancipácie pti sobáši tam bolo, ale tak primerane. Svadby z rozumu sa väčšinou robili medzi panovníkmi predsa len v útlejšom veku potenciálnych manželov, ale v porovnaní s prvou epizódou predsa len o čosi lepšie. ()