Proč? 13x proto

• USA 13 Reasons Why
Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 47 h 32 min (Minutáž: 49–99 min)

Tvorcovia:

Brian Yorkey

Predloha:

Jay Asher (kniha)

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves (viac)

Recenzie používateľa Pilda17 k tomuto seriálu (15)

Série 1 (2017) (S01)

První série ve mě nechala silný zážitek. Jsou tam sice nelogické události, někteří herci jsou protivný a chovají se nelogicky, ale i přes ty maličkosti není co vytýkat. Seriál má zaujmout mladou generaci, to se povedlo a byl to hlavní účel. Od prvního dílu si dokáže získat vaší pozornost a to je základ. Co udělá druhá? To se dozvím hodně brzo. ()

První kazeta, první strana (2017) (S01E01)

Rozjezd to má hodně slušný, ač se nic velkého nestane. Přesto se tenhle pilot zapíše mezi ty, kteří vás donutí bez většího problému do dalšího dílu. To je velký základ do pokračování v sérii. ()

Druhá kazeta, první strana (2017) (S01E03)

Styl vyprávění je dobrý, nápad také, ale důvod hroucení už moc ne. Ještě nás ale čeká dlouhá cesta a otázky se každým dílem hromadí. ()

Šestá kazeta, druhá strana (2017) (S01E12)

Tak jsme se dostali k nejpodstatnější věci, proč se Hannah zabila. Když se to hromadí, tak se to hromadí a ta poslední věc byla poslední a bohužel i největší kapka. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá série začala pomalu a nebyla ničím zajímavá, ale postupně dostávala sílu. Poslední díly byli velmi dobré, škoda jen toho horšího rozjezdu. Druhá série je o stupeň horší než první, ale rozhodně potěší. Škoda těch flashbacků, zbytečně podrážely nohy první sérii, která byla vyšperkovaná. 8/10 = 80% ()

Dvě líbající se holky (2018) (S02E02)

Rozhodně lepší než díl předchozí, ale kvality první série zatím nedosahuje. Zápletka a osud některých postav jsou zatím dostačující. ()

Úsměv na konci doku (2018) (S02E06)

Je reálné, že by se Hannah na kazetě nezmínila o tomto létě? Já říkám těžko. Kam to tvůrci hrnou se mi moc nezamlouvá. Snaží se z toho udělat bůh ví co, ale dle mého neví kudy kam. ()

Malá holka (2018) (S02E08)

Hannah šla konečně na vedlejší kolej a atmosféra začíná být solidní. Nejlepší díl série prozatím, tak snad se pojede touto cestou. ()

Bryce a Chloe (2018) (S02E11)

Nejspíš nejlepší díl celého seriálu, ač tato série není tak dobrá. To bych vážně nečekal, ale výborně zvládnuté napětí v závěru. ()

Sbohem (2018) (S02E13)

Nebyl to vyloženě špatný závěr série, ale kdyby se stal nějaký masakr, bylo by to na plný počet. ()

Série 3 (2019) (S03)

Nechápu místní hodnocení, je to sice slabší než předchozí dvě série, ale úroveň si seriál stále drží. 7/10 = 70% ()

Jo, jsem ta nová holka (2019) (S03E01)

Rozjezd série není špatný, objeví se i nové postavy, uvidíme co z toho nakonec bude. Bryce zmizel a já doufám, že je mrtvý, tak snad se mi přání vyplní... ()

Vánoční prázdniny (2020) (S04E01)

Tak už víme, kam bude děj směřovat, zatím nedokážu soudit. První díl nic moc nenabídne, ale důležité je, co bude dál. ()

Školní výlet (2020) (S04E04)

Tak proč ne, lehce hororová vložka neuškodí. Do kvality má tato série zatím celkem daleko, ale vydržet se dá. ()

Večírek (2020) (S04E05)

Prozatím nejlepší díl série. Vidět Claye se zasmát, to už divák musí ocenit. I když na dlouho to nebude, ale aspoň se něco dělo. ()

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu