Luis Fonsi feat. Daddy Yankee - Despacito

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Portoriko, 2017, 4:41 min

LuiCJ odpad!

Kde to sme!? Je to veľmi smutné, že sa týmto “letným hitom” veľa ľudí kŕmi a počúva ho. Je toľko iných pesničiek a skladieb, ktoré majú zmysel a nie ako táto 100x denne v rádiách hraná portorická hlúposť. Nemám rád “španielsky rap”. A to platí pre všetky skladby. Videoklip je sprostý a priblblý. Nemá zmysel a je to jednoducho ďalšia somarina, ktorá špiní internet! ()

corpsy

Vyjadrím sa k videoklipu ( pretože na samotnú skladbu u mňa niesu spisovné slová a svedčí to o úpadku sociálnych potrieb na tejto planéte ). Takže, pekne natočená atmosféra letnej pohody, ktorú ruší ten nedostatočný hudobný podmaz. ()

Hornet.CZ

44% / Hudebně jde o klasickou latinsko-americkou popovou skladbu a tudíž od textu toho moc čekat zrovna nemůžeme, hlavně proto, že o tom prostě tento typ hudby z velké části primárně je. Video není nijak zvláštní a od jiných klipů tohoto žánru se moc neliší, prostě takový průměr. Poznámka: Osobně jsem se od této písně držel již od začátku dál a nijak mě tedy nepohltila a ani jsem ji nezačal nijak extra nenávidět a proto se můj pohled dá považovat za téměř nezaujatý. Video: 56%, Hudba: 32% ()

AloeB

Na rozdíl od většiny populace jsem snad nikdy nebyl tímto songem znechucen. Naopak jej miluji. Možná je to tím, že nerozlišuji hudební žánry a poslouchám prostě to, co mě baví. A toto rozhodně. Ale začneme pomaličku, přeci jenom chápu odpor většiny. Témata nemusí sednout každému a věřím, že mnozí tomuto opovrhli právě kvůli tomuto. Ne však já. Na rozdíl od nich totiž tu hispánskou vášnivost latinskoamerické kultury sálající z každého slova jako žhnoucí slunce nad Portorikem prostě žeru. Radost, volnomyšlenkářství a to hlavní, vášnivá láska se odráží v každém použitém slově a rytmus písně tomu krásně napomáhá. Nic chytlavějšího nenajdeme. Ale pomaličku s tím. Přeci jen si musíme uvědomit, že právě obsah byl důvodem zákazu v Malajsii a v mnohých jiných zemí se proti ní neúspěšně bojovalo a dokonce byla použita v předvolební kampani Nicoláse Madura (a vyhrál, no. Kdo ví, jestli to nezapříčinil právě zpěv Luise Fonsiho :D :D). A o tom, že je to song s miliardy shlédnutími na YouTube a k tomu i nejsledovanější film loňským rokem. To vše hovoří o neuvěřitelné kvalitě té hudby a to ani není třeba dokonalý videoklip k písni, který by jako každým prosluněným záběrem vyjadřoval si te pido un beso ven dámelo, yo sé que estás pensándolo y hacer de tu cuerpo todo un manuscrito. Prostě co dodat. Plný počet, ne míň. ()

• 4.8.2017 videoklip ako prvý v histórii kanálu YouTube dosiahol hranicu troch miliárd zobrazení. Na štvrtú miliardu mu stačili len ďalšie dva mesiace. (Raccoon.city)