Icarus

Bryan Fogel se vydává na cestu za odhalením pravdy na pozadí dopingu ve světě profesionální cyklistiky, ale setkání s ruským vědcem rázem promění jeho osobní příběh na geopolitický thriller. (HellFire)

Milonak

Dokument zajímavý obsahem a zejména tím, jak se ústřední téma - amatérský cyklista zkouší pod odborným vedením dopovat - mění v Rodčenkův útěk do USA a v kauzu celostátní řízený doping v Rusku pod hlavičkou státní moci. Bohužel je ale tím pádem tak nějak nedotažené Fogelovo cyklistické dopování do konce a druhá polovina je sice zajímavá, ale nenabízí téměř nic nového v kauzu ruského dopingu co bychom už neznali - možná jenom trochu detailnější pohled na problematiku. Sice nahlíží pod pokličku metod ruských tajných služeb a to jak manipulovaly se vzorky, ale nemůžu se zbavit dojmu, že toho mohlo být mnohem víc. Ale i tak zajímavé a několikrát mě v průběhu sledování napadlo, zda to takhle nefunguje i v ostatních zemích, nejen v Rusku. Stejně tak dokument nutí člověka dávat si další otázky ohledně dopingu a fungování celého sportovního světa. ()