Slasher

Chcete-li jít do hloubky WW1 jinak než hezky po staru - u krbu a s těžkotonážní knihou... díky díky DÍKY za YouTube a prostě dar jménem internet. Vypravěč Indy (texasan žije ve Stockholmu) je správně zapálený sympaťák. Opravdu slávy hodný "online video history project" a skvělý novodobý dějepis, s trochou štěstí někdy i dodívám komplet... / Od teď už běží i druhá světová. ()

dudunecek

První světová válka mi nikdy nepřišla nijak extra zajímavá. Žádní náckové, koncentrační tábory a velké "filmové" bitvy. JENŽE! Když jsem narazil na kanál, který naprosto originální formou(týden po týdnu mapuje co se dělo před sto lety během války), byl jsem dost ohromen, jak zábavné to celé válčení je. Indy je do toho fakt dost ponořený a jeho vyprávění, které plynule přechází z fronty na frontu. Vidíme postupný vývoj armád jak technicky, takticky, ale i co se týče morálky. Pořad neustále ukazuje různé statistiky mrtvých, zraněných a psychicky zničených vojáků. Nezapomíná se také zaměřit na deníkové záznamy vojáků. Díky tomu má divák neustálou představu o tom, jak válka na frontách vypadala. Díky délce jednotlivých epizod (10 minut) to nejen hezky utíká a nenudí, ale splňuje i skvělý edukační potenciál, kde učitelé dějepisu můžou jednotlivé události ukázat i jinak, než pomocí učebnic. Možná je tu i víc lidí jako já, kteří si myslí že Velká válka je nuda. Zásadní chyba! :) ()