Mr. Mercedes

USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (viac)

Bill Hodges (Brendan Gleeson) je detektív, ktorý už odišiel do dôchodku, avšak s nevyriešeným prípadom pomäteného šialenca, ktorý napálil ukradnutým mercedesom do davu ľudí, pričom ich šestnásť na mieste usmrtil. Táto nedoriešená vec mu leží v hlave a tlačí mu na svedomie. I preto dni trávi väčšinou chlastom. Svoj vzhľad zanedbáva, podobne i svoj veľký dom, v ktorom žije sám. Kvôli svojej mrzutosti nemá takmer žiadnych priateľov. Okrem bývalého parťáka (Scott Lawrence), ktorý je stále v aktívnej službe, stojí o priateľstvo s ním ešte mladý chalan zo susedstva Jerome (Jharrel Jerome), ktorý mu chodí kosiť trávnik a osamelá a stále atraktívna suseda Ida (Holland Taylor). No jedného dňa ho z existenčného spánku preberie správa od samotného pána Mercedesa (Harry Treadaway), ktorý mu oznámi, že hra sa ešte neskončila. (sochoking)

Recenzie používateľa BoredSeal k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2017) (S01)

Souboj vraha s vysloužilým policajtem mě příjemně překvapil. Je to dobře napsané - materiál nesmrdí nucenými vycpávkami, herci skvěle obsazení i v malých rolích (sarkastická lesba a aktivní sousedka), seriál se pyšní okázalou brutalitou a nenápadným černočerným humorem. Konečně se King zase jednou nemusí stydět za adaptaci své knížky. Závěrečná epizoda a finále je samozřejmě po všech těch nadupaných epizodách slabší a předvídatelná, ale pozitivní dojem ze seriálu převažuje. Opravdu příjemné překvapení nejen pro fanoušky Kinga. ()

Season 3 (2019) (S03)

Po naprosto strašlivě dementní druhé sérii jsem si byl jistý, že horší to být nemůže a naštěstí jsem měl pravdu. Třetí série ze začátku rozjíždí velmi zajímavý příběh následku setkání slavného spisovatele se čtenářem, který měl pocit, že na jeho fanouškovském názoru snad záleží více než na záměru autora. Kostky jsou vrženy velmi dobře a i když případ ředí průměrně zábavný paralelně probíhající soud s Lou (aby pan Mercedes zůstal ve třetí sérii aspoň nějak), všechno se odvíjí zajímavě do doby, než poprvé dojde na sex s divokou seniorkou. Ano, u tvůrců se opět projevuje genialita neuvědomit si příliš dementní prvek kazící seriál a tentokrát je to nechtěně komická starší dáma jako sexuální mašina a kriminální mastermind (mám pocit, že tahle postava je kompletně výmysl scénáristů a ne Kinga, ale nejsem si jistý). Od půlky už padouši kvůli tomu působí jako brutální komici a dokoukáváte s jistým úšklebkem, který se při nadhození možného cliffhangeru pro čtvrtou sérii změní v bolestnou grimasu. ()