Príbeh služobníčky - Série 1

(séria)
USA, 2017, 8 h 45 min (Minutáž: 47–60 min)

MikyAff

Wow, tahle pobuřující témata, kdy divák nesmyslně kroutí hlavou a říká si, jak je to možný, ty já můžu. Čím větší zvrácenost a údiv, tím víc mé srdce plesá. Pověstný obličej Elisabeth Moss sice leze zezačátku na nervy, ale po čase jsem si zvykla a ta baba mi začíná být chvílemi celkem i sympatická. Protože kamera je fakticky úchvatná. Už jen kvůli ní neodtrhnete obličej od obrazovky. To nemluvím o tom všem okolo. Atmosféra na vás buší skrze obrazovku. Ani nevím, kdy jsem se naposledy takhle ani na chvíli neodtrhla od nějakého seriálu a dala půl série za den. ()

VanTom

Série výborně vykresluje ponížení a zoufalství de facto zotročených žen v totalitním státě, z něhož vidíme jen maličké střípky, o to působivěji se však celkový obraz Gileádu skládá. Dovedu si představit, že podobná "apokalyptická" událost (neplodnost většiny populace) by se sebevíc liberální společností opravdu udělala krátký, extremistický, fanaticky náboženský proces. Jen mě tedy napadlo, zda by se i v této alternativní přítomnosti nedala řešit třeba umělým oplodněním či dětmi ze zkumavky. Ale to zabíhám, 'Příběh služebnice' se svým hutným "šťouráním" v (milostných po)citech dostává postavám hluboko pod kůži, řemeslně skvěle vypadá a přes občas trochu poplatnou optiku (moderní songy v soundtracku) emotivně zaháčkovává. ()

andalin

Dlouho jsem se bránila, ale takovou nálož jsem ani náhodou nečekala! Nerada si čtu, o čem seriály/filmy jsou, protože nesnáším spoilery. Je to asi blbost, odevzdat čas něčemu o čem vůbec nic nevím, ale what can I say I like to live dangerously! Hodně krutý, intenzivní příběh... Kam naše společnost spěje? ()

Sdoom

Příběh služebnice nabízí určitě zajímavé téma, ale podané hrozně roztahaným způsobem. Na jeden silný moment připadá v podstatě celý jeden skoro hodinový díl. Co mi taky vadilo je dost mizerná kamera a občas úplně nesmyslné střihy, celé to vypadá tak nějak televizně a vůbec se to neblíží technické kvalitě seriálů na Netflixu nebo HBO. Herecký ansámbl docela OK, akorát Joseph Fiennes je marnej jako obvykle a Elizabeth Moss v titulní roli mi úplně nesedí, ačkoli špatná herečka to asi neni. Yvonne Strahovski je úplně top v roli chladné velitelovy manželky. Celkově takovej trochu lepší průměr, ale na pokračování sledování dalších sérií to nevidim v nejbližší době.(HD, orig.) ()

Lisabellla

Ona to není vyloženě taková ta klasická hollywoodská kráska, má trochu velký nos a poněkud podivně stavěné hranaté lícní kosti. Její postava zdaleka není dokonalá. A to se celé zdá být celkem v pořádku. Jen mě nějak nenadchl ten její neustále vyděšený výraz. Mám z ní pocit, že ji permanentně něco bolí a myslím, že herecké schopnosti jsou značně nadsazené. Seriál je to ovšem skvělý. Ta myšlenka - služebnice, ta blízká budoucnost, to zasazení do reality a celková uvěřitelnost.. to je dokonalé. Skvělé. Atmosféra se neskutečně vtírá pod kůži. A příběh samotný .. jen málo chybělo, abych dala i tu pátou hvězdičku. Ale něco mi tam chybí, není to celé, jako bych měla sex a i když by byl perfektní, vrchol ne a ne přijít.. ()

Loki_Six

"A perfect gift. A girl trapped in a box. She only dances when someone opens the lid, when someone else winds her up. If this is a story I'm telling, I must be telling it to someone. There's always someone, even when there's no one. I will not be that girl in the box." ()

Hanys_

Skoro jako od Orwella. Totalitní společnost, všudypřítomné "Oko"...podobnost asi nebude čistě náhodná. Nicméně i přesto, Příběh služebnice ukrývá fakt velký potenciál. První série ho ale boužel jen tak nastínila (až na výborný poslední díl). Takovýmhle tempem se tohle téma bude dát ždímat i 5-6 sezon, aniž by se v nich něco převratného stalo. ()

WayDott

Vzít ve 21 století ženám jejich práva.... Tleskám tomuto nápadu. Depresivní povinnost porodit svému veliteli za každou cenu dítě, když ne, dají tě někam, co se podobá pracovnímu táboru. Bachařka, které se říká “teta” a jediné co má za úkol z žen vychovat poslušný držák. Celkově se mi líbí ten nápad totalitního režimu v jinak svobodně zemi. Moderní americké ženy to dlouho nechápaly a nechtěly se přizpůsobit novému režimu, který je zcela v kompetenci mužů. ()

petikacka

1. série je seznamovací...Ukazuje jak je snadné uvěřit něčemu, co se na první pohled zdá, tak dobré a logické...Navíc to hlásají vzdělaní a inteligentní lidi, že?...A přesně tak, to vždycky začíná, když se mění režim...Akorát, že co je dobré pro jednoho, je pro druhého peklo...A vo tom to celý je...Sqělá Elizabeth Moss tady předvedla co dokáže žena, aby přežila a zachránila své dítě...Za mě 95% ()

MIMI.kry

1. série velmi povedená, bylo to zjevení. První epizody 1.série na 100%. Ta atmosféra a tíha dystopického světa, kterému se nejde přizpůsobit, protože mnohé lidi i přes některé kladné stránky nebo výhodičky zvlášť pro ty výše postavené nakonec  stejně ošklivě doběhne... Antiutopie má prostě vážné nedostatky i pro lidi, kteří by i byli ochotní obětovat svobodu výměnou za zdánlivě pohodlný život. ()

Bozvav

Geniální první řada. Byť hlavní představitelka je krajně nesympatická, nevím ani proč, ale tu herečku vážně nemusím, tak zde hraje skvěle. Děj má draw, náboj, atmosféra hutná a nechutná. Jako jediné mínus vidím, že se více nevěnují samotnému režimu a jeho struktuře. Za mne 90% ()

fallanga

Nemůžu říci, že by na mě tento feministický seroš z dystopických Spojených Států (SS je celkem vhodné označení) nějak nadchnul. Asi jsem zvyklý na drsnější a expresivnější dystopie, než je ta, kde dochází ke znásilňování plodných žen za účelem záchrany lidstva. Občasný rape, nějaký ten lehký náboženský fanatismus a pár brutálních scén (ufiknutí klitorisu) bohužel není dost na to, aby to zamaskovalo tu prázdnotu děje, nelogické chování některých postav či dost obyčejnou a nezajímavou hlavní hrdinku. Positivní je to, že je příběh občas prokládán scénami z života před SS a vidíme tedy jak docházelo k převratu. Tato linka je zajímavá, a rozhodně bych chtěl aby se spíše soustředili na změnu z demokratické ameriky, na totalitní a fanatické SS, než na feministickou agendu, která se možná hodí do Alabamy, ale v civilizovaném světě je tak trošku přebytečná. Co musím ovšem hodně pochválit je finále, které spělo tam kam jsem doufal, že spět bude, a to v jakýsi obrat v mentalitě hlavní hrdinky, která si začíná uvědomovat, že ti nejvíce utiskovaní mají vlastně tu největší moc. Tohle rozvíjejte, ne znásilňování. Skrytou moc služebnic a to jak systém negativně dopadá na ty fanatiky, kteří ho vytvořili. Protože asi největší emoce, kromě samotného finále, ve mě vzbudila linka Yvonne Strahowski, která dokonale hraje záporačku, kterou jednu dobu nenávidíte jako fanatičku a tvůrkyni SS, a za pár chvil ji litujete jako oběti. Ve zkratce, vidím tady dva směry do budoucna. Zaměřit se více na flashbacky a zpracovat převrat SS, který nabízí vysoký potenciál. Nebo zahodit sexuální náměty a soustředit se na skrytou moc služebnic a nespokojenost tvůrců se systémem, který stvořili. ()

joelly01

Dokonala filmarina? Asi jo = jedna hvezda, prask ji tam! Vyborne herecke vykony? Ale prosim = druha hvezda, prask ji tam! Ovsem vic nedam ani za zlate prase. Napred mi nelogicnosti v deji nevadily, ale bylo cim dal narocnejsi je prehlizet. Bod zlomu pak bylo "Misto pro zenu", to uz byl takovy bizar ze jsem vubec nevedela co si mam o serialu myslet a jestli vubec prvni serii dokoukat. Jako ne ze bych sla v kazdem filmu po logice, ale pokud se postavy vylozene chovaji jako kikoti a cele to nejak nedava smysl tak pak uz z toho ,jak se rika, "ten Zadek kouka moc ven" a me to otravuje. Po prvni serii se se sluzebnici tedy loucim a dale hledam nejaky kvalitni serial na ktery bych mohla cucet pri behani na pase. ()

Meev

U první série mě fascinovalo nespočet věcí. Jako první bych vypíchl hraní hlavní postavy, která skoro nezmizí z obrazu a všechny druhy emocí hází s naprosto čistou reálností. Celý příběh má nepopsatelnou atmosféru a její shuštění nebo vyvolání emocí filmaři umí s přehledem. Začátek série, respektive první 3 díly, jsem shlédl na posezení. U čtvrtého dílu tomu malinko docházel dech. Začaly tomu chybět zvraty, něco, co by diváka strhlo ze židle. A následující 2 díly jsou taktéž důvodem mého "neplného" hodnocení. 4.,5.,6. díl se prostě opakovaly a neměli moc co nového nabídnout. U sedmého dílu, který se zabývá minulostí se navrátil předešlý nádech ze začátků a rozjelo se to do zdárného konce završeného skvělou scénou ukamenování, která je za mě jedna z nejlepších (né li nejlepší) scén v celé sérii. ()

SkupaCorba

Ja som to tusil ja som to vedel... Elizabeth moss s tymi jej jeblimi ksichtami a tvareniami nieje pre kazdeho. Samozrejme skuseny filmar ;DD ako ja od queen of earth som vedel ze tato dicevocka mi preda hocico........ Prve dve epizody totalna bolest ..ale DYSTOPIA a svet ktory pani napisala v knihe je presne to co som si nezasluzil ale potreboval.... Davno som sa netesil na 2 sezonu......... Dufam ze aunt Lydia bude mat viacej priestoru... JEBA ()