Velitele už nebaví soutěžení se Služebnicí při stolních hrách. Z Offred si proto v době nepřítomnosti Manželky udělá vlastní hračku. Fred Waterford upraví Služebnici k obrazu svému a pobídne ji k zapovězené večerní cestě do města. Zamilovaný Nick je jako řidič nucen pouze přihlížet. Offred se dostává do překvapivého kolektivu. V tenatech hříchu pak potká někoho, kdo měl být již dávno na svobodě. Po náročné noci zdrcená Offred vyrývá u Waterfordových tajný vzkaz pro další Služebnici. (Česká televize)

Sayko

Tak a napětí je zpátky ve hře. Po dlouhé rozehře tu máme sice pořád dlouhé erotické scény, ale tentokrát jsou protkané i napětím a odvážností, které Offred konečně přestává chybět. Spolu s velmi dobře vybranou hudbou a chytrými dialogy, které mě nutí polemizovat o bytí a žití, pomalu proplouvám k dalšímu, snad stejně dobrému dílu. ()

Esgalnor

Děj se zde moc neposune, ale celá atmosféra posledních dílů nás připravuje na něco obrovského, nebo tak to cítím... Z epizody opět čiší spousta deprese, a čím dál více mě fascinuje propracovanost charakterů (nikdo tu není výhradně klaďas nebo výhradně záporák, s každým se tu dá byť jen chvilku sympatizovat, hlavně u Waterfordové, která zpočátku vypadá jako bezpáteřní mrcha, ale teď se ukazuje, že je jen zoufalou ženou, která chce dítě a chce věřit, že systém v Gilleádu je správný). Elisabeth Moss do toho podává neuvěřitelný herecký výkon, fakt perfektní (a líbí se mi, že nejde o žádnou prvoplánovou krasavici). Takže epizoda v porovnání s ostatními trochu slabší, ale celé to skvěle graduje. ()

Anderton

Zamilovaný, či skôr nadržaný Shakespeare má doma síce krásnu manželku, ale po niekoľkých obradoch dáva prednosť sotva priemernej Offred. Osobne veľmi kvitujem nápad, že hlavná postava nie je krásavica, ako bola napríklad v Schlondorfovej verzii Natascha Richardson, ale ten zápal pre Offred je, ako pozerám nielen pre mňa, dosť zvláštny. Teším sa opäť na diely, ktoré záležitosti posunú poriadne vpred. Ale chladné rozhodovanie o budúcnosti krajiny v aute malo svoje čaro, toto bola retrospektíva, aká mala stopercentné opodstatnenie a nie vždy je tomu tak. Inak čo sa týka štruktúry rozprávania, tvorcovia tak trochu kopírujú model Lost. ()

majo25

Pod pozlátkom teokratickej spoločnosti sa vraj skrýva semenište hriechu a pokrytectva. Aká to blbosť, že by už v zárodku čestne sa tváriaceho Gileádu. Seriál sa našťastie posúva aj vpred, keď opäť po troškách odhaľuje vznik nového systému, aj keď len nevinne vyzerajúcim rozhovorom veliteľov v limuzíne. Keby bolo viac takýchto retrospektív. Tiež musím opätovne namietať, že vzťah medzi veliteľom a podpriemerne vyzerajúcou Offred vyzerá prinajmenšom nevieryhodne. ()

castor

Ano, první série si udržela tísnivou atmosféru a všeobecně zoufalou náladu, ale jelikož se blížíme do finále, očekával bych podstatně víc. Námět „nové společnosti“ moc fajn, zpracování tak napůl. Velitele už scrabble neuspokojuje, služebnici nabídne zapovězenou cestu do nočního města. Dostává se do hříšné společnosti, zejména potkává kamarádku Moiru. A naplno se přesvědčuje, že chce bojovat za lepší příští. Otázka, co na to divák, zda mu to stačí. Je patrné, že víc z toho nevykřesáme a že dějově si to nějak (ne)uzavřeme, hlavně vzhůru k druhé sérii. ()