Sigan wieui jib

• Južná Kórea 시간 위의 집 (viac)

Před 25 lety byla Mi Hee (Yoon-jin Kim) obyčejná žena v domácnosti vdaná za Chul Joonga (Jae-yoon Jo), s nímž měla syna. Jednoho dne její manžel zemřel a syn zmizel. To vše se odehrálo v jejich domě. Mi Hee byla posledních 25 let uvězněna. Nyní je propuštěna a z vězení se vrací do svého domu, kde se vše odehrálo. (Miike)

ricci.s

Celkom znesiteľná duchárska záležitosť. Príbeh sa odohráva v dvoch časových líniách - v minulosti, kde sledujeme, čo sa v tom prekliatom dome dialo pred tragédiou, a v súčasnosti, kde sa žena vracia z väzenia a pátra po svojom nezvestnom synovi. Ku koncu sa začnú obe roviny prelínať, čo som trochu aj čakal. Našťastie je to podané v celkom zrozumiteľnej forme, takže z toho nevznikne nejaký veľký zmätok. Akurát že ja osobne nie som zástancom hororov, v ktorých sa mieša prítomnosť z minulosťou, takže moja šálka kávy to práve nebola. Navyše to nebolo ani veľmi strašidelné, vlastne okrem celkom zaujímavej myšlienky sa to ani nesnažilo o nič viac. ()

*CARNIFEX*

Pohodová ducharinka pre nenáročných, ktorej nosným polierom nie je nič iné, ako pomerne zaujímavý, poprepletaný príbeh, tak typický pre krajinu, z ktorej vďaka nápadu zišiel. Zimomriavky príliš očakávať neradno, od laku vás v krku taktiež nesekne. "Neodporúčam", no zároveň v prípade nudy, vyslovenou stratou času, "House of the disappeared" určite nebude! ()

ScarPoul

Oceňujem nápad. Je dobrý a nemá nič spoločné s hororom. Bohužiaľ prevedenie je veľmi nešťastné. Ak by sa jednalo o typ filmu s ktorým sa stretávam po prvýkrát dal by som tomu možno o jednu dve hviezdy na viac. Lebo hlavná hrdinka sa naozaj snaží. Ale vzhľadom na to, že Jea-hyeon Jang ma potešil filmom Priests čakal som väčší dôraz na atmosféru a na nejaký súboj toho dobra so zlom. Tu je trošku romantická predstava, ktorá sa hrá síce prvú polovicu na duchársky horor ale akonáhle príde vysvetlenie stáva sa v rámci logiky nezmyselná. Čo zamrzí. Natočené je to rutinne. Bez osobitosti. Taký film ktorý sa dá pokojne onálepkovať ako zbytočný. Čo je pri tvorcovi ako je Jang a vzhľadom na potenciál, ktorý má, trochu škoda. ()

LangiJ

Duchařiny mám ráda, navnadila mě už reportáž, plus Taecyeon - 3 důvody, proč jsem to chtěla vidět. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se do toho zakoukala, ale pak mě to vtáhlo do děje a uteklo tak rychle, že ani nevím jak. Líbil se mi příběh, prostředí, kde se to odehrává, a postupné odhalování záhady, k čemu v onen osudný večer vlastně došlo. S časovými rovinami jsem v průběhu filmu problém neměla, i se mi líbilo, jak byly některé scény ukázány z různých pohledů, ale před koncem mi to přišlo lehce zmatený, že jsem nevěděla, v které době se vlastně nachází. Po zkouknutí se nemůžu zbavit pocitu, že se z toho dalo vytřískat víc, ale jsem vcelku spokojená, asi jsem od toho nečekala víc - 3,5* ()

ICTS

Zamotané mysteriozní drama u kterého máte poslední půl hodiny jen otevřenou pusu a nechápete nic. Vhodnější pro diváky, kteří dávají přednost nízkointenzivnímu strachu. Každopádně si film zaslouží o mnohem lepší hodnocení. Film je pořádně promyšlený, krásná hudba a mě i dojal! ()

HanzoBureshi

Jedná se o takový hororový thriller, který svým vzhledem připomíná TV film, ale i tak toho dokáže spoustu nabídnout. Jako remake to nehodnotím, protože jsem ani nevěděl o venezuelským originálu. Film má opravdu takovou lokalitu, kterou je už pomalu klasickou, ale strašidelný a starý dům vždy zabere. Přítomnost nadpřirozena je skvělá, šamanský rituál má také něco do sebe. Yunjin Kim a její role byla dobře uvěřitelná, takže za mě ok. Poslední přídavek žánru je také překvápkem, který na úplném konci vyvolá menší emoci, ale zároveň tu jsou momenty, které si protiřečí, nebo jsem je nepochopil. Jako malý film celkem dobré, ale mohlo z toho být něco většího. Mé hodnocení: 6.5/10 ()