Zabijaci z malomesta

• Česko Zabijáci z maloměsta (viac)

Ib a Edward, dvaja podnikatelia z malého dánskeho mesta, sú unavení z dlhoročného manželstva a snívajú o tom, ako si užiť svoje peniaze zarobené za svoj doterajší život na čierno. Po potýčke s vlastnými manželkami sa opijú a cez internet nájdu nájomného vraha z Ruska, aby im „vyriešil problém". No čoskoro zistia, ako veľmi podcenili svoje manželky, čo naštartuje absurdný sled udalostí a ukáže sa, že sami dvaja sa ocitli na prvých priečkach v poradovníku, koho vlastne treba zabiť... (Film Europe)

FAUST666

Začátek pecka rozjezd ale pak to vyšumělo do keců a závět vyloženě trapas. Škoda, Ulrich Thomsen a Nikolas Bro jsou moji oblíbenci, mělo to na víc. Jedna hvězda za Nikolase, jedna za Ulrika a jedna za Igora. ()

blondboss

Asi nerozumiem dánskemu humoru alebo čo, ale tento snímok ma dosť nudil. Celkom slušný nápad a scenár zaobalený do ťažko stráviteľnej a nelogickej vaty, ktorá jednak nebola nejako vtipná, ale ani zaujímavá. Čierny humor má svoj osobitý ráz a bolo ho badať aj v tomto filme, ale akosi to na mňa celé nefungovalo. 45 % ()

zigy

začátek trefně reflektující krizi manželského života je dokonalý....ale pak se z toho stane ujetá šílenost plná nájemných vrahů a divných individuí - a právě ta divnost dánských lidiček má být vtipná, někdy se to daří , někdy vůbec.... ()

Franki69

Když je člověk stárnoucí zedník s poněkud přitroublým kamarádem v jednom z konců světa v severském městečku s několika domy a značně omezeným počtem zákazníků, tanečním sálem místo kostela a s jednou hospodou se spastickým číšníkem, jeho smysl pro rozlišení dobra a zla značně okorá. A když dojde k názoru, že to se stárnoucí manželkou už nemá tu jiskru jako zamlada, snadno dojde k přesvědčení, že ji klidně může nechat zabít…Tahle komedie je pěkně černě syrová, herci patřičně, zcela v duchu severské black noir comedy přehrávají až hanba a kromě toho, že se pobavíte (pokud severským komediím s krutějšími vtípky a značně nekorektními dialogy fandíte), nestrávíte s hlavními hrdiny moc času. Film má značně sympatickou stopáž a i přes občasné blbé dialogy celkem uteče. Dávám pěkných 60%, na stovku to bohužel fakt nebylo… ()

0kozel

Tak tohle mi sedlo, ale přiznávám, že to rozhodně není pro každého. Ujetý film s černým humorem. Viktor mě několikrát neskutečně pobavil, hlavně scéna s Arabem v taxíku neměla chybu, nečekal bych, že něco takového dá někdo v dnešní době do filmu. Je vidět že na severu umí nejen kriminálky, ale i komedie. ()

Pignon

Vynikající karikatura maloměstské nudy, včetně stupidní figurky šikanujícího fízla. Pár momentů, které potěší, celkově v rámci žanru crazy komedie spíše při zemi. Love goes on forever. ()

skrob

Asi takhle - pusťte si trailer. Pokud je podle vás vtipný, dobře zahraný a s výborně napsanými dialogy - jděte do toho. V opačném případě doporučuju se tomu obloukem vyhnout. ()

vinducha

Napoprvé nezatáhlo , tak jak jsem si představoval , měli víc sešlápnout plyn , musím to zkusit jestli to nebude lepší na druhé skouknutí. ()

Bragi66

Dost dobrá dánská komedie o lidech z šedivého dánského maloměsta, ve kterém je největší vzrušení  teplajznický kurz tance. Má to ale mnoho černohumorných situací, za které to stojí vidět. Jinak vřele doporučuji také ostatní filmy, které Ole Bornedal natočil , nebo další severské syrovinky od jiných režisérů jako například Adamova jablka (2005). ()

Major776

Náběh filmu slušný, ale pak to tak nějak drhne a divák se baví jen proto, že se bavit prostě chce. Jeden dobrý for ale film nedělá a tak bruslení na tenkém ledě, mezi krimi a komedií vyzní celkem "na prázdno". A tak zas jen to otřepané: Nápad výborný, zpracování průměrné....škoda, ale jednou to přijít musí! ()

splaty

Typický skandinávský humor, sice trošku slabší, ale pořád to tam je. Nápad s ponecháváním kazeťáků na místě fušek je tak pravdivý, až se mi z toho chce smát. To je asi taky největší zážitek celého filmu. Alespoň pro mě. ()