Příběh písně

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický / Hudobný
Česko, 2016

Po ukončení pořadu Hudební masakry nám Jaroslav Konáš představuje svůj další počin zaměřený na světové písně. V jednotlivých dílech nás seznámí s okolnostmi vzniku písní a jejich příběhy. Co se skrývá za pozadím hitů jako Smells Like Teen Spirit, Billie Jean, Wonderwall, Bohemian Rhapsody, Heroes, Zombie či One? Zajímavé i nevšední informace v ucelených souvislostech přináší pořad Příběh písně. (Macek8)

Jara.Cimrman.jr

"Úřady tehdy bojovaly marně, protože o akci se brzy rozkřiklo po celý zemi a britská mládež měla nový hrdiny i novou hymnu. A punk byl na světě." Je Personal Jesus o souloži s koněm? Vyzývá Jump sebevraha ke skoku? Vypráví Ticket To Ride o bezpečném sexu? Kudy vylezlo Smells Like Teen Spirit z podzemí mezi lidi? Proč je skladba Shiny Happy People tak debilně optimistická? Jak moc smutná bývala původně Sunny? Měl by Like A Virgin zpívat chlap? Na tyto a další dosud nepoložené otázky dá odpověď Jarda Konáš a mě jen mrzí, že jeho odpovědi bývají stručné a skladby ani nedostávají pořádnou možnost zaznít. Jinak se již samozřejmě těším až se dozvím, proč nejlepší osmdesátková skladba PoP! Goes My Heart vznikla až v roce 2007. ()

cheyene

Bez ohledu na některé negativní ohlasy od kolegů uživatelů, oceňuji Příběh písně už proto, že přináší nejen některé zajímavosti z hudebního světa, resp. ohledně více či méně známých písní, ale dokáže také rozšířit obzory. Jen by tedy jednotlivé díly mohly být o něco delší. ()

Slartibarkfast

Když jsem přečetl pár zdejších nenávistných komentářů s hodnocením odpad, musel jsem se pousmát. Nehodnotím Járu Konáše, ale pořad. Především to, co mi dal. Ano, veškeré informace jsou dohledatelné na internetu, ale to i o druhé světové válce a stejně se o tom točí další a další dokumenty. Příběh písně mám rád, protože se vždy dozvím něco zajímavého o něčem, co se mi nechce hledat na internetech. Nehledejte v tom filozofii. Je to celkem fajn. 80% ()

Necrotongue

Příběh písně není ničím úžasným, ale Jaroslav Konáš se hlavně snažil zjistit, proč a jak vznikaly skladby, z kterých se ve své době staly hity (mnohé jsou jimi dodnes), a z mého pohledu se mu to podařilo. Je mi krajně sympatické, že tvůrci pořadu evidentně nejde o nějaké self promo, ale stručně, jasně a hlavně poutavě mi zprostředkovává zajímavosti z pozadí kultovních skladeb, které jsem poslouchal ještě na kazetovém magnetofonu polské výroby, na němž stříbrná písmena oznamovala, že jde o výrobek značky Licencja Thompson. Mimochodem, je stále funkční:-) ()

easaque

3* Pořady "Příběh písně" a "HitStory" vznikly na stejné platformě a po dlouhou dobu fungovaly vedle sebe, jen ten druhý jmenovaný vydržel až dodnes. Oblíbenost asi zavísí na tom kterém moderátorovi, ale pro mě obsahově fungovaly oba pořady nastejno a záleželo o jaké skladbě se zrovna mluví a jaký má příběh. Proto dám oběma pořadům po průměrné známce. Občas se se zájmem na některý díl podívám. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

vyfuk

Nenávist. Tak by se dala popsat v mnoha kritikách Konášova tvorba včetně této. Na jednu stranu asi chápu negativní kritiku, ale ta mnohdy spočívá pouze v breku a nářků, které s tím nijak nesouvisí. Ano, můžeme říct, že nejedna zajímavost v pořadu je jenom věc, kterou člověk najde na internetu, ale na druhou stranu, skoro každý druhý člověk se dneska na internetu živí tím (nebo dokonce i bohatne), že sbírá na internetu fakta a předělává je k obrazu svému. Konáš je jenom natolik vyčůranej a chytrej, že to dělá taky. Pořad opravdu obsahuje kdejaká fakta z dokumentárních filmů interpretů, z wikipedie, nebo ze zajímavostí z karaoketextů. Ale hold někdo nemá čas číst kvanta slohů. Lidi, skoro každý biografický film je o faktech a to samé Slavné dny. Vyroste lidi. ()

HonzysKISS

Hezky krátce a stručně vysvětleno, jak písnička vznikla, plus se občas něco zajímavého dozvíme i celkově o skupině. Není to sice nic, že bych napjatě musel čekat na další díl, ale díky za to. Pro lidi, co se zajímají o známé hudební skupiny (a jsou líní si otevřít wiki jako já), tak určitě doporučuji. ()

Luk Skywalker

Mohlo by to být podrobnější, takže delší bo za 3 minuty se toho moc říct nestihne. Většinou je řečeno dvěma větami, jak to vzniklo, plus něco okolo, dále třeba kdo další píseň coveroval, kolik vydělala nebo koho proslavila. EDIT: 70 dílů a je konec, Jarda ze Streamu odchází, bo Stream se mění a "starý" team odešel /odchází, tak Jarda to balí taky. Pořad nahrazuje HitStory s jiným moderátorem. ()

spacylemon

Jarda Konáš a jeho spasitelský syndrom se vrací! Tentokrát už nezachraňuje posluchače skupiny Turbo, ale ukazuje čtenářům Seznamu, co je to kurva ta fakt jako "kvalitní hudba"; a to prosím pěkně tím, že jim pustí nejprofláklejší songy všech dob. Z neznámého důvodu je okoření několika nezajímavými coververzemi a doplní překvapivými fakty vyčtenými z Wikipedie... Normálně, věděli jste, že Candle in the Wind byla píseň původně o Marilyn Monroe? Notyvole... Problém je v tom, že Konáš není hudební publicista, ačkoliv si to myslí a živí se tím. Tam, kde Honza Dědek dokázal ve své době do Lidovek napsat poutavě příběh o vzniku i takových pitomých Promovaných inženýrů(!), tam Konáš končí na tom, že Teen Spirit byla voňavka. :( ................. Pokračování: Jardo, sorry, máš recht. Jsi hudební publicista. Stejně jako byl Víťa Vávra zpěvák. Ten se tím taky úspěšně živil.................. Pokračování po 37 dílech od prvního hodnocení: Na Konášově fakebooku jsem byl obviněn, že ho prostě nemám rád. Ano, nemám rád jeho alibismus v Hudebních masakrech, nemám rád jeho nicneříkající recenze a nemám rád, že na kritiku reaguje úplně stejně mimózně jako všichni ti "Kotvaldové", když je jebe on (že je zkrátka druhá strana jejich mince). Jinak nejsem člověk svázaný předsudky; a když se jeho pořad zlepšuje, tak to dám taky najevo, volové! Chyby, co jsem prve vyčítal, skoro vymizely (nebudu si to brát osobně, hehe), už se víceméně vyhýbá úplným triviálnostem a off-topic výplním, cajk. A za vánoční díl s Pogues zvyšuju z 1* rovnou na 3*. P.S.: A když za rok natočí objevně a zábavně to debilní Last Christmas, tak mu dám klidně i tu čtvrtou... ()

topi80 odpad!

Týpek, který si vydobyl pozici v éteru svým pořadem Hudební masakry zesměšňujícím začínající (a skutečně nepříliš zdatné) umělce, aby je poté vystavil online lynči svých neméně zakomplexovaných agresivních čtenářů, se rozhodl, že to zkusí trochu seriozněji. A tak nám každý týden vybere nějakou notoricky známou píseň a se svým uslintaným koktavým projevem přednese informace, které si dvakrát rychleji (a rozhodně záživněji) přečtete na Wikipedii či podobném zdroji. ()

Repulsion odpad!

Tak on založil svou činnost na bulvárnosti a parazitování, že jo. Nejdřív šmejdil po Y2B, kde hledal všelijaké hudební zoufalce, aby je mohl vydat v posměch davu. Hudební masakry byly od počátku koncipovány jako takové moderní freak show. Já se divím, že tady Příběh písně vůbec je. To tady za chvíli budou i youtubeři? Nebo už tu někde jsou? :) Srandovní je také to, že Jarda Konáš snáší kritiku asi tak dobře, jako lidé, které vláčel po hudebních masakrech. Jinými slovy: když mu něco vyčtete, začne vám nadávat :) Jarda Konáš je typický příklad člověka, který sám neumí nic tvořit. Tak se přiživuje na tvorbě jiných. Ať už té špatné, nebo té dobré. Což by ještě nebylo nic proti ničemu, kdyby tam byl nějaký výrazný osobní přínos. Ale ten bychom u Konáše hledali marně. Všechno je jen někde vyčtené, odněkud vypůjčené. ()

ajaxx

No, pana Konáše vůbec nemusím, jeho takzvané hudební (ne)masakry už zaplaťpánbůh vzdal. Tento pořad je lepší, milejší a pro toho, kdo se zajímá i o historii hudby a některých kapel přinese i zajímavé informace. Správná cesta Jardo, i když nejsi největší borec, takhle aspoň neškodíš ;-) ()