BijouTerrier - Prečo plačeš Vilém?

(hudobný videoklip)
  • slovenčina BijouTerrier feat. Vilém Čok - Prečo plačeš Vilém?
všetky plagáty

Radko

Vilém z názvu piesne je Vilém Čok, český hudobník a spevák. V klipe vystupuje a text piesne ho priamo pomenúva slovami: "A Vilém Čok kruto zaplakal.". Hlavnou postavou piesňového videopríbehu je ale Vilémova milenka (speváčka kapely BijouTerrier s umeleckým pseudonymom Zita Rigondeaux- čítaj rižondo). Tá má milión výhovoriek prečo nemať s Vilémom sex. Následný zúfalý plač ohrdnutého amanta sa prejavuje typickým Čokovým zaťahovaným výkrikom Ahááááá. Hoci mám kapelu rád a klip som viackrát pri rôznych príležitostiach videl, nikdy som nebol schopný doceniť jeho humor ani pointu. Napriek energickému nasadeniu a hlučnému spevu vyznieva celok dosť úmorne. Hudobne, textovo aj obrazovo. ()

Karamanlis

Pre mňa spolu so Sušienkami Lena najlepšia pieseň z prvého albumu Ladies and Gentlemen (2011) a k tomu kvalitný a vtipný videoklip od hudobného zoskupenia BijouTerrier, ktoré stále vnímam ako "dieťa" speváka z Horkýže Slíže Kuka. Bol som na ich dvoch koncertoch a rozšupnúť to teda vedia (najmä Alenka - Zita), to sa im musí nechať. ()