Hlavní hrdinka příběhu Sylvie (S. Nováková) si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova (M. Trnavský) matka Alžběta (L. Švormová), která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit. (Česká televize)

prasklinka

mít takovouhle tchýni tak se asi jdu zastřelit, jinak mě tu moc zaujala Jitka Čvančarová, ta role jí fakt sedla. ještě škoda, že jsem nejdřív viděla film a až potom objevila knížku od S. Monyové... ()

Chip89

Škoda, že se nemohli rozhodnout jestli to bude komedie nebo drama. První polovina byla komedie, u které jsem se dobře bavila a druhá polovina bylo drama. Prostě škoda, že se nerozhodli a jedno nebo druhé nedotáhli do konce, pak bych dala více. ()

annie8191

Řekla bych, že si tento televizní film rozhodně zaslouží víc, než zde uvedených 62 procent. Nebo nevím, co všechno by ještě televizní divák chtěl. Já seděla celou dobu u obrazovky jako přikovaná, ze začátku jsem se dobře bavila, postupem času jsem stále více trnula, jak jsem s hlavní hrdinkou soucítila, film skvěle gradoval a naprosto nepředvídatelně končil. Za mě minimálně 4 hvězdy, z televizní tvorby patří určitě k tomu lepšímu. ()

FreeDooM44

Příjemné překvapení. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, když jsem ale přemýšlel za co vlastně strhnout tu 1 * tak sem vlastně na nic extra nepřišel. Navíc má film celkem nízké hodnocení tak jsem dal rovnou 5. Bylo to až u českých filmů nezvykle vygradované, líbily se mi herecké výkony neherců i že se film vyvaroval nějakých přehnaných klišé nebo jiných nešvarů. Navíc celkem citlivě zvolenej konec bez nějakýho debilního natahovaní nebo snahy něco přehnaně a nuceně sdělit - byl přesně tam kde jsem si v duchu říkal a teď konec a prosím už nic... ()

dogma97

Jako dobrý, kombinaci Sandra + Jitka jsem neodolal. Ovšem scénář (nebo kdo?) zbytečně tlačí na pilu - vím, že existují inteligentní synáčkové závislí na matkách, ale aby manželka neměla snad několik měsíců klíče od domu, wtf? A u postavy, kterou hraje Jitka Čvančarová, mi vadí hodně nevěrohodný rozpor mezi primitivní a kultivovanou polohou - to si neuhlídala Jitka ani režisér. Naopak Sandra úplně přesná. ()

Slapi15

Jakožto televizní inscenace si to určitě zaslouží čtyři hvězdy. Mít takovouhle matku tak ji snad přerazím sám osobně. Minimálně by však skončila jako v tomto filmu - po dlouhé době mě u televizní adaptace překvapil konec. ()

Caliboss

když jsem projížděl TV program na večer, nečekal jsem, že tenhle film shlédnu celý... a nakonec se to hodně dalo ;-) jedna věc na tom smrdí, to že takoví lidé mezi námi existují, bacha na ně :-D ()

jafuska

film byl průměrný, souhlasím s komentářem sona 123 ta to vystihla naprosto přesně, asi není co víc dodávat, když se žije v jednom domě s tchýní, dřív nebo později musí nastat problémy, kor když je syn jedináček, to se všechno dalo předvídat, a herci svou roli taky zahrály fajnově, takže ani není co moc vytýkat, na to, že je to český film, mohlo to být daleko hůř natočeno a to se naštěstí nestalo. ()

Maica

Od tohohle filmu jsem ani moc nečekala, takže jsem ani nebyla moc zklamaná, jen jsem nepochopila ten závěr, ale to byl asi umělecký počin... ()

otilrak

Očekávání byla malá, ale zapůsobení filmu naopak veliké. Film mě velice překvapil, z popisu jsem čekal nějakou trapnou komedii lehce doplněnou pár dramatickými scénami s tématem zlé tchyně a on pravý opak. Silné drama zabývající se rodinnými vztahy s parádním koncem. ()

Solverino odpad!

Otřesně nudná blbina o naivní hlupačce, co si nechala nakakat na hlavu až do totálního konce a ještě za to vlastně "poděkovala" hlavní aktérce - tchýni. Šílená nuda, slaboučké herecké nevýkony na úrovni "Růžové zahrady a spol.", herci vlastně stejní, seriálový. Škoda času, jděte radši spát nebo si čtěte, tohle za váš čas nestojí. Ani jako vycpávku mezi reklamními bloky nebrat! ()

Mr.nachos

Téma ze života. Na televizní film to nebylo vůbec špatné, ale herci se podle mě vůbec nehodili. Tedy až na tchýni, ta byla zahraná bezvadně a přesvědčivě. Být to moje tchýně, balím kufr po týdnu a zdrhám pryč. Suma sumárum - tři hvězdy je tak akorát. ()

jolly.rose

Simona Monyová si poctu v této podobě určitě zaslouží. Dobře zahrané, paní Švormová se neskutečně blýskla ve své věrohodnosti (mile mě potěšily krátce ukázány její fotky z mládí - opravdu byla kus) a to samé i Jitka Čvančarová. Nevím, kdyby Sandra Nováková měla roli Jitky Čvančarové, zda by byl výsledek tak věrohodný. Jitku Čv. si v roli snachy dovedu představit (je to také paní herečka, která umí zahrát hodně poloh). Nicméně všichni čtyři byli dobří a ČT se tento film povedl. Také chci dodat, že takové tchýně, potažmo synkové opravdu existují, takže i předloha není smyšlená a je ze života. ()

Pitryx

Já míchanice nemusím a komedii s tragédií už vůbec ne. No, budiž, tady jsem to překousl a dokoukal až dokonce, ale že bych se bůhvíjak bavil, to se nedá říci. Ale protagonisté se jakž takž snažili, tak proč něco nedat, že. 201312028150/8353 ()

Cortesz

Taková ta televizní česká klasika, bez ambicí, které ta TV sluší. Příjemně zahrané až na Sandru Novákovou, mám dojem, že neumí moc hrát, ale ostatní to dohání, a to v čele s Libuší Švormovou. Myslím, že 2 hvězdy jsou odpovídající. ()

ostravak30

Další průměrný příběh z pera S. Monyové. Je to vcelku banální, muž žije s matkou, která se svého synáčka nehodlá vzdát a všemožně ztrpčuje snaše život. Tady jdou však tvůrci ještě dál. Matka, kterou ani nenapadne, že nakonec způsobí něco ještě horšího, podstrčí svému synovi milenku. A opravdovou kost. Jitka Čvančarová v té době ještě byla pořádně mladá a krásná, za to S. Nováková už zde je vyhublá jako somálská princezna. Příběh sice není plný úsměvných momentů, za to je to drama, u kterého tak nějak čekáte dobrý konec. S. Monyová asi neměla veselý život, neboť dobré konce nejsou její silnou stránkou. Tedy, jak se to vezme. Prsatá milenka svého doktora vyhrává, mrcha v podobě intrikánské matky prohrává. Tragikomickým faktem zůstává, že těchto mamánků přibývá. ()

JajinkaBec

Celkem drsný příběh jako ze života. První polovina byla ještě celkem vtipná, ve druhé mi tuhla krev v žilách. Neskutečně skutečný příběh, skvěle napsaný, vygradovaný a na to, že jde pouze o TV film, byly k viděné také velice slušné herecké výkony. Moc se mi líbila Sandra Nováková, kterou mám jinak zafixovanou (ne příliš dobře) z Ordinace. Čvančarové role také sedla, byť z ní trochu mrazilo. Klobouk dolů také před paní Švormovou, která si bohužel tak dlouho hrála s osudem, až na to sama dojela. Vůbec bych řekla, že to byla jedna velká herecká etuda žen. Trnavský byl "jen" subjekt, kolem kterého se všechno točilo. Subjekt, který byl totálně neschopen řídit svůj život. A velice dobře zahraný subjekt. ()